za i przeciw w stosunku do obowiązkowej matury z matematyki

Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Thursday, January 28, 2010 16:57
Niewątpliwie poziom matmy leci na łeb na szyję w szkolnictwie średnim. Ale na uczelniach wyższych poziom pozostaje cały czas wysoki...przepaść się tworzy coraz większa. Jutro z resztą mam II część egzaminu z matematyki stosowanej i analizy matematycznej i wiem, że w liceum jakbym się nie uczyl wcale...to wielkiej różnicy by to nie zrobiło. Bo poziom jest praktycznie zerowy... a jeszcze narzekają!
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, January 28, 2010 21:13
Owszem, przepaść jest ogromna. Czym innym jest jednak matematyka na studiach, a czym innym podstawy, które powinien znać każdy. Znam ludzi, którzy opuszczając szkołę średnią dosłownie nie potrafili liczyć. Bo przecież na matmę chodzić nie trzeba aby 2, max 3 dostać, a maturę napisze się z czegoś łatwiejszego...

Poza tym, matematyka uczy również logiki i konsekwencji w myśleniu, a z tym też, odnoszę wrażenie, im późniejszy rocznik tym coraz gorzej :/

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: bryzaaa, data postu: Thursday, May 6, 2010 18:40
Jestem ZA matematyką obowiązkową na maturze.
Poziom matury na poziomie podstawowym uważam za banalny.
Chyba każdy kto podejmuje się matury choć trochę potrafi wytężyć swój mózg!
"...Nasza, Wieża Babel, problemów Himalaje,
Hipokryzja co nam żyć bez systemu nie daje,
Witaj w teatrze lalek - elita w pierwszych rzędach,
Choć wiedzę to my mamy, ale w cudzych rękach..."
bryzaaa Postów: 59
Konto od: 2.01.2008
Miasto: WsChoWa
Permalink Autor: halucynowa, data postu: Friday, June 11, 2010 22:45
Ja również jestem za obowiązkową maturą z matematyki. Zawsze się coś napisze, wymodzi. A już na pewno w TYCH maturach [w tym roku poziom był absurdalnie niski :P]
halucynowa Postów: 17
Konto od: 22.01.2009
Miasto: Pszczyna
Permalink Autor: lmagination, data postu: Saturday, June 12, 2010 22:41
Oczywiście ZA. Z tym, że poziom zdawalności powinien zostać zwiększony z 30 do 50% lub powinni dawać trudniejsze zadania , bo obecnie to jakaś kpina a nie matura .
lmagination Postów: 9
Konto od: 4.06.2010
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Saturday, June 12, 2010 23:16
Podstawową maturę z matematyki można zdać po gimnazjum, nic dziwnego że mało kto jej nie zdaje. Idą potem ludzie na studia i zdziwieni, że nic nie kumają. Zresztą, kiedyś matura to było COŚ, dzisiaj nawet wyższe wykształcenie nie znaczy za wiele.

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, July 21, 2010 11:30
Dajcie spokój :D
zdecydowanie nie powinna być obowiązkowa ! :D
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: agniecha24, data postu: Monday, July 26, 2010 02:40
Hej, ja zdawałam w tym roku pierwszy raz obowiązkową z matmy i muszę przyznać, że nie było tak źle ;D Strasznie byłam wściekła na początku i chciałam żeby to cholerstwo przesunęło się chociaż o rok, jednak niestety...:P Strasznie się bałam tej matury, mimo, że oprócz niej zdawałam jeszcze 4 inne + 2 ustne:P I w sumie nieźle pod koniec przysiedziałam do tej matmy, ale powiem szczerze, że zadania były jak dla debili z czego ogromnie się cieszyłam, bo ja niewątpliwie jestem debilem z matmy haha xD Wyniki były dobre,moja koleżanka nawet bez korków napisała na 100% więc byłam z niej strasznie dumna ;) I ogólnie rzecz biorąc to uważam, że jednak powinni wprowadzić obowiązkową matmę, żeby nasze społeczeństw kompletnie nie zidiociało xD no i żeby co jest oczywiste ludzie umieli liczyć ;)
agniecha24 Postów: 3
Konto od: 16.06.2010
Miasto: Lublin
Permalink Autor: miikooo, data postu: Wednesday, December 29, 2010 14:49
obowiązkowa matura z matmy to jest śmieszne, wiadomo nie każdy jeste tak dobry aby napisać to no jest lepszy z humana czy z bio czy gegr. To jest dodatkowy stres i według mnie powinno być to zniesione, ale cóż ja poradzę heeh piszę maturę za dwa lata i się cholernie boję matmy gdyż jestem kiepska z tego przedmiotu, aktualnie to ładna jedynka mi na semestr wychodzi ;/ nie nie myślę że ludzie powinni sobie wybrać to z czego chcą pisać a nie że ktoś im narzuca to czego nie chcą ...
miikooo Postów: 14
Konto od: 31.05.2009
Miasto: Kartuzy
Permalink Autor: marada, data postu: Wednesday, December 29, 2010 15:24
Cytat arahna
obowiązkowa matura z matmy to jest śmieszne, wiadomo nie każdy jeste tak dobry aby napisać to no jest lepszy z humana czy z bio czy gegr. To jest dodatkowy stres i według mnie powinno być to zniesione, ale cóż ja poradzę heeh piszę maturę za dwa lata i się cholernie boję matmy gdyż jestem kiepska z tego przedmiotu, aktualnie to ładna jedynka mi na semestr wychodzi ;/ nie nie myślę że ludzie powinni sobie wybrać to z czego chcą pisać a nie że ktoś im narzuca to czego nie chcą ...

Umiesz rozwiązać nierówność w stylu 2x + 4 > 5, albo obliczyć, ile to jest 22% z 15? o.O Jak tak, to na 30% zdasz, jak nie, to... Hm, bierz się do roboty, bo trzeba usystematyzować wiedzę z PODSTAWÓWKI. Nie musisz zdać tego rewelacyjnie, ale to marne minimum przy odrobinie pracy każdy może zdobyć - panika nie wlicza się w to minimum. Stresować się w życiu będziesz jeszcze nie raz ;)

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: neisy, data postu: Sunday, January 2, 2011 14:47
więcej jest strachu przed tą maturą z matematyki niż problemu z jej napisaniem, ja z matmy nigdy nie byłam za dobra, a jakoś sobie poradziłam. więc jestem ZA! nie powinniśmy rezygnowac ze zdawania przedmiotów ścisłych ;)
neisy Postów: 27
Konto od: 3.02.2009
Miasto: Białystok
Permalink Autor: kowalsid, data postu: Sunday, January 2, 2011 19:40
Tej matury, która była w tym roku nie można nazwać egzaminem dojrzałości...
To egzamin z podstawowej umiejętności używania mózgu.
Matematykę na poziomie podstawowym można zdać z nudów. Przecież są wszystkie wzory potrzebne i jak się je przepisze i do nich podstawi to można z 50% zgarnąć.
Ogólne edukacja do poziomu szkół średnich to kpina, poziom leci na łeb na szyję i oby nam Bóg zesłał jakiegoś kumatego ministra edukacji bo się nam analfabetyzm wtórny i nabyty debilizm szerzyć zacznie niebawem...
Treść dodana do postu 02-01-2011 o godzinie 19:42
Tej matury, która była w ubiegłym (2010) roku nie można nazwać egzaminem dojrzałości...
To egzamin z podstawowej umiejętności używania mózgu.
Matematykę na poziomie podstawowym można zdać z nudów. Przecież są wszystkie wzory potrzebne i jak się je przepisze i do nich podstawi to można z 50% zgarnąć.
Ogólne edukacja do poziomu szkół średnich to kpina, poziom leci na łeb na szyję i oby nam Bóg zesłał jakiegoś kumatego ministra edukacji bo się nam analfabetyzm wtórny i nabyty debilizm szerzyć zacznie niebawem...
kowalsid Postów: 40
Konto od: 29.12.2010
Miasto: Bratkowice
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Monday, January 3, 2011 12:28
Popieram powyższą wypowiedź w 100% procentach. Matura nie tyle co powinna być obowiązkowa... o ile obowiązkowa i o wiele trudniejsza.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: elprincipito, data postu: Monday, January 10, 2011 21:53
pisałem maturę z matematyki ale nie bardzo wiem czemu ona miała służyć...
idąc argumentem, że powinniśmy pisać maturę z matematyki bo ta dziedzina nauki będzie nam towarzyszyć przez całe życie  dojdziemy za chwile do wniosku że maturę moglibyśmy pisać z każdego przedmiotu.
Jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość niech wybierze ją sobie jako przedmiot dodatkowy a nie wciskajmy jej na siłę wszystkim.
Studiuję filologię słowiańską i ta matura była dla mnie tylko niepotrzebnym stresem
elprincipito Postów: 76
Konto od: 9.06.2010
Miasto: Bielsko-Biała
Permalink Autor: kowalsid, data postu: Tuesday, January 11, 2011 18:26
Człowieku, to matura (a raczej jakiś mały egzamin) z myślenia, bo z prawdziwą matematyką ma niewiele wspólnego...
Jeśli takie drobnostki jak obecna "matura" Cię stresują, to tylko współczuć w dalszym życiu...

Można na siłę udawać nieprzystosowanego do przebrnięcia obecnego systemu szkolnego, ale przy obecnym poziomie edukacji, to ośmieszanie samego siebie.
Inna kwestia, że cały system edukacji jest jedną wielką porażką w większości swoich założeń.
kowalsid Postów: 40
Konto od: 29.12.2010
Miasto: Bratkowice
Permalink Autor: elprincipito, data postu: Tuesday, January 11, 2011 19:28
cóż, nie każdy musi radzić sobie w życiu tak dobrze jak Ty.
racja jest jednak w tym, że każdy po zakończeniu edukacji w szkole średniej powinien zdać tą maturę, jednak wg mnie jest ona zbyteczna bo niczemu nie służy
elprincipito Postów: 76
Konto od: 9.06.2010
Miasto: Bielsko-Biała