za i przeciw w stosunku do obowiązkowej matury z matematyki

Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Friday, January 21, 2011 12:48
Matura powinna być przede wszystkim trudna. Jeżeli poziom jest wysoki, nie każdy może ją zdać, to jej prestiż rośnie; dzisiaj na całym "cywilizowanym" świecie obserwuje się tendencję do zaniżania poziomu edukacji, co z tego, że ludzie będą bandą baranów nie potrafiących nawet policzyć ile zabiera się im podatku albo czy ten kredyt faktycznie jest taki opłacalny, jak go wciskający opisuje - ważne, że w statystykach będzie 99% ludzi posiadających maturę, a więc będzie można szczycić się faktem "wykształconego" społeczeństwa.
Obecną maturę z matematyki można zdać po napisaniu testów gimnazjalnych, większość zadań to na dobrą sprawę ten sam poziom trudności. Dziwi mnie, że ludzie którzy tak protestują przeciwko maturze z matematyki nie żądają, aby pod koniec gimnazjum mieć wybór między egzaminem humanistycznym a ścisłym:]

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: ali1600, data postu: Tuesday, January 25, 2011 08:47
Nauczyciele odwykli od skutecznego nauczania matematyki, ale to się zmieni. Szkoda tylko, że koszem uczniów.
Przynajmniej w przyszłości ze szkoły wyjdą odrobinę mądrzejsi ludzie, bo tego co teraz wychodzi często trudno normalnymi ludźmi nazywać...
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: r2d2v3, data postu: Tuesday, February 1, 2011 23:29
myślę że to powinno rozstrzygnąć spór:
http://demotywatory.pl/443158/Obowiazkowa-matura-z-matematyki
i tyle w tym temacie :)
r2d2v3 Postów: 11
Konto od: 13.10.2010
Miasto: Tarnów
Permalink Autor: gdyzamkneoczy, data postu: Wednesday, February 16, 2011 20:28
Każdy powinien mieć wybór wiele osób nie rozumie matmy.W mojej szkole próbna matura z matmy wypadła naprawdę kiepsko.
;)
gdyzamkneoczy Postów: 34
Konto od: 12.02.2011
Miasto: Konin
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Saturday, March 19, 2011 19:10
A kto powiedział, że każdy ma mieć maturę? Pomijając już samą ideę "matury", taki papierek, który każdy ma, nie ma żadnej wartości(widział ktoś kiedyś w ogłoszeniu o pracę: wymagana matura? wykształcenie wyższe owszem, ale jak ktoś nie skończył studiów, fakt że ma maturę lub jej nie ma pozbawiony jest jakiegokolwiek znaczenia - nie bez powodu) Zresztą, obniżanie poziomu szkolnictwa, podobnie jak każde inne "podbijanie statystyk"(bardziej restrykcyjna polityka narkotykowa, większe ograniczenia prędkości celem mniejszej liczby wypadków, etc.), jest jednym z chorych wymysłów najbardziej ekspansywnej religii XXI wieku, jaką jest socjalizm.

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: , data postu: Monday, May 2, 2011 20:18
W jaki sposób chcesz pójść na studium wyższe bez matury?

Swoją drogą matematyka to taki sam przedmiot jak język ojczysty, tutaj Polski. Ja jestem za matematyką, wszak może i mam mylne wyobrażenie, ale na studiach będzie mniej "ynteligentów-artystów" nieznających podstaw matematyki.

Jestem ZA.  
Konto od:
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: lookrecya, data postu: Sunday, May 15, 2011 22:34
Równie dobrze mógłbyś, drogi autorze, powiedzieć tak o rozszerzonym polskim i języku obcym. W końcu nie każdy ma zacięcie humanistyczne! Zdanie podstawy z matematyki to nie jest takie hardcorowe wyzwanie, a trochę nauki dla chociażby samej gimnastyki umysłu - nie zaszkodzi.

Cytat stagnation
Swoją drogą matematyka to taki sam przedmiot jak język ojczysty, tutaj Polski.

"polski" jako przymiotnik piszemy z małej litery, tak nawiasem mówiąc.
lookrecya Postów: 5
Konto od: 28.12.2010
Miasto: Piekło
Permalink Autor: samowolka, data postu: Saturday, July 23, 2011 16:04
hej, a ja uważam, że matura obowiązkowa z matematyki to tak samo jak matura z języka polskiego. Oczywiście, to kwestia umiejętności itp, ale jeżeli mają zlikwidować maturę obowiązkową z matematyki dlatego, że nie każdy ma 'zacięcie' to niech też zlikwidują maturę z języka polskiego, bo do tego też trzeba mieć odrobiny talentu i jakiś wrodzonych umiejętności, nazwijmy to tak jak Ty 'zacięcia'. Poza tym, zgadzam się z opinią, że powinniśmy kształcić się w różnych kierunkach, choćby na podstawowym poziomie, bo to może nam pomóc w życiu.

pozdrawiam :)
" życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce "
kochanka Rapu.
samowolka Postów: 5
Konto od: 4.06.2009
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: unrealimagination, data postu: Friday, July 29, 2011 01:34
W tych czasach na maturze każdy może korzystać z tablic matematycznych. Inteligentny człowiek dzięki tym tablicom z wzorami potrafiłby zdać egzamin na 30 % bez większych problemów. Narzekać ludzie by mogli gdyby rozszerzenie z matematyki było obowiązkowe, wtedy trzeba już trochę więcej od siebie.
unrealimagination Postów: 3
Konto od: 29.06.2011
Miasto: Turek