Zmiany na photoblog.pl

Permalink Autor: tomcio, data postu: Wednesday, December 10, 2014 15:45
Witajcie!

Jesteście tu dlatego, że zmienił się wygląd na części stron photoblog.pl i pewnie chcecie wiedzieć dlaczego.
Otóż jako beta-testerzy dostaliście dostęp do niewidocznych jeszcze dla innych użytkowników zmian.

Odrazu Was uspokoję - jeśli ktoś nie chce brać udziału w testowaniu i chce stary wygląd, wystarczy że napisze do mnie wiadomość prywatną a usunę go / ją z listy beta testerów :)

Teraz do konkretów co się zmieniło.

1. Calusieńki panel ustawień.

2. Strumień zdjęć widoczny po zalogowaniu.

3. Wiadomości.

4. Nagłówek strony w całym serwisie.

Nie będę się rozpisywał nt. szczegółów - sami je możecie odkryć przechodząc się po serwisie.
Dodam tylko, że chyba największe zmiany dotyczą wiadomości prywatych, które umożliwiają teraz rozmowy na żywo.

Dajcie znać o wszelkich błędach i uwagach jakie wam przyjdą do głowy.
Pozdro

Post edytowany Wednesday, December 10, 2014 15:45 przez moderatora tomcio
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: psychodelicznaerato, data postu: Wednesday, December 10, 2014 16:31
Wszystko śmiga jak trzeba, pierwsze wrażenie wizualne bardzo na plus :) Takie zmiany to ja lubię :)
psychodelicznaerato Postów: 7
Konto od: 25.04.2007
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: tomcio, data postu: Wednesday, December 10, 2014 16:54
Dzięki :)
Permalink Autor: monia, data postu: Wednesday, December 10, 2014 18:20
Chciałam troszkę się poprzyczepiać, bo ja nie lubię zmian za dużo, ale nie mam kurczę do czego. Pierwsze wrażenie jest super! A wiadomości dla kogoś takiego jak ja- gdzie dużo się umawiam na focie przez fotobloga- to już w ogóle odjazd :-)
monia Postów: 7
Konto od: 26.03.2011
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: monia, data postu: Wednesday, December 10, 2014 18:27
Chociaż w sumie to logo fbl po lewej i po prawej stronie powiadomienia, jak się zjeżdża w dół, są #imo trochę za duże. A jak już są takie poważne zmiany wprowadzane, to może zdjęcie na fbl (to jedno "główne, nie te po bokach) będzie troszkę większe?
Permalink Autor: opowiadaniazsercemx3, data postu: Wednesday, December 10, 2014 19:00
Nie da się nic zrobić ze statystykami, żeby móc wejść i wszystko zobaczyć tak jak przedtem? :)
Oraz kategorie... podczas dodawania notki jest problem z zaznaczeniem wcześniejszych kategorii, nie można zjechać na dół
opowiadaniazsercemx3 Postów: 0
Konto od: 27.11.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: veinaa, data postu: Wednesday, December 10, 2014 22:07
szkoda, że nie widać liczby osób, które Cię obserwują. :) lubiłam to czasem sprawdzać :) ale cała reszta bardzo mi się podoba ;D
veinaa Postów: 0
Konto od: 15.11.2013
Miasto: Kraków
Permalink Autor: tomcio, data postu: Thursday, December 11, 2014 00:36
W odpowiedzi na posty:

Cytat moniie
Chociaż w sumie to logo fbl po lewej i po prawej stronie powiadomienia, jak się zjeżdża w dół, są #imo trochę za duże. A jak już są takie poważne zmiany wprowadzane, to może zdjęcie na fbl (to jedno "główne, nie te po bokach) będzie troszkę większe?

Będzie napewno - w kolejnej turze zmian, pewnie w nowym roku.

Cytat opowiadaniazsercemx3
Nie da się nic zrobić ze statystykami, żeby móc wejść i wszystko zobaczyć tak jak przedtem? :)
Oraz kategorie... podczas dodawania notki jest problem z zaznaczeniem wcześniejszych kategorii, nie można zjechać na dół

Statystyki na oddzielnej stronie są tylko jeszcze nie podlinkowane.
Wyglądać będą mniej więcej tak: http://www.photoblog.pl/panel/statystyki

Kategorie to błąd który poprawimy - dzięki za znalezienie błędu :)

Cytat veinaa
szkoda, że nie widać liczby osób, które Cię obserwują. :) lubiłam to czasem sprawdzać :) ale cała reszta bardzo mi się podoba ;D

To wsumie też niedopatrzenie z naszej strony. Napewno dodamy tą liczbę :)
Permalink Autor: monia, data postu: Friday, December 12, 2014 00:45
Cytat tomcio
Statystyki na oddzielnej stronie są tylko jeszcze nie podlinkowane.
Wyglądać będą mniej więcej tak: http://www.photoblog.pl/panel/statystyki

Już jest błąd, bo są na odwrót te w kółeczkach, przynajmniej mi tak pokazuje, średnia wyświetleń za ostatni tydzień jest znacznie znacznie większa niż za miesiąc, a to nierealne.
Permalink Autor: veinaa, data postu: Friday, December 12, 2014 16:18
nie wiem czym to jest spowodowane, ale po tej zmianie za każdym razem jak dodaje nowe zdjęcie to mi się dodaje bez stopki, mimo, że za każdym razem zaznaczone mam, żeby była :) wskakuje dopiero za drugim razem, gdy edytuje wpis :)
veinaa Postów: 0
Konto od: 15.11.2013
Miasto: Kraków
Permalink Autor: tomcio, data postu: Friday, December 12, 2014 19:24
Cytat veinaa

nie wiem czym to jest spowodowane, ale po tej zmianie za każdym razem jak dodaje nowe zdjęcie to mi się dodaje bez stopki, mimo, że za każdym razem zaznaczone mam, żeby była :) wskakuje dopiero za drugim razem, gdy edytuje wpis :)

OO to ciekawe - dzięki za info. Będziemy sprawdzali i poprawiali.
Permalink Autor: comarro, data postu: Monday, December 15, 2014 22:43
Z drobiazgów, które wpadły mi w oko: kiedy wchodzę w zakładkę osób przez które jestem obserwowany, wyświetlają się one losowo, a nie zgodnie z kolejnością dodawania zdjęć.
comarro Postów: 0
Konto od: 23.04.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: tomcio, data postu: Tuesday, December 16, 2014 13:07
Cytat comarro

Z drobiazgów, które wpadły mi w oko: kiedy wchodzę w zakładkę osób przez które jestem obserwowany, wyświetlają się one losowo, a nie zgodnie z kolejnością dodawania zdjęć.

Kolejność dodania do znajomych jest obecnie, ale faktycznie to jest złe. Poprawke wprowadzimy na dniach :)
Permalink Autor: klasskaj, data postu: Tuesday, December 16, 2014 20:08
Dobra, weszło łatwiejsze usuwanie zdjęć, ale może wejdzie jeszcze opcja zaznaczania zdjęć? Chciałam ostatnio usunąć sporo wpisów, jednak poprzednia metoda usuwania była zbyt monotonna i nużąca, więc  tak wielki plus. Jednak gdy ktoś ma dużo zdjęć na swoim koncie (np ja mam 2519 wpisów, a miałam 2734, bo usuwałam) to usuwanie przez zaznaczenie byłoby łatwiejsze :)
klasskaj Postów: 0
Konto od: 11.05.2010
Miasto: Katowice
Permalink Autor: drasek, data postu: Wednesday, December 17, 2014 15:07
Taka moja opinia na szybko. Zjeżdżający panel na stronach innych osób, bardzo na plus. W końcu nie trzeba gnać na górę strony żeby wbić tam gdzie się chce. ;-) Sam wygląd panelu również na plus.

Panel strumień, wygląd bardzo mi się podoba, jest o wiele ładniej niż poprzednio.

Wygląd wiadomoiści priv, czytelnie, przejrzyście, wieczorem postaram się wypróbować jak w użytku się spisuje ;-)

Ktoś wspomiał o problemie z dodawaniem kategorii, u mnie wcześniej występował ten problem, ale przy edycji zdjęcia.. Jak zdjęcie było dodane i chciałem zmienić lub dodać je do jakiejś kategori to wszystko pięknie szło, ale po odświeżeniu strony, kategoria znowu znikała lub była taka jak przed zmianą.
drasek Postów: 274
Konto od: 31.01.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: letsbuildmybody, data postu: Thursday, December 18, 2014 13:50
Cytat drasek
Taka moja opinia na szybko. Zjeżdżający panel na stronach innych osób, bardzo na plus. W końcu nie trzeba gnać na górę strony żeby wbić tam gdzie się chce. ;-) Sam wygląd panelu również na plus.

Panel strumień, wygląd bardzo mi się podoba, jest o wiele ładniej niż poprzednio.

Zgadzam się z kolegą.

U mnie w przypadku dwóch użytkowników występuje problem z wiadomościami prywatnymi. Jedna rozmowa utknęła na punkcie sprzed miesiąca, a druga sprzed 6 miesięcy. Nie mogę zobaczyć aktualnych wiadomości, mimo, że w tym pasku z lewej jest część tekstu tą szarą czcionką napisane. Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to tych wiadomości było naprawdę dużo (w przypadku tej z pół rocznym opóźnieniem). Jeżeli trzeba to jakoś zobrazować to mogę wysłać na pw screena.
Pozdrawiam.
Treść dodana do postu 18-12-2014 o godzinie 17:44
Dodatkowo, nie wyświetla mi się liczba otrzymanych nowych wiadomości w pasku na górze. Chyba, że tak miało być.
letsbuildmybody Postów: 0
Konto od: 15.02.2014
Miasto: Gdańsk