Fotografia Otworkowa

Permalink Autor: minewra92, data postu: Friday, May 7, 2010 21:20
Cytat profoto

Jak juz o otworkach ... tu mój pierwszy.

Pozdrawiam

Wydaję się trochę przyciemne, polecałabym starać się pracować przy lepszym świetle lub stosować dłuższe czasy jednak samo ujecie aktu wspaniałe jak dla mnie.
minewra92 Postów: 22
Konto od: 1.05.2008
Miasto: Trzemeszno
Permalink Autor: profoto, data postu: Saturday, May 8, 2010 13:56
Cytat minewra92
Wydaję się trochę przyciemne, polecałabym starać się pracować przy lepszym świetle lub stosować dłuższe czasy jednak samo ujecie aktu wspaniałe jak dla mnie.

Jak pisalem - to moj pierwszy otwor i widac jego niedoskonalosci ... jednak technika bardzo elastyczna i dajaca ogromne mozliwosci - napewno kolejne zdjecia beda lepsze.
profoto Postów: 20
Konto od: 15.06.2007
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: minewra92, data postu: Sunday, May 9, 2010 12:17
Jak pisalem - to moj pierwszy otwor i widac jego niedoskonalosci ... jednak technika bardzo elastyczna i dajaca ogromne mozliwosci - napewno kolejne zdjecia beda lepsze.
[/quote]

Tak tak rozumiem i życzę jak największej ilości udanych otworków. :)
minewra92 Postów: 22
Konto od: 1.05.2008
Miasto: Trzemeszno
Permalink Autor: infinite91, data postu: Monday, May 24, 2010 14:06
Chciałabym spróbować, bo strasznie mnie to zaintrygowało. Muszę tylko dokładnie się wszystkiego dowiedzieć i będę eksperymentować :)
infinite91 Postów: 2
Konto od: 5.05.2008
Miasto: Mikołów
Permalink Autor: anel, data postu: Sunday, May 30, 2010 11:26
fotografia otworkowa to świetna zabawa, a do tego pomaga zrozumieć istotę fotografii :)

ZRÓB SOBIE DZIEŃ DZIECKA
anel Postów: 2
Konto od: 29.10.2004
Miasto: Łódź
Permalink Autor: diabeel, data postu: Friday, July 2, 2010 22:32
pierwsze słyszę! macie instre jak zrobić..
może wypróbuje  ..http://dktrzemeszno.net/fotografia-otworkowa/
diabeel Postów: 3
Konto od: 17.05.2009
Miasto: Ziębice
Permalink Autor: stringibiskupa, data postu: Sunday, September 5, 2010 14:17
ja swego czasu bardzo intensywnie się tym zajmowałem, od czystej fotografii otworkowej, po skomplikowane twory na kilka dziurek, aparaty 360 stopni, solarigrafię, czy też traktowanie samego negatywu uzyskanego otworkowo do dalszej pracy, np. takie http://fc05.deviantart.net/fs45/f/2009/085/5/5/172_by_HailVeles.jpg
http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2010/021/2/1/________by_HailVeles.jpg
jeśli ktoś miałby problemy natury technicznej to chętnie pomogę ;)
stringibiskupa Postów: 3
Konto od: 20.08.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: maartuu16, data postu: Wednesday, October 6, 2010 17:56
Moim zdanie całkiem to ciekawe.
Nowy nawet całkiem prosty sposób do zrobienia ciekawych fotek.. ; )
Musze wypróbować:)
maartuu16 Postów: 2
Konto od: 4.10.2010
Miasto: Żywiec
Permalink Autor: uncoveered, data postu: Tuesday, December 21, 2010 22:15
Wpadłam na ten temat całkiem przypadkiem, ale bardzo mnie zainteresował.
Możliwe, że zadam pytanie, które już tu było, ale nie mam siły przeglądać wszystkich odpowiedzi. A mianowicie: jak wywołać takie zdjęcia?
uncoveered Postów: 7
Konto od: 19.09.2009
Miasto: Międzyzdroje
Permalink Autor: kowazis, data postu: Saturday, December 25, 2010 22:50
xd ja dokupiłem do nikusia obiektyw otworkowy jak tylko dojdzie pokaze wam co mi wyjdzie ;d...

oby cos ciekawego ;d
kowazis Postów: 181
Konto od: 28.07.2007
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Permalink Autor: photomm, data postu: Wednesday, March 23, 2011 02:51
Cytat uncoveered
jak wywołać takie zdjęcia?

wywołuje się tak samo jak zwykłą fotografię analogową, czyli najprościej mówiąc wanienki (kuwety), wywoływacz, utrwalacz, woda, odpowiednia temperatura, powiększalnik, jakieś czerwone światło (nie żarówka 100W).
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: kushi, data postu: Thursday, April 7, 2011 19:19
Gdy dowiedziałam się, że jest coś takiego..od razu mi się spodobało nie mogłam tego zrozumieć jak ze zwykłego pudełka może wyjść takie cudo.Tu mój drugi otworek: http://www.photoblog.pl/kushi/60149181/my.html
-coś pięknego!:)
kushi Postów: 35
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: stonesour, data postu: Tuesday, May 17, 2011 13:24
CZEŚĆ!

Sprzedaje moje setymentalne ubrania na moim fbl. Może znajdziecie coś ciekawego dla siebie. Są to orginalne i w idealnym stanie ciuchy. Nie oszukuje i gwarantuje szybką przesyłkę ;) Piszcie wiadomości.
stonesour Postów: 4
Konto od: 23.04.2011
Miasto: Krakówek
Permalink Autor: gelpeen, data postu: Monday, May 23, 2011 19:02
Niby to takie proste i łatwe ale robiłam zdjęcia otworkiem,prawda można uzyskać wspaniały efekt ale do tego trzeba jeszcze kupic papier,wywolywacz,utrwalacz i jeszcze trzeba użądzić ciemnie,no ale cóż racja nie potrzeba lustrzanki do robienia oryginalnych zdjęć.
gelpeen Postów: 3
Konto od: 5.03.2010
Miasto: Częstochowa
Permalink Autor: kushi, data postu: Tuesday, May 24, 2011 21:52
No dokładnie..trzeba trochę nad tym popracować ale efekt jest niezastąpiony:)
kushi Postów: 35
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Permalink Autor: fouledupbeyondallrepair, data postu: Monday, July 25, 2011 00:41
Ja przymierzam się do zrobienia któregoś z tych, bo chcę spróbować z otworkami ;D :
http://www.corbis.readymech.com/pl

Nie otwierajcie tego, co jest na największym obrazku, bo tamten jest po ang, jak już któryś z tamtych mniejszych włączycie, to w lewym, górnym rogu nad zdjęciem będzie pobierz  pdf, i tam wyskoczy fajny plik z instrukcją ;) Mam nadzieję że komuś się to przyda :P

Btw - jak mogę takie zdjęcia wywołać? :O Dopiero przymierzam się do prób przy otworkach, więc jestem zielona ;/ Zanosi się kliszę do najbliższego "wywoływacza" (że tak to nazwę xD)? ;>

A jeśli chciałabym skanować kliszę to muszę gdzieś tam zanosić, czy na normalnym skanerze można?

Proszę o odpowiedzi tych bardziej doświadczonych  w tej dziedzinie bo jestem zielona, a ciągnie mnie do tego strasznie tylko nie wiem z czym to się je ;< Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;))
fouledupbeyondallrepair Postów: 4
Konto od: 26.12.2010
Miasto: Szamotuły