Ciekawe książki wśród lektur szkolnych

Permalink Autor: ambiwalentne, data postu: wtorek, grudzień 21, 2010 13:58
"Alchemik", "Lalka", "Ferdydurke", "Medaliony"
ambiwalentne Postów: 3
Konto od: 27.06.2010
Miasto: Pabianice
Permalink Autor: fairytalle, data postu: wtorek, styczeń 25, 2011 21:42
Dla mnie chyba najlepszą lekturą jaką czytałam był 'Mistrz i Małgorzata'. Poza tym ciekawy jest 'Inny Świat', 'osobiście mam jakiś sentyment do Cierpień Młodego Wertera :D:D
Lektura jak dla mnie nie do przebrnięcia to byli 'Lalka' i 'Szewcy', poza tym ledwie przeczytałam 'Chłopów', tragedia jakaś.
Zbrodnię i karę mi się czytało ciężko ale sama lektura całkiem ciekawa .
Jeśli chodzi o gimnazjum to zdecydowanie 'Mały Książe' numerem jeden. A w podstawówce 'Pies który jeździł koleją'
Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: holygeorgia, data postu: niedziela, luty 6, 2011 15:05
Ja tylko powiem tyle, że straszliwie bałam się Krzyżaków, bo wszyscy zawsze na nich narzekają. Wiecie, przecież to jest strach książkowy przez całą podstawówkę i gimnazjum :D. No i w zasadzie to nie wiem dlaczego wszyscy tak narzekają, bo książkę się dobrze czyta, wystarczy się tylko wbić w klimat i to słownictwo.
holygeorgia Postów: 7
Konto od: 26.01.2011
Miasto: Kalisz
Permalink Autor: parodiia, data postu: poniedziałek, marzec 7, 2011 20:12
Bliska mojemu sercu stała się "Zbrodnia i kara", opiewana jako nudna, ciężka, niezajmująca, monotonna... xP
Jednak Dostojewski tworzy taki klimat... Z trudem brniesz przez pierwsze 150-200 stron powieści. A gdy książka ma się ku końcowi zaczynasz żałować, że pozycja nie liczy sobie co najmniej tysiąca stron.
parodiia Postów: 11
Konto od: 2.12.2007
Miasto: Wolbrom
Permalink Autor: edgeofblack, data postu: czwartek, wrzesień 1, 2011 16:04
Mały Książę - Antoine De Saint-Exupery
edgeofblack Postów: 30
Konto od: 25.07.2011
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: jerychonka, data postu: czwartek, wrzesień 1, 2011 17:32
Większość dzieciaków uważa, że lektury to jakaś katorga, którą wymyślili "dorośli", żeby uprzykrzyć młodszym życie. Może nie wszystkie te książki są dla wszystkim w tym samym stopniu ciekawe, ale każdy może znaleźć swoją perełkę bądź perełki wśród kanonu lektur. Na mnie największe wrażenie zrobiły: Pies, który jeździł koleją; Quo Vadis; Mały Książę; Dżuma i Mistrz i Małgorzata. :)
jerychonka Postów: 31
Konto od: 20.02.2010
Miasto: Poznań
Permalink Autor: labiryntfauna, data postu: poniedziałek, wrzesień 19, 2011 17:39
Czytam dużo książek, ale lektur staram się unikać, są dla mnie nudne i niezrozumiałe. Lepiej przeczytać streszczeni, tak samo nudne ale łatwiejsze do zapamiętania. Koleżanka ze streszczenia syzyfowych prac dostała 5, a ja przeczytałam książkę i miałam 3
labiryntfauna Postów: 20
Konto od: 31.07.2011
Miasto: Męcka Wola
Permalink Autor: hideousbeauty, data postu: poniedziałek, wrzesień 19, 2011 20:30
hmmm ... mi chyba najbardziej podobał się " Tajemniczy Ogród "
czytałam to w podstawówce hahahaha ale wtedy baaaardzo mi się spodobało ;D jak narazie nie mogę sobie przypomnieć żadnej książki która mi się tak podobała . No chyba że " Oskar i pani Róża "
hideousbeauty Postów: 2
Konto od: 25.05.2011
Miasto: dzierżoniów
Permalink Autor: maqudzia, data postu: poniedziałek, wrzesień 26, 2011 19:14
na mur Quo Vadis ;) męczyłam się, bo czasu miałam mało, ale było ekstra :D
tak samo mi się Tango podobało. poryta książka ale ciekawa ^^
maqudzia Postów: 8
Konto od: 26.11.2010
Miasto: Tarnowskie Góry
Permalink Autor: goool, data postu: niedziela, październik 9, 2011 18:31
jeszcze za czasów podstawówki. 'Chłopcy z Placu Broni' oraz 'pamiętnik narkomanki' .
goool Postów: 7
Konto od: 31.07.2010
Miasto: Huta Nowa
Permalink Autor: marusiaa666, data postu: środa, październik 26, 2011 20:31
Ja za Chiny nie przebrnęłam prze z"Krzyżaków" ale komu się top udało?
Ale są lektury które mi się całkiem spodobały:
"W pustyni i w puszczy"
"Kamienie na szaniec" (może dlatego że jestem harcerką?)
"Mistrz i Małgorzata" (chodź to jeszcze nie była moja lektura)
"Dzieci z Bullerbyn"

marusiaa666 Postów: 5
Konto od: 25.05.2011
Miasto: Kępniewo
Permalink Autor: 13friday, data postu: niedziela, październik 30, 2011 18:00
okropna+ciekawa:
Kamienie na szaniec
wspaniała+filozoficzna:
Mały książę
wzruszająca:
Oskar i pani Róża
13friday Postów: 4
Konto od: 24.09.2011
Miasto: Suwałki
Permalink Autor: antoine, data postu: środa, luty 29, 2012 17:52
w gruncie rzeczy za "moich czasów" większość lektur była ciekawa i godna uwagi... Patrząc na co poniektóre posty, dziwie się bo niektórych tytułów w ogóle nie kojażę... Ale według mnie ciekawa jest twórczość Goethego, nie tylko ta z kanonu lektór... Po za tym warto poświęcić Mickiewiczowi nieco czasu... Co prawda nie imponuje mi jako osoba prywatna ale jako twórca niczego sobie... Jak tak pamięcią sięgam to w LO "Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego... Jestem mu prawie że wstanie wybaczyć jego antypolonizm... W gruncie rzeczy polecić mogę jego książki... W moim mniemaniu "Biesy" i "Bracia Karamazow" to już coś... chciać Rosja bogata jest w świetnych twórców... jak już Panienka nadenademną napisała o Bułhakowie... Osobiście nie miałem tego za lektorę ale owszem, czytałem nawet 2 razy i robi wrażenia... porywa do przemyśleń... Ale można by tutaj o książkach w nieskonczoność... :)
antoine Postów: 2
Konto od: 22.01.2008
Miasto: GUŁag
Permalink Autor: drawingtime, data postu: wtorek, marzec 13, 2012 22:31
Cytat edgeofblack
Mały Książę - Antoine De Saint-Exupery

Też tak myślę.
drawingtime Postów: 13
Konto od: 16.10.2011
Miasto: Knurów
Permalink Autor: roslyn, data postu: wtorek, kwiecień 3, 2012 00:55
Ja polubiłam "Dziady" ;o wprawdzie nie przeczytałam w całości, ale ogólnie nie czytam lektur. Po za tym nie trzeba czytać samej lektury, by wiedzieć o czym ona jest :D dla mnie czytanie samej treści jest stratą czasu, bo i tak nikt nic nie rozumie, najlepiej od razu przejść do strzeszczenia
roslyn Postów: 29
Konto od: 4.05.2009
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: kaleid, data postu: sobota, kwiecień 7, 2012 11:44
Zbrodnia i Kara - Fiodor Dostojewski
Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułchakow
Wesele - Stanisław Wyspiański
Szewcy - Witkacy

poza tym poezja młodopolska (w szczególności Kazimierz Przerwa - Tetmajer
Treść dodana do postu 10-04-2012 o godzinie 00:29
)

i barokowa (Jan Andrzej Morsztyn)
Dave Gahan - bogiem!
New Wave - nałogiem!
Depoteki - zabawą!
Depeche Mode - podstawą! 

~ Now let my body do the moving | And let my hands do the soothing | Let me show you the world in my eyes ~ 
Depeche Mode - World In My Eyes 
kaleid Postów: 26
Konto od: 3.02.2012
Miasto: Bielsko-Biała