Zakupy przez net

Permalink Autor: bazyli18, data postu: Monday, March 2, 2009 21:30
Siema,

jestem ciekaw czy lubicie robić zakupy przez internet, a jeżeli tak to jakie macie ulubione sklepy netowe. Ostatnio czytałem, że e-zakupy stają się coraz bardziej popularne. Myślicie, że kiedyś dojdzie do sytuacji, że sprzedaż przez net będzie bardziej popularna niż taka w tradycyjnych sklepach?
czy ktoś ma i może mi powiedzieć co kryje się pod nazwą” 40 najpopularniejszych kanałów” w TP?Czy TVP1, polsat, wchodzi w to, bo już sam nie wiem, a na stronie nie mogłem znaleźć info na ten temat
bazyli18 Postów: 15
Konto od: 25.11.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: godbrother, data postu: Monday, March 2, 2009 22:35
ja tradycyjnie allegro :D mozna dostać wiele rzeczy (niekoniecznie nowych) po okazyjnych cenach ;)

Cytat bazyli18
Myślicie, że kiedyś dojdzie do sytuacji, że sprzedaż przez net będzie bardziej popularna niż taka w tradycyjnych sklepach?

raczej nie... sklepy "tradycyjne" zawsze będą... przynajmniej szybko nie zanikną... już pomijam fakt, że istnieją takie osoby, które Internetu nie mają i mieć nie chcą, ale są rzeczy które trzeba przymierzyć, obejrzeć na żywo, dotknąć, gdyż opisy czy zdjęcia rzadko kiedy przedstawiają pelny obraz danego przedmiotu... Na razie media tego nie umozliwiają, ale może kiedyś :D Swoją drogą wycieczka w sobotę z rodzinką na zakupy to fajna forma spędzania wolnego czasu ;)
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: bazyli18, data postu: Monday, March 2, 2009 22:46
Cytat godbrother

raczej nie... sklepy "tradycyjne" zawsze będą... przynajmniej szybko nie zanikną... już pomijam fakt, że istnieją takie osoby, które Internetu nie mają i mieć nie chcą, ale są rzeczy które trzeba przymierzyć, obejrzeć na żywo, dotknąć, gdyż opisy czy zdjęcia rzadko kiedy przedstawiają pelny obraz danego przedmiotu... Na razie media tego nie umozliwiają, ale może kiedyś :D Swoją drogą wycieczka w sobotę z rodzinką na zakupy to fajna forma spędzania wolnego czasu ;)

Nie no ja się zgadzam, że będą...mówie tylko o tym, że sklepy netowe mogą niedługo przebić popularnością sklepy tradycyjne. Co do oglądania towarów to myślę, że często jest tak, że idziemy do tradycyjnego sklepu, oglądamy dany towar i jak on nam się spodoba to kupujemy go często w sklepie netowym, no bo ceny sa tam często okazyjne.

Co do atrakcyjności cen na allegro, to różnie bywa:

http://www.allegro.pl/item562344256_sluchawki_z_mikrofonem_labtec_stereo_242_gdynia.html

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/telefony_modemy/akcesoria/?_prod=666360

Te same słuchawki na allegro 32 zł w sklepie 29 zł ;)
czy ktoś ma i może mi powiedzieć co kryje się pod nazwą” 40 najpopularniejszych kanałów” w TP?Czy TVP1, polsat, wchodzi w to, bo już sam nie wiem, a na stronie nie mogłem znaleźć info na ten temat
Permalink Autor: czarnydom, data postu: Thursday, March 5, 2009 07:47
leee lepiej zobaczyc niz kupowac w ciemno... Allegro kupuje ale jak musze:D czasem przedmiot trodno znalesc w zwyklym sklepie:)
czarnydom Postów: 291
Konto od: 17.02.2007
Miasto: aCocieTO
Permalink Autor: godbrother, data postu: Thursday, March 5, 2009 13:21
Cytat czarnydom
czasem przedmiot trodno znalesc w zwyklym sklepie:)

i tutaj przewagę mają sklepy internetowe właśnie... zwłaszcza allegro :) mając nienajnowszego kompa bardzo trudno było mi dostać do niego jakiekolwiek części, a jeśli już były to bardzo drogie... a na allegro kupowałem co prawda używane ale za grosze ;)
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: probid, data postu: Saturday, March 7, 2009 12:28
Ja kupuje przez allegro. Ale i tak rzadko. Można kupić grę, okulary słonezne ale co do takich rzeczy jak komputer nie warto. Niskie ceny są  kosztem jakiejś części.
probid Postów: 5
Konto od: 6.06.2008
Miasto: Piekary Śląskie
Permalink Autor: bazyli18, data postu: Wednesday, March 11, 2009 18:50
Tzn wiesz, na allegro można kupować zarówno w sklepach jak i od prywatnych osób, więc to nie jest tak, że części są używane i dlatego są tańsze, ja tak jak mówiłem wolę jednak tradycyjne sklepy... w ogóle fajne jest to, że za pomocą internetu można robić coraz więcej rzeczy, wiadomo, bankowość elektroniczna to już standard, moi rodzice wszystkie rachunki płacą przez internet, czy to jest rachunek za wodę, czy przedłużenie umowy za net? u Was też tak jest?    
Permalink Autor: nzul, data postu: Saturday, March 14, 2009 16:17
Rzadko, bo rzadko, ale korzystam z allegro, ale przed tym sprawdzam komentarze danego użytkownika.
nzul Postów: 41
Konto od: 2.01.2007
Miasto: Wschowa
Permalink Autor: haleluja, data postu: Friday, April 10, 2009 23:11
Robie zakupy i nie jest to rzadka sytuacja. A miejsca gdzie robie zakupy to glownie aukcje, zarowno standardowe, jak rowniez podbijarki, do tego jakies sklepy specjalistyczne jak np. z aparacikami, gdzie kupilem swoje lustro. Ostatnio nawet jak mam lenia, to zamawiam przez gg zakupki spozywcze z PSS Spolem i mi dowoza;)
haleluja Postów: 6
Konto od: 10.04.2009
Miasto: Świdnica
Permalink Autor: kamilaq, data postu: Sunday, April 12, 2009 20:27
A ja dość często korzystam z Allegro, lubię przeglądać aukcję i to oczekiwanie na paczkę ;) Jeszcze się nie nacięłam :)
kamilaq Postów: 7
Konto od: 11.01.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: serenisima, data postu: Monday, April 13, 2009 11:19
Ja również z Allegro czasem a tak to raczej odpada ; )
Rzadko mi się zdarza zamówić coś z neta a jeśli już to tylko te rzeczy, które ciężko znaleźć w pobliskich sklepach.
serenisima Postów: 32
Konto od: 11.04.2009
Miasto: Sosnowiec
Permalink Autor: uhuu, data postu: Monday, April 13, 2009 14:20
a ja często, bo ciągle czegoś potrzebuje :D
uhuu Postów: 5
Konto od: 8.02.2009
Miasto: Kętrzyn
Permalink Autor: screamangel, data postu: Tuesday, April 14, 2009 15:53
czasami korzystam ze sklepów oferujących artykuły "obronne" ;PP przewaznie  bron , militaria etc ;)

allegro  uzywam spontanicznie :D po tym jak bana dali za nic :D ale odblokowali :D

kupuje tylko wtedy jesli mam naprawde duza chec ;) i taniej wychodzi niz w sklepie ;) ale jesli z przesyłką wychodzi tyle samo co w normalnym sklepie to wole w sklepie kupic ;PP
screamangel Postów: 7
Konto od: 20.12.2008
Miasto: Rudnik nad Sanem
Permalink Autor: anover, data postu: Wednesday, April 22, 2009 12:58
hmm. ja Allegro i Merlin. Polecam ;D
anover Postów: 7
Konto od: 26.08.2006
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: klaja93, data postu: Tuesday, May 5, 2009 13:17
nie lubie kupować żeczy przez internet.Dla mnie to za dużo zamieszania i nigdy nie mam pewności czy dostanę tą żecz taką jaką widziałam na obrazku...
klaja93 Postów: 96
Konto od: 4.08.2007
Permalink Autor: yattaman69, data postu: Friday, May 8, 2009 05:46
Nie kupuję rzeczy przez internet. Idąc do sklepu mamy możliwość sprawdzenia faktycznego stanu kupowanego przedmiotu. No i jeszcze kwestia tego, że kupując na miejscu mamy towar od razu, nie musimy czekać, aż przelew dojdzie i jeszcze przesyłka... (wiadomo jak polska poczta działa, lol)

:)
/dev/null
yattaman69 Postów: 7
Konto od: 26.05.2007
Miasto: Łódź