jakiś podział fotoblogów na kategorie

Permalink Autor: , data postu: Sunday, August 17, 2008 20:16
Może nie 'kot', ale np. zwierzęta, makro, ludzie itp. ?
Konto od:
Miasto: Luboń
Permalink Autor: irminka, data postu: Sunday, August 17, 2008 20:53
No cóż, bez wątpienia ułatwiłoby to poszukiwanie zdjęć godnych uwagi ;)

Mi taka opcja by nie przeszkadzała, a wręcz wydaje mi się nawet przydatna ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: , data postu: Thursday, August 21, 2008 19:57
Kot to był tylko przykład :)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Albert Einstein

Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: kwi4tek, data postu: Tuesday, November 25, 2008 01:10
I co? dobry pomysł a zapomniany..
kwi4tek Postów: 0
Konto od: 24.04.2006
Miasto: Wodzisław Śląski
Permalink Autor: thereason, data postu: Wednesday, November 26, 2008 14:16
Później użytkownicy się dziwią, że są problemy z pb. trzeba pamietać, ze serwer jakikolwiek nie udźwignie wszystkich udoskonaleń, a kolejne zamieszanie z kategoriami nie wyszłoby na dobre.
thereason Postów: 71
Konto od: 11.12.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: kwi4tek, data postu: Saturday, November 29, 2008 14:52
Załóżmy sobie że chcesz obejrzeć sobie
zdjęcia Koni ,albo pejzaże.
żeby do zdjęcia konia czy landskejpu dotrzeć musisz przerzucić kilka ,kilkanaście fotoblogów.
a więc i załadować kilkanaście stron z dużymi obrazkami i całą masą mniejszych.

a teraz wyobraź sobie że szukasz zdjęć koni przez system 'tag'ów , powiedzmy taki jak w youtube.
wpisujesz do wyszukiwarki frazę 'Koń'
i otrzymujesz jedną stronę z 20+ miniaturami koników
czy jakiegokolwiek innego ustrojstwa.

Chyba oczywiste jest że sposób nr.2 znacznie ograniczy liczbę kb. które musisz pobrać ze strony żeby dotrzeć do pożądanej zawartości.

Poza tym jak widze oboje mamy wykupione pb pro.
Ta kasiora idze też na serwery ;)

kwi4tek Postów: 0
Konto od: 24.04.2006
Miasto: Wodzisław Śląski
Permalink Autor: truskawkowazmijka, data postu: Sunday, January 4, 2009 14:30
pomysł mógłby być nawet całkiem całkiem, jeśli byłyby np kategorie "krajobrazy" , "paznokcie" , "włosy" , etc.

to ok :)
truskawkowazmijka Postów: 55
Konto od: 23.08.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: fokibrat, data postu: Wednesday, April 14, 2010 18:41
jednak sugestii nikt nie slucha. jedyna kategoria na ftbl to polecane. w opcji pro istnieje mozliwość grupowania zdjęć w kategorie tylko pytam po co skoro nie ma mozliwosci przegladania ich kategoriami?? nie chodzi tylko o kategorie zdjęć. chodzi raczej o kategorie blogów. łatwiej byłoby znaleźć nie tylko ciekawe zdjęcia ale jakies madre przemyslenia do poczytania czy dyskusji.
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec                   
fokibrat Postów: 106
Konto od: 1.02.2009
Miasto: Zduny
Permalink Autor: patkaphotka, data postu: Friday, July 8, 2011 19:29
moim zdaniem kategorie powinny być dla wszystkich i to stałe typu "makro", "krajobrazy", "zwierzęta" itp.
i powinna być do tego możliwość wyszukiwania kategoriami.
bo jak właściwie mam znaleźć interesujące zdjęcia?
np. nie chcę szukać znajomych, tylko samych ciekawych zdjęć. a tymczasem na fbl coraz więcej "słit foci" co jeszcze bardziej utrudnia znalezienie jakiegoś interesującego zdjęcia.
uważam, że kategorie dla wszystkich zdjęć byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem
patkaphotka Postów: 7
Konto od: 4.05.2010
Miasto: Mikołów
Permalink Autor: ali1600, data postu: Saturday, July 9, 2011 21:53
Podobno coś nad tym myślą. I nad podziałem na blogi fotograficzne i pamiętnikowe.

W każdym razie jeśli kilka osób napisze do nich przez formularz kontaktowy w prawym dolnym rogu z tym pomysłem, to zwrócą na niego uwagę. Ja już pisałem.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: pistaacjowa, data postu: Friday, July 22, 2011 20:41
Wydaje mi sie nie głupie, ale w praktyce nie sprawdziłoby się. Ludzie nie chcą dodawać zdjęc tylko w jednej kategorii. Jak np. ktos by zaliczył swojego pbl to działu "konie" i juz automatycznie nie moze wstawić swojego zdjęcia. Jestem na nie.
pistaacjowa Postów: 0
Konto od: 24.01.2010
Miasto: Kamień Pomorski
Permalink Autor: przypadkowylogin, data postu: Sunday, July 24, 2011 21:48
Jestem za wprowadzeniem wyszukiwarku po słowach kluczach, to lepszy pomysł niż kategorie, które są zbyt ogólne.

Wpisujesz 'zwierzęta', i wyrzuca Ci xxx stron z psami, kotami, świnkami morskimi itd :) Wpisujesz 'przyroda' i wszelkiego rodzaju widoczki i zachody słońca widać jak na dłoni. Wpisujesz 'ludzie', widzisz portrety, 'makro' - i podziwiasz cudne zbliżenia.

Moderacjo, przemyśl sprawę!!! ;)

PS. Mam pytanie do bardziej zaawansowanych fotoblogowiczów - skoro Moderatorzy nie zaglądają na to forum i sugestie można podsyłać im poprzez panel kontaktowy, to czy podforum 'Sugestie' ma jakiś sens? Warto tu pisać, proponować? A może do Sugestii Moderacja zagląda? Pozdrawiam :)
przypadkowylogin Postów: 8
Konto od: 20.07.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: patkaphotka, data postu: Friday, October 14, 2011 12:12
Słowa klucze to też nie głupi pomysł. Ale kategorie też by się przydały. Ktoś np. lubi zdjęcia makro (jak ja) i chętnie by pooglądał nie tylko np. motyle, jak po słowach kluczach, tylko wszystkie ciekawe pomysły ludzi z tej kategorii. W sumie można by wprowadzić obie opcje - ogólne kategorie do każdego zdjęcia (a nie od razu do całego fotobloga), a oprócz tego kto chce to dodaje tagi. To by naprawdę ułatwiło oglądanie zdjęć, bo póki co nie jest łatwo znaleźć dobre zdjęcie ulubionego rodzaju.

Mam nadzieję, że Moderacja jednak tu zagląda, no bo po co istnieje forum 'sugestie'? Ale sama też chętnie bym się dowiedziała, jak jest naprawdę ;)
Pozdrawiam.
Permalink Autor: wolnymkrokiem, data postu: Sunday, December 18, 2011 22:07
Zdecydowanie popieram. Sama dzielę swoje zdjęcia na kategorie, ale jest to funkcjonalnośĆ dostępna tylko dla mnie-to jedno-NIE MOŻNA PRZEGLĄDAĆ ZDJĘĆ Z DANEJ KATEGORII UŻYTKOWNIKA-PRZEGLĄDAJĄ SIĘ WSZYSTKIE. Drugą kwestia to właśnie ta, że będąC zainteresowana konkretnym tematem zdjęć do przejrzenia w serwisie, np. przyrodnicze-NIE MOGĘ TAKICH ZDJĘĆ WYSZUKAĆ W PHOTOBLOGU, POZOSTAJE MI TYLKO OGLĄDAĆ TO CO SIĘ POJAWIA NA BIEŻĄCO.
wolnymkrokiem Postów: 0
Konto od: 21.11.2011
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: patkaphotka, data postu: Monday, December 19, 2011 15:31
no właśnie, pomysł jest DOBRY! tylko dlaczego nie ludzie się nim nie interesują? a przede wszystkim dlaczego nie interesuje się nim moderacja? w końcu to bardzo praktyczne narzędzie i chyba nie jest zbyt trudne do wprowadzenia ;) A jak ułatwia życie! :)
Permalink Autor: ali1600, data postu: Sunday, January 22, 2012 13:43
Kategorie to dobry pomysł. Trzeba pisać do administracji w tej sprawie a nie na forum.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin