"Iluzjonista" vs. "Prestiż"

Permalink Autor: kreszbengpifpaf, data postu: Sunday, April 26, 2009 19:14
Który z tych filmów według was lepiej przedstawiał historię magików?
Jak dla mnie bezsprzecznie wygrywa "Prestiż" historia była bardziej oparta na tajemnicy, zagadkach, niż "Iluzjonista". Ponadto, więcej było także konfliktów, rywalizacji, podstępów, nieczystych zagrań. Osobiście bardzo podobało mi się wprowadzenie do akcji niewidomych mężczyzn, którzy bronili tajemnicy Angier. Wynalazek Tesli bije na głowę historyjkę miłosną opowiedzianą w "Iluzjoniście". Film ten jednak nie odstępuje historii bliźniaków i kierującego się obłędem szaleńca w kwestii klimatu, jaki nadali filmom reżyserowie, pięknie nakręcone obrazy, cudowne kostiumy. Jednak aktorzy, grający w "Prestiżu" to całkiem inna szkoła jazdy. Jackman, Bale, Johansson lepiej wychodzą niż Norton, Sewell i Biel. Ogólnie film bardziej daje do myślenia. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Pozdr.
kreszbengpifpaf Postów: 14
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Permalink Autor: spawany, data postu: Monday, May 4, 2009 12:23
"Prestiż". Bez dwóch zdań. Ukazuje sedno sprawy. Ciągła rywalizacja, na wielu płaszczyznach. Ciągła chęć bycia tym lepszym. Ów historię można bez problemu dopasować do dzisiejszego życia. "Prestiż" widziałem kilka razy. Za każdym razem zafascynowany jeszcze bardziej.
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: quelque0chose0de0stupide, data postu: Tuesday, October 19, 2010 18:46
mi bardziej podobał się Iluzjonista ^^

kwestia gustu ;)
quelque0chose0de0stupide Postów: 15
Konto od: 5.04.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: nashiyo, data postu: Sunday, January 22, 2012 12:41
Mnie również bardziej podobał się "Iluzjonista".
nashiyo Postów: 20
Konto od: 26.03.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: ali1600, data postu: Sunday, January 22, 2012 13:32
Oba filmy były świetne.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: hlaskover, data postu: Monday, January 23, 2012 18:58
Mnie się spodobał bardziej "Iluzjonista". Dobry film, może w większej części skupiający się na wątku miłosnym, niż na sztuczkach itp. W każdym razie "Prestiż" uważam za groszy i w sumie średni film, który jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Aczkolwiek zakończenie porządne, tak jak w przypadku drugiego filmu.
Mimo wszystko, "Iluzjonista" lepszy. :P
hlaskover Postów: 33
Konto od: 18.01.2009
Miasto: Mogilno
Permalink Autor: camwhore, data postu: Wednesday, March 14, 2012 01:59
Iluzjonista - zdecydowanie lepszy klimat. Zrobił na mnie wrażenie, zapadł w pamięć. Poza tym sam Norton jak dla mnie wystarczy za argument.

Prestiż widziałam po Iluzjoniście i siłą rzeczy ciągle go porównywałam. I wyraźnie jak dla mnie słabszy. Chociaż nie słaby! Ogólnie był spoko. Lubię takie klimaty. Ale może właśnie przez to nagromadzenie konfliktów i zwrotów akcji wydawał mi się tylko taką rozrywkową historyjką. Poza tym nie trafię Jackmana jakoś. Za to Bale na plus.
camwhore Postów: 13
Konto od: 4.10.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: pegaziu, data postu: Sunday, January 27, 2013 23:56
Iluzjonista jest wyjątkowy, a wszystkie iluzje stanowią tło dla wspaniale ukazanego wątku miłosnego. Ten film ma niezwykły klimat i przyjemnie się go ogląda
Traktory i maszyny rolnicze opisy i opinie urzytkowników
pegaziu Postów: 38
Konto od: 4.01.2013
Miasto: Przedecz
Permalink Autor: anka0707, data postu: Thursday, March 14, 2013 20:14
Mnie osobiście trudno te filmy porównywać, bo chociaż oba opowiadają o magikach, to bardzo odmiennie, co widać już po tytułach: "Iluzjonista" jest jakiś taki bajkowy, podkreśla to idylliczna sceneria, czy nieco cukierkowy sposób ukazania uczucia głównych bohaterów... Z kolei w świecie "Prestiżu" nie ma zbyt wiele miejsca na sielankę, tu rządzi ambicja, dążenie do perfekcji, pewna bezwzględność i brutalność... Ale lubię i polecam oba filmy, bo w każdym znajdziemy coś innego.
anka0707 Postów: 1
Konto od: 14.03.2013
Miasto: Wrocław