Witajcie,
postanowiłem sobie że przerzucam się z lustrzanki na kompakt. Dla większości z was może być to dziwna decyzja, ale jak postanowiłem tak zdania zmieniać nie zamierzam. Mam nadzieję że ktoś z was będzie mi w stanie doradzić co najlepiej będzie wybrać z takich oto aparacików:
1. sony hx300
2. canon sx50hs
3. panasonic fz72
4. nikon p600
5. fuji sl 1000
6. fuji s-1
7. lub coś z zoomem >42x i do 1700zł
Moje wymagania są skromne:
a) dobrze by było by ten zoom to nie był tylko napis na obiektywie, by zdjęcia ze statywu na końcówce były ostre przynajmniej jak w sigmie apo dg macro 70-300 (ten obiektyw to takie moje porównanie, od niego zaczyna się beznadziejstwo i dzięki niemu już mi się lustrzanki znudziły)
b)miło by było gdyby dało się wyostrzać zdjęcia manualnie.
c) co do jakości to wystarczy by na photoblogu/facebooku/tumblr  pixele nie rzucały się w oczy. Szumy to mam w lesie gdy wieje więc to mnie nie interesuje oraz nie znam takiego słowa jak abberacja..
d) aparat będzie służył do fotografii dzikich, płochliwych zwierzaczków, więc musi być cichy i makro takie w miare w miare by się przydało.
e) potężną zaletą była by możliwość przykręcenia filtra polaryzacyjnego.

Filmów kręcić nie będę bo to w końcu jest aparat a nie kamera.
Z góry dzięki za odpowiedzi, propozycje, namawianie że jednak może lustrzanka z falconem czy innym ciamciangiem 750-1200 f1mln itd :)
POzdrawiam Krzysiek.
aryman Postów: 2
Konto od: 8.06.2010
Miasto: Wrocław/Bolesławiec