dobry aparat czy talent?

Permalink Autor: murasakibara, data postu: Thursday, April 19, 2012 16:38
Najważniejsze to przed zrobieniem zdjęcia.... Złapać klimat. Jeżeli najdzie cię wena- od razu wpadnie ci jakiś pomysł/ sugestia co do tego co zdjęcie ma przedstawiać. Z reguły jeżeli to pierwsze już masz, to potem problemu z przeróbką zdjęcia nie ma- ba nawet można takową pominąć jeżeli masz dobry zamysł.
Niekoniecznie trzeba dysponować super porządnym sprzętem. Jednak nie oznacza to że należy używać badziewia-typu aparat w telefonie. Jak ktoś nie ma doświadczenia-dobrym gadżetem jest cyfrówka. Później z upływem czasu można się przerzucic na lustrzankę - jeżeli ktoś chce już fotografować na poważnie.
Taka już moja opinia- najlepiej rozpatrzyć każdą opcję samemu.
murasakibara Postów: 3
Konto od: 9.09.2011
Miasto: Lębork
Permalink Autor: fairycat, data postu: Saturday, April 21, 2012 15:06
Cytat cukierwnormie

a trzeci jest fotoszop ^^

jak nie masz wyczucia do photoshopa to i tak ci za przeproszeniem gówno wyjdzie więce TALENT i tylko talent. ;)
prawda jest taka, że ludzie, którzy piszą " nie masz talentu, to sam photoshop" są sfrustrowani gdyż sami nie umieją użyć go tak, by efekt był dobry ..
fairycat Postów: 4
Konto od: 13.11.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Friday, April 27, 2012 01:33
Ani to, ani to.

Moim zdaniem najważniejsze we wszystkim jest serce.
Nie wierzę w coś takiego jak talent.
A dobry sprzęt...? Chyba tylko dla onanistów.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: eweliniaa522, data postu: Monday, April 30, 2012 10:03
Ja myślę , że liczy się przede wszystkim talent . Jednak jak ktoś ma dobry aparat typu lustrzanka cyfrowa zdjęcia wychodzą cudowne i czasami nie naturalne  , bo można zlikwidować wszystkie niedoskonałości ale talent naj !!
eweliniaa522 Postów: 0
Konto od: 29.04.2012
Miasto: Lubaczów
Permalink Autor: brygadzista, data postu: Thursday, May 3, 2012 11:50
@up
Lustro wcale nie gwarantuje lepszych zdjęć. Jak widzę czasem foty z poważnego aparatu to na rzyganie się zbiera. Zdjęcie to nie tylko pstryk w migawkę. Samo zrobienie zdjęcia jest tylko formalnością. Może nie talent, ale praca i zaangażowanie są najważniejsze. Bo talent można mieć, ale nie umieć go wykorzystać, podobnie jest z aparatem. Mieć nie znaczy umieć się z tym obchodzić
brygadzista Postów: 287
Konto od: 13.04.2010
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Permalink Autor: zuzuanna, data postu: Friday, May 11, 2012 15:51
owszem, masz rację, ale obecnie lustrzanki cyfrowe mają takie możliwości, że nawet jeśli ktoś korzysta tylko i wyłącznie z trybu auto, to i tak fotki wychodzą mu rewelacyjne i wcale nie musi mieć ani talentu, ani tym bardziej umiejętności.
zuzuanna Postów: 10
Konto od: 25.01.2012
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: opemus, data postu: Tuesday, May 15, 2012 14:54
Talent jest najważniejszy. Sprzęt może jedynie ograniczać talent (np. małpka bez manuala), ale nigdy sprzęt nie będzie ważniejszy od talentu. Ja uważam, że najlepszą weryfikacją talentu fotograficznego jest fotografia analogowa.
opemus Postów: 0
Konto od: 24.08.2011
Miasto: Malbork
Permalink Autor: catchtimee, data postu: Monday, May 21, 2012 12:49
taleent! a potem jakość aparatu ;))
catchtimee Postów: 0
Konto od: 12.05.2012
Miasto: Zebrzydowice
Permalink Autor: hellonancy, data postu: Monday, May 21, 2012 20:05
Bez talentu, a z dobrym aparatem dobre zdjęcia nie zawsze wychodzą, chyba że przypadkiem. Osoba utalentowana może robić dobre zdjęcia kiepskim aparatem, ale na pewno nie będzie w stanie przy jego pomocy pokazać w pelni swoich umiejętności. Tak więc powinniśmy zabrać lustrzanki bogatym beztalenciom, a dać biednym utalentowanym :D
hellonancy Postów: 2
Konto od: 13.05.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: lewaplakietka, data postu: Friday, July 6, 2012 20:42
Wedle tych dwóch zasad: "Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kase, a mistrz martwi się o światło." - anonim, "Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić , aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." - Don McCullin Sprzęt nie jest najważniejszy. Znam ludzi którzy mimo że mają "lustro" to i tak gówno nim zrobią. Ja sam żeby dostać DSLR musiałem się nieźle napracować udowadniając rodzicom że nie będzie to zakup na nic. Obróbka graficzna też robi swoje. Hmm... a tak wgl to zastanówmy się czym jest talent ? Wg mnie o talencie możemy mówić np przy malarstwie, albo w pisarstwie. Fotografii jak dla mnie można się nauczyć. Kwestią jest trochę kreatywności, dobre oko, cierpliwość i zapał. Sprzęt to sprawa drugorzędna chociaż nie można powiedzieć że się nie liczy. ;)
lewaplakietka Postów: 0
Konto od: 31.12.2011
Miasto: Kraków
Permalink Autor: faaaaajnie, data postu: Monday, July 9, 2012 13:43
jestem chyba takiego zdania jak większość. to oczywiste, że aparat jest bardzo ważny , jednak nie obędzie się bez talentu.
dodatkowo zauważcie, że lustrzanki i aparaty mają teraz tyle funkcji , że naprawdę trochę obeznania i rzeczywiście nie jest sztuką żeby wyszło ciekawe zdjęcie , ale nie warto zawsze iść na łatwiznę, mimo wszystko talent się liczy, trzeba go tylko umieć wykorzystać.
faaaaajnie Postów: 1
Konto od: 20.12.2011
Miasto: Strzegom
Permalink Autor: afroo18, data postu: Thursday, August 16, 2012 11:54
Co prawda tp prawda, nawet najzwyklejszym aparatem kupionym za 100 zł  można zrobićświetne zdjęcia, liczą się umiejętności.
afroo18 Postów: 3
Konto od: 27.05.2010
Miasto: Piotrków Kujawski
Permalink Autor: brygadzista, data postu: Friday, August 17, 2012 00:25
Umiejętności to 70% (te nabyte, bo talent trzeba oszlifować właśnie doskonaleniem umiejętności), sprzęt i obróbka po 15%. Wspomniano, że dslrką nawet z automatu wyjdzie super fotka - guzik prawda. Grunt to nie jakość zdjęcia, kolory i ostrość pierwszego czy drugiego planu bo to wszystko można podkręcić pierwszym lepszym programem do edycji grafiki. Grunt to umiejętność dobrania kadru, kompozycji, manipulowania światłem i przede wszystkim pomysł na zdjęcie. No i robienie zdjęć lustrzanką na auto powinno być karane obcięciem głowy i wrzuceniem jej do kibla. Auto służy do zdjęć u cioci na imieninach lub gdy na szybko chcemy uchwycić jakiś moment. A o władaniu serca to już przesada. Czy dobry robol wkłada serce w obsługę betoniarki lub układanie bruku na chodniku? Nie sądzę... Wkłada w to głównie nabyte umiejętności, tak samo z fotografia. Serce to tylko pulsujący mięśniowy worek wypełniony krwią.
brygadzista Postów: 287
Konto od: 13.04.2010
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Permalink Autor: oppcja, data postu: Wednesday, August 22, 2012 21:30
dobrze napisane!
oppcja Postów: 71
Konto od: 8.12.2010
Miasto: szczecin
Permalink Autor: opisyodnesti, data postu: Saturday, August 25, 2012 09:57
Talent. Talent. Talent. Dobry sprzet daje nam tylko wiecej mozliwosci. A zeby zrobic dobre zdj dobrym sprzetem tez trzeba miec talent. Spojrzcie na niektore zdjecia fbl o nazwie agataciosek. Zdjecia nie sa robione jakas lustrzanka za pare tys. tylko zwykla cyfrowka, ktora widac na ktoryms zdj. Pozdrawiam.
opisyodnesti Postów: 0
Konto od: 18.08.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: kiciowata, data postu: Monday, October 8, 2012 18:56
A czy nie mylimy tutaj talentu z nabytymi umiejętnościami? Przecież jeżeli nic nie wiemy to ładne zdjęcia są kwestią przypadku..Owszem możemy mieć oko i wyczuć chwilę.. Ale źle dobrany kadr i parametry aparatu i całe zdjęcie leży..
Ja jestem zdania, że to właśnie umiejętności stoją na pierwszym miejscu.. Potem to wprawne oko i wrażliwość na wyłapanie chwili.. A potem jest sprzęt.. sprzęt, który w odpowiednich rękach może wiele ułatwić ale jeżeli wpadnie w te niepowołane to będzie klęska
kiciowata Postów: 3
Konto od: 12.09.2009
Miasto: Łódź