Zmiany na photoblog.pl

Permalink Autor: tomcio, data postu: Thursday, December 18, 2014 19:40
Cytat letsbuildmybody

Cytat drasek
Taka moja opinia na szybko. Zjeżdżający panel na stronach innych osób, bardzo na plus. W końcu nie trzeba gnać na górę strony żeby wbić tam gdzie się chce. ;-) Sam wygląd panelu również na plus.

Panel strumień, wygląd bardzo mi się podoba, jest o wiele ładniej niż poprzednio.

Zgadzam się z kolegą.

U mnie w przypadku dwóch użytkowników występuje problem z wiadomościami prywatnymi. Jedna rozmowa utknęła na punkcie sprzed miesiąca, a druga sprzed 6 miesięcy. Nie mogę zobaczyć aktualnych wiadomości, mimo, że w tym pasku z lewej jest część tekstu tą szarą czcionką napisane. Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to tych wiadomości było naprawdę dużo (w przypadku tej z pół rocznym opóźnieniem). Jeżeli trzeba to jakoś zobrazować to mogę wysłać na pw screena.
Pozdrawiam.Treść dodana do postu 2 godz. temu
Dodatkowo, nie wyświetla mi się liczba otrzymanych nowych wiadomości w pasku na górze. Chyba, że tak miało być.

A to ciekawe. Sprawdzimy jutro
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: lexxus, data postu: Thursday, December 18, 2014 21:49
Ogólnie wszystko spoko, ale naszła mnie ochota na zmianę wyglądu bloga i niemiło się zaskoczyłam. Edytor jest bardzo ubogi, po zmianie mam jakiś dziwny kolor komentarzy, nie mam zbytnio wpływu na kolor ramek, co burzy mi koncepcję wszystkiego. Coś będziecie z tym dalej robić?
lexxus Postów: 3
Konto od: 10.09.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: octave, data postu: Friday, December 19, 2014 00:38
W ustawieniach profilu nie widzę opcji widoczności wieku ( imię i nazwisko jak najbardziej ) za to datę urodzin można tylko ustwić, ale pozostaje ona widoczna lub niewidoczna, zgodnie z ustawieniami sprzed zmian photobloga :)
octave Postów: 2
Konto od: 7.01.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: icarolajn, data postu: Friday, December 19, 2014 01:01
Zmiany są jak najbardziej na plus, ale mam problemy ze stopką. Chciałam ją edytować, ale nie mogę wybrać czcionki. Jak tylko zmieniłam jej grubość, wyskoczyła cała linijka kodów i taką mam teraz wszędzie na blogu :D
icarolajn Postów: 0
Konto od: 2.08.2014
Permalink Autor: tomcio, data postu: Saturday, December 20, 2014 14:28
Cytat lexxus

Ogólnie wszystko spoko, ale naszła mnie ochota na zmianę wyglądu bloga i niemiło się zaskoczyłam. Edytor jest bardzo ubogi, po zmianie mam jakiś dziwny kolor komentarzy, nie mam zbytnio wpływu na kolor ramek, co burzy mi koncepcję wszystkiego. Coś będziecie z tym dalej robić?

Tak - będzie pełnoprawny działający edytor wyglądu.
W międzyczasie wygląd możesz ustawić starym: http://www.photoblog.pl/mojphotoblog/?AdvancedStyleCreator
Cytat octave
W ustawieniach profilu nie widzę opcji widoczności wieku ( imię i nazwisko jak najbardziej ) za to datę urodzin można tylko ustwić, ale pozostaje ona widoczna lub niewidoczna, zgodnie z ustawieniami sprzed zmian photobloga :)

Bardzo celne spostrzeżenie - dzięki. Poprawimy. W międzyczasie możesz dane zmieniać pod starym adresem: http://www.photoblog.pl/mojphotoblog/?MyData

Cytat icarolajn
Zmiany są jak najbardziej na plus, ale mam problemy ze stopką. Chciałam ją edytować, ale nie mogę wybrać czcionki. Jak tylko zmieniłam jej grubość, wyskoczyła cała linijka kodów i taką mam teraz wszędzie na blogu :D

O kurde faktycznie.
Zbadamy sprawę. W międzyczasie możesz skorzystać z edytora stopki na samym blogu (podwojny klik w stopkę) lub zedytować pod starym adresem: http://www.photoblog.pl/mojphotoblog/?EditFooter
Permalink Autor: veinaa, data postu: Sunday, December 21, 2014 00:28
dobrze by było gdyby słowa w wiadomościach prywatnych przeskakiwały całe do następnej linijki, ale nie rozrywane były po literce :)
veinaa Postów: 0
Konto od: 15.11.2013
Permalink Autor: drasek, data postu: Sunday, December 21, 2014 19:23
Z racji wolnej chwili dziabam sobie na pblu tu i tam ;-) No i taki mały błąd wyłapałem, w Panelu ( photoblog.pl/panel/pro ) chcąc dodawać zdjęcia do danej kategorii, rozjeżdża się górny panel. Na screenie poniżej pokazałem. Z lewej strony jest w stanie spoczynku, a po prawej po najechaniu na przycisk z wyborem kategorii. Ucieka ona niżej, pewnie nieśmiała jest w stosunkach z kursorem ;-)

http://i.imgur.com/Zehr5lI.jpg
drasek Postów: 274
Konto od: 31.01.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: jbigalka, data postu: Sunday, December 21, 2014 21:41
Nowy wygląd jak najbardziej na tak! Jest bardziej przejrzysty. Podoba mi się. Wszystko raczej działa poprawnie oprócz możliwości rozłączenia konta z Facebookiem, ale o tym już wspominałam Sebciowi.
jbigalka Postów: 0
Konto od: 17.05.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: tomcio, data postu: Monday, December 22, 2014 15:24
Cytat drasek

Z racji wolnej chwili dziabam sobie na pblu tu i tam ;-) No i taki mały błąd wyłapałem, w Panelu ( photoblog.pl/panel/pro ) chcąc dodawać zdjęcia do danej kategorii, rozjeżdża się górny panel. Na screenie poniżej pokazałem. Z lewej strony jest w stanie spoczynku, a po prawej po najechaniu na przycisk z wyborem kategorii. Ucieka ona niżej, pewnie nieśmiała jest w stosunkach z kursorem ;-)

@drasek .. jaka przeglądarka ?
Permalink Autor: infms, data postu: Monday, December 22, 2014 20:41
No więc, nowy wygląd jest świetny, jedynie to logo photobloga w lewym górnym rogu zmieniłbym na bardziej widoczne, bo na niektórych blogach ciężko go dostrzec ;-)

Wpadłem także na pomysł zmienienia sposobu wrzucania nowych zdjęć, zamiast przekierowywać na inną stronę, mogłoby wyskakiwać okienko (flash, javascript, czy cokolwiek innego - nie znam się zbytnio na tym) i w tym okienku mógłby być obszar do tworzenia nowych notek

Tyle ode mnie, reszta jest świetnie zrobiona ;-)
infms Postów: 0
Konto od: 11.09.2012
Miasto: Zbludza
Permalink Autor: drasek, data postu: Wednesday, December 24, 2014 11:53
Cytat tomcio

Cytat drasek

@drasek .. jaka przeglądarka ?

Maxthon v4.4.1.5000
Teraz sprawdziłem i w FireFox jest oki.
drasek Postów: 274
Konto od: 31.01.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: ayon, data postu: Thursday, December 25, 2014 21:38
Hej, przez kilka dni użytkuję nowego wyglądu i powiem Wam, że bardzo, ale to bardzo na plus. Jestem zadowolony z tego, że wreszcie pasek zjeżdża razem ze mną! Wszystko jest prostsze, ale mimo tego co przeczytałem od innych ludzi to nikt nie napisał o tym, że w panelu wpisywania wiadomości jest ikonka, dzięki której możemy sobie wklejać jakieś ikonki. Jak piszę wiadomość to literki wchodzą na nią albo pod nią tak, że gdy chce zaznaczyć tekst to w ogóle nie mogę bo mi ikonki wyskakują. :D Powinna być też możliwość wyłączenia dźwięków w ustawieniach, ja np. nie muszę być informowany dźwiękiem, ale to tylko takie niuanse. Photoblog idzie w dobrym kierunku, ale powiem Wam, że wreszcie powinniście coś zrobić z jakością zdjęć, powiększcie te zdjęcia kosztem miniaturek bo tragedia. To tyle ode mnie. ;)
ayon Postów: 0
Konto od: 15.09.2010
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: science, data postu: Friday, December 26, 2014 17:01
Hej hej, kilka dni "testów" za mną, więc czas na odczucia.
Nowe ikony odnośników do profilu, centrali, dodania zdjęcia itp - fajne, ale nie znikają, a w związku z tym, dla mnie, mogłyby być trochę mniejsze, podobnie jak banner PhotoBloga. Nowa centrala na plus, ale - używam AdBlocka i nie wiem, czy ktoś jest w stanie sobie wyobrazić, jak drażni zakryta reklama hasłami że "a czemu masz adblocka, kup PRO i z głowy" :D Kiedyś tego nie było, a przecież nie po to mam te wtyczke, która blokuje wszystkie reklamy, by czytać reklamy Photobloga na Photoblogu. Propozycja wykupienia PRO jest już w wielu miejscach, więc po co i tu? :>
Btw - popieram też Ayon - wyłączanie dźwięków też powinno zaistnieć, ale to faktycznie średnio istotne. Pw nie testowałam, przyznaję bez bicia.
Idziemy w dobrym kierunku! :) Buziaki!
science Postów: 10
Konto od: 6.06.2010
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: klasskaj, data postu: Sunday, December 28, 2014 19:19
Po chyba nawet tygodniu już testów nie dostrzegam większych błędów. Tych mniejszych też nie. Biorąc pod uwagę to, że widzę jak fbl zmienia się już od 4 lat, bo tyle tu jestem, to widzę same plusy. Oby tak dalej!
klasskaj Postów: 0
Konto od: 11.05.2010
Miasto: Katowice
Permalink Autor: catseye, data postu: Monday, December 29, 2014 00:02
A gdzie można sprawdzić ile zostało do końca pro?
catseye Postów: 0
Konto od: 19.07.2010
Miasto: Bytom
Permalink Autor: letsbuildmybody, data postu: Monday, December 29, 2014 11:25
Cytat catseye

A gdzie można sprawdzić ile zostało do końca pro?

W rozwijanym pasku z prawej, przy przycisku do wylogowywania.
---
Wiadomości bez zmian, nadal zaginione w kilku przypadkach.
Dodatkowo zauważyłem, że nie mogę rozłączyć konta z facebookiem.
letsbuildmybody Postów: 0
Konto od: 15.02.2014
Miasto: Gdańsk