Najlepsze i najgorsze stajnie na Śląsku ! :)

Permalink Autor: srebrnawilczyca, data postu: sobota, kwiecień 11, 2009 16:13
Jakie są Wasze opinie i doświadczenia :)
Zapraszam do duskusji wszystkich miłośników koni :)

Osobiście mogę polecić cudowną stajnie dla koni prywatnych, Stajnia "Leo". Cudowne miejsce dla waszych pupili, boksy utrzymywane w stanie BARDZO CZYSTYM!  
Miła atmosfera, przestronna zadbana siodlarnia w której miło można spędzić chwile z innymi :) Za każdym razem gdy tam przychodzę do znajomych, nie mogę uwierzyć jak tam koniki mają dobrze!!
Stajenny i właściciele bardzo mili. Konie są traktowane dobrze i widać po nich że są tam szczęśliwe. Opinię te podzielają wszyscy którzy trzymają tam swoje wierzchowce :)
Pouciekaliśmy do ''Leo'' z stajni Krajka i nie zamierzamy Tam wrócić.

Dla zainteresowanych -> http://stajnia-leo.lua.pl/
Treść dodana do postu 11-04-2009 o godzinie 16:17
Jakie są Wasze opinie i doświadczenia :)
Zapraszam do duskusji wszystkich miłośników koni :)

Osobiście mogę polecić cudowną stajnie dla koni prywatnych, Stajnia "Leo". Cudowne miejsce dla waszych pupili, boksy utrzymywane w stanie BARDZO CZYSTYM!  
Miła atmosfera, przestronna zadbana siodlarnia w której miło można spędzić chwile z innymi :) Za każdym razem gdy tam przychodzę do znajomych, nie mogę uwierzyć jak tam koniki mają dobrze!!
Stajenny i właściciele bardzo mili. Konie są traktowane dobrze i widać po nich że są tam szczęśliwe. Opinię te podzielają wszyscy którzy trzymają tam swoje wierzchowce :)
Pouciekaliśmy do ''Leo'' z stajni Krajka i nie zamierzamy Tam wrócić.

Dla zainteresowanych -> http://stajnia-leo.lua.pl/

Wesołych świąt
Szaleństwo to też metoda na życie ;)
srebrnawilczyca Postów: 19
Konto od: 21.03.2009
Miasto: Mikołów
Permalink Autor: , data postu: czwartek, kwiecień 23, 2009 12:50
No, to ja polecam CJK Dakar w Sarnowie. ;D
Jest tam zarówno rekreacja, jak i sekcja sportowa. Treningi ze skoków i ujeżdżania.
Do dyspozycji oczywiście łazienka z prysznicem, tak więc można po jeździe spokojnie się 'odświeżyć'.
Dodatkowe pomieszczenie gościnne, w którym można usiąść, porozmawiać, napić się czegoś
( jest automat do kawy ). Stajnia jest utrzymana w miarę czysto. Konie są dobrze traktowane.
Jazdy mogą odbywać również mniejsze dzieci, na kucyku. W stajni jest również pensjonat.
Konto od:
Miasto: Sarnów
Permalink Autor: inscrutablex, data postu: czwartek, kwiecień 23, 2009 13:48
A ja polecam stajnię na Jamnej :)
jest mała, ale bardzo zadbana i czysta.
Jest pensjonat, a jazdy są prowadzone na ogrodzonym maneżu.
Konie raczej dla zaawansowanych :) boksy angielskie, ładne.
Konie dobrze traktowane :) Pensjonat w granicach 400 - 500 zł
Jazda 30zł za godzinę.
inscrutablex Postów: 2
Konto od: 18.01.2009
Miasto: Katowice
Permalink Autor: megamaximus, data postu: poniedziałek, czerwiec 1, 2009 16:27
DO SREBRNEJ WILCZYCY: Pozdrowienia dla Moniki, która na różnych forach obgaduje różne stajnie. Pewnie tej, w której jest obecnie też nie darowała :))) Cóż, tacy ludzie też są potrzebni... :)

megamaximus Postów: 1
Konto od: 11.06.2008
Miasto:
Permalink Autor: srebrnawilczyca, data postu: środa, czerwiec 3, 2009 20:22
Pragnę zauważyć że ten watek nie jest poświęcony mnie :) i nie życzę sobie takich oszczerstw ;) Nadal podtrzymuje swoje zdanie że stajnia ''Leo'' jest NAJLEPSZA, przemiła obsługa i atmosfera są wielkim atutem pensjonatu! I nie można do niczego się doczepić! Dowodem tego były ostatnie osiągnięcia młodych zawodniczek na ich koniach\oraz wspaniała forma i wygląd koni. Czas spędzony tam jest zawsze przyjemny i radosny dla nas i dla naszych pupili!

A z stajni w której pracuje, jest mi również bardzo dobrze. Przyjaźnie się z jej właścicielami i nie mam nawet co powiedzieć o nich złego :) I jestem im wdzięczna za możliwość jazdy na ich ukochanych konikach :) Obecnie zaczynać będziemy budowę nowej stajni na pensjonat i rozbudowę obecnego dobytku. Więc zapowiada się wszystko jeszcze lepiej:)

Zapraszam do odpowiadania na temat : ''Najlepsze i najgorsze stajnie na śląsku''
Szaleństwo to też metoda na życie ;)
srebrnawilczyca Postów: 19
Konto od: 21.03.2009
Miasto: Mikołów
Permalink Autor: konik93, data postu: piątek, czerwiec 12, 2009 13:59
skomentuje krotko wsyztskie stajnie w ktorych byłam na Śląsku....
Trial-chorzow- jazde prowadzone w malych grupach lub indywidualnie,zroznicowane konie,mozna nauczyc sie super podstaw

areta-chorzzow batory-mozna pojezdzic,ale raczej ciezko sie cos nauczyc(na jazdach bez instruktora) no i konie barrdzo plochliwe

zbroslawice-os. z halą- na jazdach rekreacyjnych mozna pojezdzic,jak sie trafi na malą liczbe ludzi to i nauczyc sie czegos mozna

muchowiec- zle wspominam

amigo-bedzin-ładna,porzadna stajnia,mozna pojezdzic,czasem sa jazdy z ktorych mozna wiele wyniesc...ale duzo zalezy od konia- na jakiego sie trafi

M.O.SiR. zabrze- dla mnie jazzda tam to gozina niemal stania w miejscu...ciezko ruszyc konia-ale nie tylko ja mialam taki problem...

Banderoza-ruda sl. -polecam...choc warunki na 1szy rzut oka ostraszajace,to jazdy na naprawde wysokim poziomie,konie grzeczne :):) super :)

jakas tam stajnia w jaworznie-calkiem fajnie...tylko jak tam bylam to jakas dziwna atmosfera :p
konik93 Postów: 1
Konto od: 25.06.2007
Miasto: Świętochłowice
Permalink Autor: cicirici, data postu: piątek, czerwiec 12, 2009 14:39
Cytat konik93
zbroslawice-os. z halą- na jazdach rekreacyjnych mozna pojezdzic,jak sie trafi na malą liczbe ludzi to i nauczyc sie czegos moznamuchowiec- zle wspominamamigo-bedzin-ładna,porzadna stajnia,mozna pojezdzic,czasem sa jazdy z ktorych mozna wiele wyniesc...ale duzo zalezy od konia- na jakiego sie trafiM.O.SiR. zabrze- dla mnie jazzda tam to gozina niemal stania w miejscu...ciezko ruszyc konia-ale nie tylko ja mialam taki problem...

Powiem tyle nie byłam w Zbrosławicach ale słyszałam dużo dobrego:)
Muchowiec...tez zle wspominam raz bylam i nigdy NIGDy wiecej przepraszam ale co to jest ze trener z papierosem siedzi na plastikowym krzesle podczas tzw. treningu. Ha! i jeszcze konie stoją w błocie.... :|
Amigo-nie bylam:DI nawet nie slyszalam
mosir zabrze- chcialam sie zapytac o treningi skokowe i natrafilam na...pijanego trenera :| Ktore potraktowal mnie no coz...strasznie stwierdzil ze jak moj kon nie moze skakac to mam problem. :| Pozdro!

tyle moge powiedziec. Jestem u siebie i jest cudownie. Zero problemow i brak jakichkolwiek konforntacji z niechcianymi ludzmi:)
To tyle.
cicirici Postów: 1
Konto od: 6.07.2008
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: karmelowa303, data postu: niedziela, czerwiec 14, 2009 00:24
jeżeli chodzi o Triala - koniusiu13 ; ) mam baardzo duże doświadczenie z tą sajnią i nie bardzo mi się tam podoba, zwłaszcza ostatnio wiele się tam zmieniło na gorsze.
atmosfera - raczej spoko, natomiast warunki chowu koni -może lepiej się nie wypowiem ..

Zbrosławice - czysto, schludnie, bardzo przestronna hala, plus mniejsza, która służy jako rozprężalnia podczas zawodów, ale jest dobra do szkolenia ujeżdżeniowego - ma wymiary około 15mx40m - nie jest imponująca ale dobra do nauki zebranego galopu, wygięć na łukach itp ; ))
bardzo dobre konie, trenerzy skokowi, rekreacyjni, był tez trener ujeżdżeniowy, ale nie wiem, czy jeszcze jest ..

Stajnia dla koni prywatnych w Stolarzowicach - dobra stajnia w ustronnym miejscu, blisko lasu, z daleka od zgiełku, dobra atmosfera i opieka. pensjonat koło 550 złoty : ))

dla osób z większym portfelem gorąco polecam stajnie Riding Club w okolicach Świerklańca - (stajnia "Ham"u)
konie posiadają mini wybieg przy boksie, jest kryta karuzela, przestronna hala, zewnętrznny czworobok z trybunami i budkami sędziowskimi, holet, kawiarnia, organizowane zawody wysokiej rangi, blisko miejsca w fajny teren, stajnia mieści się co prawda przy drodze szybkiego ruchu, ale nie jest hałaśliwie i niebezpiecznie : )) jest to stajnia dla prywatnych właścicieli, obecni są trenerzy wysokiej klasy. opieka masztalerzy (przynajmniej tak było do niedawna). Polecam : ))

a Piekary Śląskie - Józefka - całkiem fajna stajnia, zbudwana w stylu angielskim. przeszkadzać może jedynie obecność wielu ludzi, ponieważ koło stajni jest "Zajazd Pod Lasem" oraz droga szybkiego ruchu, często uczęszczana, konie się czasem płoszą, ponieważ jest usytuowana zaraz obok ujeżdżalni.

to chyba tyle ; ))
karmelowa303 Postów: 3
Konto od: 22.06.2008
Miasto: Bytom
Permalink Autor: ewwuska, data postu: czwartek, czerwiec 25, 2009 10:47

Możecie pomóc mi spełnić marzenia. Wystarczy, że wejdziecie tutaj : www.gofresh.pl/actimelek po czym nacisnienie na slajd..wpiszecie kod i zaglosujecie na mnie:)
sdvsdfvsdf
ewwuska Postów: 3
Konto od: 1.09.2007
Miasto: Bieruń
Permalink Autor: iniak, data postu: środa, lipiec 29, 2009 14:28
Cytat incantante
a Piekary Śląskie - Józefka - całkiem fajna stajnia, zbudwana w stylu angielskim. przeszkadzać może jedynie obecność wielu ludzi, ponieważ koło stajni jest "Zajazd Pod Lasem" oraz droga szybkiego ruchu, często uczęszczana, konie się czasem płoszą, ponieważ jest usytuowana zaraz obok ujeżdżalni.

stajni nie polecam  wogóle! wszyscy z tam tąd uciekają. konie są płochliwe, lecz nie ze względu na auta. niemiła atmosfera, instruktorzy? szkoda gadać.
iniak Postów: 1
Konto od: 21.12.2008
Miasto: Dobieszowice
Permalink Autor: karmelowa303, data postu: sobota, sierpień 1, 2009 22:48
w takim razie musiało się wiele zmienić od momentu, w którym przestałam tam jeździć : )
widać zmieniło się na gorsze, a szkoda.
Permalink Autor: slomabubu, data postu: wtorek, sierpień 18, 2009 11:35
Ja pragnę sprostować wczorajszy post jednego z użtkowników tego bloga, który oczernił tą stajnię , a swoje komentarze wycofał, jednak są ludzie którzy przeczytali i mają błędne inormacje:
Sprawa dotyczy stajni "Areta" w Chorzowie Batorym, konkretnie też dla tych , którzy czytali. Stajnia "Areta"  nie pastwi się nad końmi jak było pisane, warunki ma przyzwoite, a konie są dobrze karmione. Mają też stale opiekę. Osoba pisząca posta nie jest wolontariuszem żadnej fundacji na rzacz zwierząt, fundacja nie zajmuje się stajniami , które spełniają normy, tylko końmi żyjącymi w skrajnych warunkach. Więcej, zajmuje się okrucieństwem wobec zwierząt i walką z transporatmi koni na rzeź, również wykupem koni i danie im dożywocia. Niesety nie jesteśmy wstanie pilnować wszytskich poówień osób podających się pod nas, dlatego w razie pytań i jakichkolwiek wątpilowści najlepiej dzownić do rzetelnej osoby - prezesa stowarzyszenia na rzecz zwierząt. Więc pisanie rzeczy typu: "fundacja wjdzie na stanię i ją zamkną" jest niedorzeczne!!!!!!!!Pan Jan Brandys jest starszym człowiekiem doświadczonym jak chodzi o hodowlę i chów koni, jest metoda prób i błedów jakie każdy z miłośników i hodowców koni doświadcza i doświadczać będzie. Konie mają padoki, paszę i opiekę weterynaryjną. Nie jest też żadnym patworem, którego z niego zrobiono, jest zaś normalnym człowiekiem prowadzącym szkółkę jeździecką i chów koni. To wsytsko w owli spostowania, mam nadzieję , że na przyszłość nikt bezmyślnie nie będzie wypisywał oszczerstw opartych na pomówieniach oraz własnej wyobraźni.W moiom imieniu przepraszam stajnię "areta" za oszczerstwa, których doświadczyła, ponieważ osoba pisząca powoływała się na mnie i fundację, pragnę również zapewnić iż od strony Fundacji nic takiego nie wyszło, która jest nieświadoma zaistniełej sytuacji. Z poważaniem:
Agnieszka Trzcionka
slomabubu Postów: 1
Konto od: 18.08.2009
Miasto: Zawiercie
Permalink Autor: karmelowa303, data postu: piątek, sierpień 21, 2009 23:43
no to nieładnie z czyjejś strony ..

hm .. ja w zasadzie szukam teraz miejsca do jazdy ..
Czy mogłabyś Agnieszko przybliżyć mi jak wygląda w stajni Areta jazda? Jestem osoba jeżdżącą jakieś 5 lat i w zasadzie zależy mi na możliwości rozwoju i rozwinięcia skrzydeł. Jak wygląda sprawa z jazdami? Czy jest tylko rekreacja? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Permalink Autor: trissaia, data postu: piątek, grudzień 2, 2011 21:15
Zna ktos moze doklany adres Leo w Tychach?
trissaia Postów: 1
Konto od: 10.07.2011
Miasto: Ornontowice
Permalink Autor: wekerowa, data postu: sobota, grudzień 10, 2011 18:38
Witam, stajni której nie polecam to na pewno stajnia Borynia w Jastrzębiu Zdroju "Equi Verso". Drogo, mało karmią, oszczędzają na owsie i sianie, trzeba dokarmiać , ogólnie polityka jest taka że najlepiej dokarmiać  paszami zakupionymi u właściciela stajni, więc tak czym mniej dają na stajni  jeść tym więcej trzeba dokarmiać, tak więc oprócz ceny za pensjonat dolicz koszt zakupionych pasz........... Właściciel twierdzi: trzeba się cenić, zapomniał dodać że wszystko ma swoje granice. Atmosfera na stajni tragedia, właściciela nigdy nie ma, obsługa do 15, wieczorem kolację szykują właściciele koni, najczęściej ten co zostaje najdłużej, inaczej konie nie jadły by wcale, jedną z atrakcji jest zawiany ojciec właścicielki który wyzywa właścicieli koni, krótko mówiąc nic dodać, nic ująć.
Osobiście odradzam!!
wekerowa Postów: 5
Konto od: 10.12.2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Permalink Autor: wekerowa, data postu: sobota, grudzień 10, 2011 18:40
Witam, stajni której nie polecam to na pewno stajnia Borynia w Jastrzębiu Zdroju "Equi Verso". Drogo, mało karmią, oszczędzają na owsie i sianie, trzeba dokarmiać , ogólnie polityka jest taka że najlepiej dokarmiać  paszami zakupionymi u właściciela stajni, więc tak czym mniej dają na stajni  jeść tym więcej trzeba dokarmiać, tak więc oprócz ceny za pensjonat dolicz koszt zakupionych pasz........... Właściciel twierdzi: trzeba się cenić, zapomniał dodać że wszystko ma swoje granice. Atmosfera na stajni tragedia, właściciela nigdy nie ma, obsługa do 15, wieczorem kolację szykują właściciele koni, najczęściej ten co zostaje najdłużej, inaczej konie nie jadły by wcale, jedną z atrakcji jest zawiany ojciec właścicielki który wyzywa właścicieli koni, krótko mówiąc nic dodać, nic ująć.
Osobiście odradzam!!
wekerowa Postów: 5
Konto od: 10.12.2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój