Metal - kto słucha, rozmowy na temat tego gatunku.

Permalink Autor: darkalessa, data postu: Sunday, April 1, 2012 10:41
Dokładnie, otóż wiele razy widziałem nawet Triskelion, kojarzony z Blood And Honour. Ale dobra, tu schodzi na offtop, więc kontynuujmy. Muzyka typu RAC ogólnie dzieli się na podgatunki typu hatecore, WP i nazicore. Tutaj można przebierać w rozmaitych gatunkach, i np. Gammadion odnosi się bardziej do nurtu hatecore i WP niż nazicore, jak wcześniej, zważając że żaden z muzyków grupy nie jest związany z nurtem Skinhead's. Posłuchajcie utworu o tym samym tytule i od razu dowiecie się, że to zespół stricte rodzimowierczy i patriotyczny.
darkalessa Postów: 39
Konto od: 26.01.2012
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: nightmara, data postu: Wednesday, June 20, 2012 11:57
no i temat stanął ;)
a jeszcze co do swastyki. są prawo i lewoskrętne. Lewoskrętne - bardzo często mylone nie nawiązują do nazizmu :)
a prawoskretne...i owszem :)

może ktoś zacząłby pisać... :)
nightmara Postów: 298
Konto od: 14.12.2009
Miasto: Legnica
Permalink Autor: bart09, data postu: Monday, July 2, 2012 19:23
Witam ja lubię metal mianowicie interesuje się death metalem.
bart09 Postów: 4
Konto od: 5.02.2012
Miasto: Zakopane
Permalink Autor: guitarforlife, data postu: Wednesday, July 18, 2012 00:08
Słucham metalu od ok. roku. Bardzo lubię tą muzykę, daje ujścia moim emocjom. Głównie Heavy, Trash, Speed metal. Jednak wg. mnie Black Metal to lekka przesada jeśli chodzi o ciężkość, jak dla mnie Black Metal składa się głównie z  : ,, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! " ,, ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!!!! " ,, ROOOOOOOOOAAAAAAAAAAAAARRRRRRR !!!!!! " i ,, UUUUUUUUUUUUU !!!!!! " . Moge się mylić, z góry mówie, że nie chce tym postem urazić słuchaczy Black Metalu :)
guitarforlife Postów: 10
Konto od: 15.06.2012
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: radogost, data postu: Wednesday, July 18, 2012 15:38
Na czym polega "ciężkość" black metalu? Przecież na ogół się utrzymuje w dość wysokich jak na metal tonacjach. Poza tym, w odróżnieniu od takiego choćby speed metalu często nie jest tylko czczą napierdalanką ;)
radogost Postów: 118
Konto od: 7.11.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: woleciebie, data postu: Saturday, July 28, 2012 19:56
Słucham tego gatunku muzycznego od kąd skoczyłam ósmy rok życia i nie mam zamiaru go zmieniać wcześniej mi go puszczał wujek jak byłam bardzo mała. Od najmłodszych lat jeździłam z wujkiem na koncerty. Teraz chodzę na nie z kolegami i koleżankami. Od 4,5 miesiąca gram w zespole i tworzymy ten oto gatunek muzyczny. Bardzo nam zależy abyśmy się spodobali publiczności. Nasz pierwszy koncert zagramy w połowie sierpnia. I mam nadzieję że muzyka jaką gramy przyciągnie duże widowisko w naszym małym co prawda ale dla nas dużym mieście.
woleciebie Postów: 1
Konto od: 7.07.2012
Miasto: Wieluń
Permalink Autor: radogost, data postu: Sunday, July 29, 2012 00:04
a jaki gatunek metalu mniej więcej gracie? :>
Permalink Autor: szarykruk, data postu: Tuesday, July 31, 2012 04:21
Złote łopatki za odkopanie tematu. xd
szarykruk Postów: 64
Konto od: 19.09.2011
Miasto: Bytom
Permalink Autor: nightmara, data postu: Thursday, August 2, 2012 08:47
to dla mnie dla mnie :D:D:D:D:D:D:D ja zawsze odkopuje ten głupi temat, i potem jest kilka postów, a potem dalej nikt nie pisze.. :D
Permalink Autor: szarykruk, data postu: Thursday, August 2, 2012 19:01
Wejdę tylko na serwer, to Ci zrobie i dam xd
szarykruk Postów: 64
Konto od: 19.09.2011
Miasto: Bytom
Permalink Autor: tragedienne, data postu: Tuesday, August 7, 2012 18:54
Slucham metalu odkad pamietam, jako i wielu innych gatunkow muzyki, sama nie potrafie do konca okreslic dlaczego... Moze dlatego, ze jest tak roznorodny i wali prawda prosto w twarz? Kazdy podgatunek moze wpasc mi w ucho, chociaz najbardziej lubie symfoniczne, gotyckie i doom klimaty, ciezko i romantycznie z nuta klasyki.
tragedienne Postów: 13
Konto od: 19.09.2010
Miasto: Wanderlust
Permalink Autor: radogost, data postu: Tuesday, August 7, 2012 19:06
Jaką prawdą? :OPrzecież metal w warstwie tekstowej to przeważnie jakieś patologiczne introwertyczne odrealnienie z silnymi objawami nerwicy. Te wszystkie rycerze, smoki, szatany, ezoteryzmy, kapłani i królowie metalu, swarogi, rasy i hitlery. Ewentualnie doom metal oferuje zależnie od gatunku, depresję, albo narkotyki :P O jakiej prawdzie tu może być mowa? :D
Permalink Autor: nightmara, data postu: Wednesday, August 8, 2012 19:44
Uważasz że smoki i ryceże nie istniały ? :( HIPOKRYTA!! :D zniszczyłeś mi życie!

:D
Permalink Autor: tirasmarekul, data postu: Wednesday, August 15, 2012 12:07
Zależy od gatunku radogost. Power metal jest o smokach, nu-metal już niekoniecznie. W dużej mierze zależy od zespołu i ich upodobań. Osobiście słucham praktycznie wszystkie typy. Sceamo, death, growl, punk, nu - obojętnie. Ulubione? Avenged Sevenfold, Amon Amarth, Disturbed, Serj Tankian solowo jak i w SOAD'dzie, Scars On Broadway, Slipknot, Spineshank, Winds of Plaque. Lubię też punk rock w wykonaniu Blink-182 i The Offspring. Ze staroci lubię Metallica, Led Zeppelin. :)
tirasmarekul Postów: 6
Konto od: 5.05.2012
Miasto: Poznań
Permalink Autor: meowkitty, data postu: Sunday, September 2, 2012 12:54
Ja slucham Vader i The Sixpounder z metalu xD
meowkitty Postów: 2
Konto od: 21.06.2012
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: artisbang, data postu: Monday, September 24, 2012 07:23
Oprócz tego, że pewnie nikt tu już nie zagląda, to może akurat komuś przypadnie do gustu ;)

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-tenson-stratocaster-jak-fender-i2662898448.html
artisbang Postów: 153
Konto od: 18.04.2010
Miasto: Tarnobrzeg