Metal - kto słucha, rozmowy na temat tego gatunku.

Permalink Autor: tomhet, data postu: Tuesday, November 13, 2012 21:34
Achh... Vader gra koncert w Warszawie niedługo.:)
tomhet Postów: 2
Konto od: 6.11.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: blanszuaa, data postu: Tuesday, December 18, 2012 20:06
kilka słów z mojej strony.

1. zapamiętajcie, proszę, tHrash. tak, wiem, czepiam się, ale jednak na takie pomyłki ciężko się patrzy.

2. czego ja słucham? głównie thrash, heavy, black i death.

pozdrawiam i polecam, heh
blanszuaa Postów: 4
Konto od: 19.08.2012
Permalink Autor: mirabellen, data postu: Wednesday, December 19, 2012 20:15
Nie spodziewałam się tematu o metalu, a tu taki zaskok.

Ano słucham, słucham starego thrash'u, heavy metalu... Zależy od nastroju. Dark ambient (w roli głównej Silencer) bardzo często przewija się przez moją playlistę - niektórych przeraża, mnie raczej odpręża.

Zespołowo? Wielka czwórka thrash metalu jest na mym piedestale, Pantera, Annihilator, Sepultura; z nowszych - Nightwish, Apocalyptica, R+...

Miło wiedzieć, że są tu ludzie słuchający podobnej muzyki.
mirabellen Postów: 2
Konto od: 29.03.2011
Miasto: Andromeda
Permalink Autor: radogost, data postu: Saturday, February 23, 2013 10:57
Silencer i dark ambient??? :O :O :O
radogost Postów: 118
Konto od: 7.11.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: lrammsteinl, data postu: Wednesday, May 1, 2013 16:20
no jak metal to Rammstein, dimmu borgir :>
lrammsteinl Postów: 1
Konto od: 30.04.2013
Miasto: kleine stadt
Permalink Autor: martuniaa888, data postu: Friday, May 31, 2013 09:29
Uwielbiam metal moim ulubionym wykonawcą jest Oli Sykes z zespołu bring me the horizon
martuniaa888 Postów: 1
Konto od: 9.05.2013
Miasto: Kowalewo Pomorskie
Permalink Autor: palefleshoftheholywhore, data postu: Sunday, June 9, 2013 10:54
lastfm.pl/user/Madocorpse Jak widać ja słucham głównie Polskiego Death i Black Metalu.

Czasem też lubię zapuścić sobie DSBM, Gore i Grindy.
palefleshoftheholywhore Postów: 7
Konto od: 26.08.2011
Miasto: Suwałki
Permalink Autor: kaamek, data postu: Sunday, June 9, 2013 18:14
https://www.facebook.com/WNiebieSluchajaSzatanskiejMuzyki zapraszam do polubienia mojej strony ;D Byłabym bardzo wdzięczna ;D Chodzi mniej więcej o muzykę Rockową, Metalową, Punkową, Bluesową. Również można poczytać ciekawe rzeczy na temat niektórych wokalistó, zespołów, instrumentalistów . Zachęcam do Udostępniania ;D
kaamek Postów: 5
Konto od: 17.07.2012
Miasto: Jemielno
Permalink Autor: dori777, data postu: Monday, July 29, 2013 17:02
Ja słucham ;)
dori777 Postów: 3
Konto od: 6.04.2013
Miasto: Bytom
Permalink Autor: radogost, data postu: Sunday, August 4, 2013 19:46
Cytat kaamek

https://www.facebook.com/WNiebieSluchajaSzatanskiejMuzyki zapraszam do polubienia mojej strony ;D Byłabym bardzo wdzięczna ;D Chodzi mniej więcej o muzykę Rockową, Metalową, Punkową, Bluesową. Również można poczytać ciekawe rzeczy na temat niektórych wokalistó, zespołów, instrumentalistów . Zachęcam do Udostępniania ;D

Ale co ma z tym wszystkim blues wspólnego? To jednak trochę inny muzyczny świat. Oczywiście biorąc pod uwagę rzeczy wrzucane na tej stronie. Bo taki chociażby rootsowy doom czy stoner metal faktycznie mocno czuć czasem bluesem. Podobnie przedpunkowe cuda w stylu Patti Smith, czy nieraz stary rock, choćby powszechnie znane The Doors czy Pink Floyd. Ogólnie rzecz biorąc jednak bluesowi bliżej jest do soulów, dżezów, nawet funków niż do europejskiego rocka, który niemal zawsze w pewnym momencie "oczyszczał się" z elementów bluesowych (powstanie właściwego punk rocka, New Wave of British Heavy Metal, płyta Candlemass "Epicus Doomicus Metalicus" itd.)
Permalink Autor: likeheavymetal, data postu: Friday, August 23, 2013 18:09
Cytat radogost

Cytat kaamek

Ale co ma z tym wszystkim blues wspólnego? To jednak trochę inny muzyczny świat. Oczywiście biorąc pod uwagę rzeczy wrzucane na tej stronie. Bo taki chociażby rootsowy doom czy stoner metal faktycznie mocno czuć czasem bluesem. Podobnie przedpunkowe cuda w stylu Patti Smith, czy nieraz stary rock, choćby powszechnie znane The Doors czy Pink Floyd. Ogólnie rzecz biorąc jednak bluesowi bliżej jest do soulów, dżezów, nawet funków niż do europejskiego rocka, który niemal zawsze w pewnym momencie "oczyszczał się" z elementów bluesowych (powstanie właściwego punk rocka, New Wave of British Heavy Metal, płyta Candlemass "Epicus Doomicus Metalicus" itd.)

nawet pospamować nie można, haha :)
likeheavymetal Postów: 1
Konto od: 30.12.2010
Miasto: Opole Lubelskie
Permalink Autor: guitarforlife, data postu: Thursday, October 10, 2013 22:18
\m/
http://www.youtube.com/watch?v=qDpkhGBc7AA
guitarforlife Postów: 10
Konto od: 15.06.2012
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: diabolicalacting, data postu: Monday, November 4, 2013 15:32
Skoro 1 post,to tak-słucham głównie black i thrash metalu. Niekiedy przewija mi się przez listę pagan,folk oraz heavy. Nie wyklucza to także słuchania klasyki rocka.
Ulubione kapele? Mam jedną,wyjątkową,którą kocham całym sercem - Bathory.
diabolicalacting Postów: 2
Konto od: 15.07.2009
Permalink Autor: mysyswjadro, data postu: Tuesday, November 12, 2013 23:42
Dobrze,tak wkroczę ni stąd ni zowąd nie czytając poprzednich wpisów.Metal = życie. B|
Zaczynałam od psychodelicznego rocka teraz jestem na etapie mieszania wszystkich gatunków metalu.Najczęściaj słucham zespołu carcass ;_; Swoją drogą bardzo ciężko jest znaleźć DOBRY black metalowy zespół nie pochodzący z Polski lub Skandywanii.Morowe,furia i mgła górą B|
mysyswjadro Postów: 1
Konto od: 12.11.2013
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: radogost, data postu: Monday, November 18, 2013 19:01
A USA i cascadian bm? Zły Agalloch, Wolves in the Throne Room? Czy choćby moje ulubione Alda i Echtra? Co w takim razie z Rumunią i Negura Bunget? A Ukraina i Drudkh? W Polsce są przyjemne rzeczy, ale nie więcej niż gdzie indziej ;)
Permalink Autor: tytakjooo, data postu: Tuesday, March 18, 2014 21:27
Kocham metal i rock \m/
tytakjooo Postów: 5
Konto od: 26.06.2013
Miasto: Tczew