Fotografia Otworkowa

Permalink Autor: , data postu: Thursday, November 19, 2009 23:29
camera obscura to fajna rzecz, ale ja chyba przychylę się do syfrówek :D
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: minewra92, data postu: Saturday, November 21, 2009 23:03
Łączył ktoś kiedyś fotografię otworkową z cyjanotypią?
Ja mam szczęście właśnie się tym zajmować i muszę przyznać, że jest to jeszcze przyjemniejsze od samych otworków!
Trzeba w to włożyć trochę więcej pracy, bo w tym przypadku najpierw są same negatywy ale czym więcej własnego wkładu w zrobienie zdjęcia tym większa przyjemność w oglądaniu efektów! :)

Dla nierozumiejących o co w tym wszystkim chodzi polecam link : KLIK
Część zamieszczonych tam prac jest moja, w tym sama puszka. ;)

Hej fotoblożku jestem już dawno Minewra92 a nie klantanamera więc o co tu biega?
minewra92 Postów: 22
Konto od: 1.05.2008
Miasto: Trzemeszno
Permalink Autor: bolster, data postu: Wednesday, December 2, 2009 16:29
:P
bolster
bolster Postów: 452
Konto od: 16.09.2009
Miasto: England
Permalink Autor: szaraxprzyszlosc, data postu: Sunday, December 13, 2009 18:57
Hmm:D Chodzę na warsztaty fotograficzne , i była próba robienia fotografi otworkowej...:D Lecz potrzebna jest ciemnia w tym pomieszczeniu :D i ewentualnie CZERWONA lampa ... xD Bo papier zapisuje wszystkie swiatła oprucz czerwonego:D!
szaraxprzyszlosc Postów: 1
Konto od: 30.09.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: promarandza, data postu: Sunday, December 13, 2009 19:39
Cytat szaraxprzyszlosc
Bo papier zapisuje wszystkie swiatła oprucz czerwonego:D!

NO CO TY ! :O
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Sunday, December 13, 2009 19:43
klakier :D
Wiem, że Cię wku...iam, podziękuj demokracji...
pewexdobrychlopiec Postów: 472
Konto od: 1.08.2009
Miasto: Tychy
Permalink Autor: minewra92, data postu: Sunday, December 13, 2009 19:52
Cytat szaraxprzyszlosc

Hmm:D Chodzę na warsztaty fotograficzne , i była próba robienia fotografi otworkowej...:D Lecz potrzebna jest ciemnia w tym pomieszczeniu :D i ewentualnie CZERWONA lampa ... xD Bo papier zapisuje wszystkie swiatła oprucz czerwonego:D!

Ah brawo - odkrycie roku!

:|

Re. Pewexdobrychlopiec

Nie bo smerf.

Hej fotoblożku jestem już dawno Minewra92 a nie klantanamera więc o co tu biega?
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Sunday, December 13, 2009 19:58
ja jebbe każdy z was odrazu wiedzial o takich rzeczach ? No to gratulacje, może ja się teraz pośmieje, że nie wiecie co to essentialia negotii umowy przyrzeczonej zbycia nieruchomości z formą szczególną - notarialną - pod rygorem nieważności. H@H@H@H nie wiecie ? No jak to ? -_-
Treść dodana do postu 13-12-2009 o godzinie 20:08
Post scriptum,

czasem wbijają tu jakieś pajace i pier****la 3 po 3, ale tu dzieciak chodzi na warsztaty jara się tym a wy go ciśniecie i to w imię czego ?
Wiem, że Cię wku...iam, podziękuj demokracji...
pewexdobrychlopiec Postów: 472
Konto od: 1.08.2009
Miasto: Tychy
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Monday, December 14, 2009 00:57
Cytat pewexdobrychlopiec

czasem wbijają tu jakieś pajace i pier****la 3 po 3, ale tu dzieciak chodzi na warsztaty jara się tym a wy go ciśniecie i to w imię czego ?
Wiem, że Cię wku...iam, po

Ku chwale ojczyzny towarzyszu !

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: anitamadera, data postu: Saturday, February 13, 2010 23:47
Uczę się o tym w szkole :D

Jestem w fototechnkum :)
anitamadera Postów: 1
Konto od: 22.11.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, February 14, 2010 00:26
Brawo, szok, o jaaaa, ale Ci zazdroszczę, podziw, szacun... wybierz sobie co chciałaś w ten sposób osiągnąc.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: catintheflat, data postu: Sunday, February 14, 2010 11:19
Cytat anitamadera

Uczę się o tym w szkole :D

Jestem w fototechnkum :)

Super ale kogo to obchodzi? I co to ma za związek z tematem ?

Etatowy zadymiacz
catintheflat Postów: 1551
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Koronowo
Permalink Autor: oberzyswiat, data postu: Saturday, February 20, 2010 09:37
Cytat szadok
wlasnie fotografia otworkowa jest super przez to ze nocą mozna takie rzeczy robić ze głowa mała, zostawiasz aparat w nocy na  5 godzin i masz cuda na kiju  i po co ci fotoszop

To co piszesz to nie jest fotografia otworkowa,w fotografi otworkowej rolę obiektywu pełni otwór przez który płynie światło.
Do zbudowania kamery potrzebne jest pudełko lub puszka,czarny materiał do wyłożenia wnętrza pudełka, aby uniknąć wewnętrznychrefleksów, oraz folia aluminiowa,w której należy zrobić dziurkę pełniącą funkcję obiektywu. W pudełku trzebawyciąć otwór, a następnie od środka nakleić zakrywającą go folię aluminiową.Folia umożliwia zrobienie bardzo małego otworu, np. przez nakłucie igłą.Wielkość otworu powinna być w granicach 0,1 mm - 0,3 mm.Więcej informacji np na
www.fotopolis.pl/index.php?n=2880

oberzyswiat Postów: 70
Konto od: 5.05.2009
Miasto: Międzyrzecz
Permalink Autor: oberzyswiat, data postu: Saturday, February 20, 2010 10:00
Cytat szaraxprzyszlosc

Oczywiście :-) jak wywołujemy papier fotograficzny to trzeba użyć lampy ciemniowej z czerwonym filtrem lub czerwonej żarówki fotograficznej ,bo przy innym rodzaju światła cały papier zostanie naświetlony :-)
oberzyswiat Postów: 70
Konto od: 5.05.2009
Miasto: Międzyrzecz
Permalink Autor: zupaogorkowa, data postu: Wednesday, February 24, 2010 21:34
Chodzę na zajęcia fotograficzne, których hasłem przewodnim jest właśnie fotografia otworkowa, strasznie fajna rzecz, naprawdę dla pasjonatów, i dopiero wtedy naprawdę czuć co to fotografia ,,trwała" a nie cienkie piksele...
zupaogorkowa Postów: 4
Konto od: 20.07.2008
Miasto: Tarnowskie Góry
Permalink Autor: minewra92, data postu: Saturday, February 27, 2010 15:52
Cytat zupaogorkowa

Chodzę na zajęcia fotograficzne, których hasłem przewodnim jest właśnie fotografia otworkowa, strasznie fajna rzecz, naprawdę dla pasjonatów, i dopiero wtedy naprawdę czuć co to fotografia ,,trwała" a nie cienkie piksele...

Nie prawda, każda dziedzina fotografii ma swoje wady i zalety - żadna nie jest gorsza od drugiej ; każda ma swoich zwolenników. :)