dobry aparat czy talent?

1 2 3 4 ... 32 33
Permalink Autor: stanleyowa, data postu: Saturday, May 16, 2009 17:51
temat mówi sam za siebie.

jak myślicie?
jak dla mnie aparat jest bardzo ważny, ale dobry fotograf zrobi nawet zdjęcie z telefonu, że wszystkim szczęki poopadają.
Talent jest jednak najważniejszy, ale to i to tworzy świetne połączenie. ;]

pozdrawiam,
Stanleyowa. ;]
when you ride ALONE, you ride with HITLER!
stanleyowa Postów: 44
Konto od: 3.07.2008
Miasto: Szczytno
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, May 16, 2009 18:25
a trzeci jest fotoszop ^^
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: stanleyowa, data postu: Saturday, May 16, 2009 18:32
niestety tak...
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Saturday, May 16, 2009 18:45
raczej wypadkowa: talent + chwila
te wszystkie studyjne zdjecia, te pseudo portrety jakie sie pojawiać zaczęły jakiś czas temu w dwupakach z oddalenem i przybliżeniem w jednym to wszystko jest jeden kit. Masz dobrą modelke? masz dobre foty. Pare podstawowych zasad fotografii poznasz i focisz ile wlezei bo wszystko tak na prawde zależy od tej drugiej osoby... jest ciekawa to i fota będzie.
Prawidziwa zabawa moim zdaniem zaczyna się na mieście, w lasach, w tym co nam proponuje świat zewnętrzny, i cywilizacja. To jest prawdziwe, surowe, niepozowane, koniecznie do zauważenia bo bardzo łatwo przejść koło świetnego motywu, albo podczas świetnego motywu nawet go nie zauważając.
a jeżeli chodzi o
Cytat cukierwnormie
a trzeci jest fotoszop ^^

to chyba jednak zdania, że to jest tylko i wyłącznie narzędzie poagające dotrzeć do pracy końcowej a nie upiększacz. Dlatego też może i im lepszy aparat tym większe możliwości, ale na pewno nie można go porównywać do talentu... dwie różne sprawy
Pozdro
Treść dodana do postu 16-05-2009 o godzinie 18:49
p.s.: tak poza tym to chaotycznie bo mi głowa ze zmęczenia na biurko leci, ale mam nadzieje, ze mniej więcej zrozumiale to napisałem ;P
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: irracjonalny, data postu: Saturday, May 16, 2009 18:58
Talent jest wazny, ale sprzet jako taki tez musi byc :)
Czasem jest ze ma sie talent, ale obecny aparat nie pozwala nam na... wykorzystanie w pelni tego co potrafimy :D
irracjonalny Postów: 266
Konto od: 2.03.2009
Miasto: Chojnice
Permalink Autor: bluenote70, data postu: Saturday, May 16, 2009 20:40
Pewnie, ze umiejętności a nie sprzęt, aparat to tylko kwestia wygody i pola manewru.

http://forum.photoblog.pl/index/topic/tid/9339
bluenote70 Postów: 5
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: godbrother, data postu: Saturday, May 16, 2009 23:02
Powiem tak: prawie każdy klepie, że liczy sie talent, a jak ktos go ma to i telefonem zrobi świetną fote... No i to jest pól prawdy. Najlepsze efekty są wtedy, gdy umiejętności fotografującego idą w parze z adekwatnym sprzętem. Owszem, kompaktem też fotoman strzeli dobrą fotę, ale nie zawsze ten sprzęt pozwoli mu zaszaleć na tyle, ile by on sam chciał...
Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, że im lepszy sprzęt, tym lepsze zdjęcia się zrobi... To że amator, który dostanie np Canona 5D to od razu nie zacznie robić lepszych zdjęć - to oczywiste... tak samo nieco wprawiony pstrykacz, który dostanie ten sam aparat - owszem jego zdjęcia będą odrobinę lepsze, ale nawet w 50% nie wykorzysta całego jego potencjału, czyli mógł sobie kupić na allegro uzywanego 350D albo Nikona D50 i trzaskać równie dobre foty...

A zatem liczą się umiejętności (nie koniecznie to musi być od razu talent), pomysł i ODPOWIEDNIO DOBRANY sprzęt + duuużo praktyki metodą prób i błędów (z nią przyjdzie również obeznanie ze sprzętem)
i jeszcze najważneijsze: OCZY OTWARTE! Bez tego to można zrobić co najwyżej świetne jakościowo i dobre technicznie zdjęcie, ale o jego oryginalności możemy zapomieć... :P
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: wkkenator, data postu: Sunday, May 17, 2009 00:48
osobiście irytuje mnie stwierdzenie "to nie aparat robi zdjęcia, tylko fotograf"
nie każdy aparat podoła np. w trudnych warunkach oświetleniowych
zdecydowanie bardziej wolę stwierdzenie "dobry aparat nie gwarantuje dobrych zdjęć"
"Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki" Angela Carter
wkkenator Postów: 325
Konto od: 26.12.2006
Miasto: Zamość
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Sunday, May 17, 2009 11:20
dobry aparat + umiejętność jego obsługi + trochę talentu + dobra obróbka + magia = dobre zdjęcie

Chociaż ktoś kiedyś powiedział, że nie istnieją sposoby na dobre zdjęcia...są tylko dobre zdjęcia czyli w sumie wychodzi na to, że równanie się skraca:

aparat + magia = super zdjęcie

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: incredibile, data postu: Sunday, May 17, 2009 17:29
Cytat tolgerias
raczej wypadkowa: talent + chwila

i jeszcze dobre światło : )
"Każdy człowiek nosi w sobie kontynent nieodkrytych możliwości. Szczęśliwy ten, kto jest Kolumbem własnej duszy."
-- James Stephens
incredibile Postów: 55
Konto od: 23.09.2007
Miasto: Ameryka Płd.
Permalink Autor: berrybloom, data postu: Sunday, May 17, 2009 20:28
To zalezy czego zdjecia chcemy robic. Jesli to astrofotografia lub konkretniejsze makro to bez sprzętu NIE DA SIĘ, ale nawet gdy jest dobry to bez talentu i pomyslu nic nie wyjdzie.
Sprzęt zwiększa liczbe możliwości i tyle. W gruncie rzeczy zwykłym cyfrakiem można zrobić świetne portrety, czy krajobrazy, ale trzeba liczyc sie z dość sporymi ograniczeniami.
berrybloom Postów: 13
Konto od: 23.03.2009
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Monday, May 18, 2009 09:02
Nie wszystkie dobre fotografie to produkcje na plakat czy billboard. Nie w każdym rodzaju fotografii potrzebne są super ostrości, wymuskane kolory i sterylne powierzchnie. I wtedy powiedzenie "człowiek robi zdjęcia, a nie aparat" ciągle ma sens.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: kmkxp, data postu: Monday, May 18, 2009 17:37
Myślę, że aparat też się liczy.. bo jeżeli będzie fajne ujęcie i w ogóle wszystko ok, a jakość telefonu (czyli najczęściej słaba) to zdjęcie nie będzie fajne..

Pozdrawiam. ;)
kmkxp Postów: 12
Konto od: 1.10.2008
Miasto: Brwinów
Permalink Autor: stanleyowa, data postu: Monday, May 18, 2009 19:11
Cytat kmkxp
a jakość telefonu (czyli najczęściej słaba) to zdjęcie nie będzie fajne..

dlaczego? czasami fajnie wychodzi. ^^
Permalink Autor: promarandza, data postu: Monday, May 18, 2009 20:25
Trudne pytanie. Liczy się praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Aparat się też liczy w jakimś stopniu. Zwykła cyfrówka zrobi wszystko za Ciebie i trzeba się liczyć z możliwościami. Sukces się osiąga wtedy kiedy się ustawia wszystko samemu Manualnie a nie jak się jedzie na automatycznym. Co do komentarzy do photoshopa - poprawianie kolorów, winietowanie, wklejanie siebie 5 razy w jednym zdjęciu, burning and dodging i te inne bajery można też uzyskać w ciemni. Wystarczy dużo praktyki i wiedzy. Wiedza, praktyka i aparat która ma opcje Manual to jest sukces : )
Treść dodana do postu 18-05-2009 o godzinie 20:30
Trudne pytanie. Liczy się praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.Aparat się też liczy w jakimś stopniu. Zwykła cyfrówka zrobi wszystkoza Ciebie i trzeba się liczyć z możliwościami. Sukces się osiąga wtedykiedy się ustawia wszystko samemu Manualnie a nie jak się jedzie naautomatycznym. Co do komentarzy do photoshopa - poprawianie kolorów,winietowanie, wklejanie siebie 5 razy w jednym zdjęciu, burning anddodging i te inne bajery można też uzyskać w ciemni. Wystarczy dużopraktyki i wiedzy. Wiedza, praktyka i aparat który ma opcje Manual tojest sukces : )
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: kmkxp, data postu: Monday, May 18, 2009 20:50
Cytat stanleyowa

Cytat kmkxp
a jakość telefonu (czyli najczęściej słaba) to zdjęcie nie będzie fajne..

dlaczego? czasami fajnie wychodzi. ^^

Wiem, dlatego napisałam "najczęściej". Telefony zazwyczaj mają mniej mega pixeli, niż np. cyfrówki. A słaba jakość- słabe zdjęcie. :)
kmkxp Postów: 12
Konto od: 1.10.2008
Miasto: Brwinów
1 2 3 4 ... 32 33