Harry Potter- Co lepsze Film czy Książka?

Permalink Autor: voyage, data postu: Wednesday, April 27, 2011 22:30
Ja zawsze będę za książką, w końcu najlepszym "reżyserem" jest nasza wyobraźnia :) Ale filmy również są nieźle zrobione i bardzo mi się podobają, szczególnie od 3 części są świetne ;)
voyage Postów: 12
Konto od: 26.09.2005
Miasto: Leszno
Permalink Autor: cocoshimo, data postu: Tuesday, May 3, 2011 19:47
Film nie jest w stanie zawrzeć w 2h każdego wątku. Książki HP poruszają naszą wyobraźnię do tego stopnia, że sami kreujemy sobie tamtejszą ''rzeczywistość''. Dlatego często byłam zawiedziona tym jak reżyser przedstawiał swoją wizję.
wielu słucha, tak niewielu rozumie.
cocoshimo Postów: 6
Konto od: 24.03.2009
Miasto: Kalisz
Permalink Autor: fotoszeherezada, data postu: Wednesday, May 25, 2011 18:09
Myślę, że książka jest 100 razy lepsza. W filmie nie ma wszystkich wydarzeń i z niego tak dużo jak z książki się nie dowiesz. Z resztą! Ja i tak wolę książki! Ale film Harry Potter jest i tak fajny. Tylko 5 część to klapa.
fotoszeherezada Postów: 9
Konto od: 10.12.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: sweetprincessa, data postu: Monday, August 22, 2011 22:19
książka... film niestety nie mieści wszystkich scen...
Pewność mam niepewną

(>")>
sweetprincessa Postów: 143
Konto od: 2.02.2008
Miasto: United Kingdom
Permalink Autor: kokainka97, data postu: Saturday, August 27, 2011 12:46
Książki bardziej opisują wszystkie sceny ale filmy też zostały dobrze nagrane na tyle ile da rade ^ ^
kokainka97 Postów: 11
Konto od: 26.08.2011
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: doma3331, data postu: Sunday, August 28, 2011 13:49
Oczywiście, że lepsza jest książka. Film nie pokazuje wszystkiego, a niektóre części są po prostu złe., czasami, byłam bardzo zawiedziona filmem, bo potrafiłam sama "wyreżyserować" swoją wyobraźnią magiczny świat - i duzo osób pewnie tez tak miało. Najlepszy film to 2 część Insygniów, moim zdaniem dopiero na koniec zrobili taki film jaki powinien być zawsze, jest na prawdę super. Ale i tak z chęcią i zawsze oglądam Harre'go, nie ważna która to część :)
Pozdrawiam fanów :)
doma3331 Postów: 45
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Piotrków Trybunalski
Permalink Autor: bambucza11, data postu: Saturday, November 26, 2011 17:09
Co to w ogóle za pytanie? Film nigdy nie będzie lepszy od książki, ponieważ nie jest w stanie odegrać każdego szczególu zawartego w książce. Nie zdarzyło mi się takowego filmu oglądać, bo w tej kwestii uczeń wyjątkowo rzadko przerasta mistrza. So? Wyciągnij wnioski i odpowiedz na swoje pytanie.
bambucza11 Postów: 6
Konto od: 14.08.2009
Miasto: Kleczew
Permalink Autor: nesesse, data postu: Monday, January 9, 2012 04:41
W 99% przypadkach to książka jest lepsza od filmu. Nic dziwnego, bo to właśnie na jej podstawie kręcone są sceny. Jednak "Harry Potter" w ekranizacji wypadł naprawdę rewelacyjnie! ;)
nesesse Postów: 39
Konto od: 9.01.2012
Miasto: Tarnobrzeg
Permalink Autor: aggain, data postu: Tuesday, January 17, 2012 17:09
Ja wolę książki. Myślę, że bardziej wciągają a film nie oddaje całej treści książki i często są pominięte ważne fragmenty ;)
aggain Postów: 3
Konto od: 14.10.2011
Miasto: Toruń
Permalink Autor: elhalie, data postu: Friday, February 17, 2012 23:58
Książka, książka i jeszcze raz książka.
Do filmu nigdy nie udało mi się przekonać, chociaż podejmowałam desperackie próby polubienia go nie raz i nie dwa.
Niestety, produkcje kinowe nijak nie oddają potterowskiej magii. Są jakieś.. Bo ja wiem, mugolskie..?
Chyba tak.
W końcu kto widział czarodzieja z Popcornem i kubełkiem CocaColi stojącego grzecznie w kolejeczce po bilet..?
No właśnie.
Po prostu nikt, a nikt.
Natomiast mag z książką.. To przecież ilustracja wielu dziecięcych bajek, czyż nie..?

Ponadto, Halie ma to do siebie, że jak czyta książkę, to automatycznie bohaterów wyobraża sobie po swojemu, ot, tak haliowato i dostaje bladej gorączki, kiedy zamiast Syriusza Boga Seksu, smukłego i bladego, z długimi, idealnie prostymi czarnymi włosami, pięknym, orlim nosem i arystokratycznym podbródkiem, na ekran wyskakuje jej jakiś wąsaty człowieczyna po pięćdziesiątce i zamiatając loczkami podłogę niczym najprawdziwszy mop, twierdzi, że jest jej ukochanym Blackiem.
No krew Halie zalewa.
Zalewa na tyle skutecznie, że dziewoja wyłącza telewizor i idzie rysować.
tak, Syriusza.
Ale tego Swojego - Syriusza Boga Seksu. ♥
elhalie Postów: 11
Konto od: 16.02.2012
Miasto: Kraków
Permalink Autor: tomeh, data postu: Thursday, March 1, 2012 22:53
Lepsza książka, w filmie hary mnie denerwuje bardzo.
tomeh Postów: 154
Konto od: 7.06.2010
Miasto: Goleniów
Permalink Autor: wherewereyou, data postu: Saturday, March 3, 2012 15:30
Film pomija wiele istotnych lub mniej istotnych wątków zawartych w książce. Kiedy obejrzałam film, po przeczytaniu książki, czułam niedosyt. Ale tutaj muszę pochwalić Daniela za świetnie odegraną rolę. :)
wherewereyou Postów: 18
Konto od: 25.01.2012
Miasto: London
Permalink Autor: lemoniadagada, data postu: Monday, March 5, 2012 21:01
zdecydowanie książki . przeczytałam każdą część Pottera po kilka razy ! :d , ale filmy też wszystkie oglądałam. I do tego film nie jest w stanie ogarnąć całej książki i wszystkiego pokazać !
lemoniadagada Postów: 15
Konto od: 1.03.2010
Miasto: Małomice
Permalink Autor: smallfloozy, data postu: Tuesday, March 6, 2012 08:25
oj trudno powiedziec ale ja wole ksiazki ;p
smallfloozy Postów: 63
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Fabianki