Gimp VS cała reszta.

Permalink Autor: dreaddemi, data postu: Thursday, January 31, 2008 22:15
Cytat liizii
mam problem z kolorami pedzli. nie chodzi o zwykla zmiane koloru, czy pobranie barwy z punktu w zdjeciu, tylko o realistyczny wyglad koloru. najlepszym przykladem moze byc pedzel o wygladzie krwi. i interesuje mnie prawdziwa barwa, a nie tylko czerwony placek. :) jesli ktos zna odpowiedz, bede wdzieczna :)

też miałem ten problem, musisz sprawdzić w pryborniku [tam, gdzie jest wybór opcji rysowania piórem, zaznaczania itp] czy nie masz przypadkiem zaznaczonego rysowania ołówkiem tym pędzlem;p

Cytat
themastermind

przeciez gimp jest do bani.. interfejs, obsługa i wogole :|

a czy Twoje życie nie jest do bani? z całym szacunkiem, ale poturzę wypowiedzi innych:
interfejs? co Cię w nim razi? obsługa? a więc co? i w ogóle?
interface-ok, niektórzy mogą mieć problem z przestawieniem się nawielookienkową aplikację, jednak jest już wersja jednookienkowa gimpa,obsługa? no wybacz, ale przy tym ile zasobów zrzera PS to nie możnazłego słowa powiedzień nt. obsługi gimpa

Zabronione jest dodawanie posta pod postem przez jednego użytkownika.

Post edytowany Thursday, January 31, 2008 22:15 przez moderatora irminka
dreaddemi Postów: 2
Konto od: 19.02.2007
Miasto:
Permalink Autor: eryneth, data postu: Friday, February 1, 2008 16:35
Cytat dreaddemi
też miałem ten problem, musisz sprawdzić w pryborniku [tam, gdzie jest wybór opcji rysowania piórem, zaznaczania itp] czy nie masz przypadkiem zaznaczonego rysowania ołówkiem tym pędzlem;p

dziekuje za odpowiedz, ale nie o to mi chodzilo :) tzn, zle mnie zrozumiales. kiedy robie cos pedzlem, to zawsze w przyborniku mam wcisnieta ikonke pedzla. hmmm... moze dla lepszego zrozumienia o co mi chodzi dam przyklad:

http://www.photoblog.pl/oneeightytwo/9739249
http://www.photoblog.pl/oneeightytwo/9199781

pozdro :)
eryneth Postów: 6
Konto od: 27.10.2007
Miasto: daleko
Permalink Autor: sallyvan, data postu: Sunday, February 3, 2008 01:08
moze przestaw krycie w opcjach warstwy na nakładkę?
sallyvan Postów: 28
Konto od: 30.03.2006
Miasto: Schlochau
Permalink Autor: kamillek, data postu: Sunday, February 3, 2008 01:42
Ja sie za bardzo do Gimp`a nie przekonałem choc ma on nie ktore przydatne funkcje lecz  Photoshop raczej ma wszystko .... również korzystałem z photofiltre --> Bardzo łatwy w obsłudze prosty program ....
kamillek Postów: 2
Konto od: 29.12.2007
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Permalink Autor: , data postu: Sunday, February 3, 2008 11:28
ja am uzywam gimpa . masz racje jest wspaniały,
a tego photofilary :bleee:
no moze tez jest dobry ale nie ma to jak gimp heh..
Konto od:
Miasto: Śliwice
Permalink Autor: radicalis, data postu: Sunday, February 3, 2008 22:25
Cytat themastermind

jakbyś chciał wiedzieć mądry człowieku to gimp podczas pisania był do niedawna wzorowany na ps'ie
pewnie gdyby kosztował tyle samo to byłby równie dobry i funkcjonalny ale jak na darmówkę to wielki szacun dla jego twórców.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: eryneth, data postu: Monday, February 4, 2008 13:03
Cytat sallyvan
moze przestaw krycie w opcjach warstwy na nakładkę?

dziekuje, zobacze czy to pomoze :)
Permalink Autor: flourescent, data postu: Tuesday, February 5, 2008 13:28
Gimp'a używam tylko do jakiś fotmontarzy czy grafiki, raczej mało pomaga przy jakis drobnych retuszach itp - bo wtedy zdiecie wygląda sztucznie. I tak przyzwyczaiłam sie już do Corela.
flourescent Postów: 49
Konto od: 1.10.2007
Miasto: Kowary
Permalink Autor: emaesien, data postu: Thursday, February 21, 2008 10:34
Cytat liizii

Cytat dreaddemi

dziekuje za odpowiedz, ale nie o to mi chodzilo :) tzn, zle mnie zrozumiales. kiedy robie cos pedzlem, to zawsze w przyborniku mam wcisnieta ikonke pedzla. hmmm... moze dla lepszego zrozumienia o co mi chodzi dam przyklad:

http://www.photoblog.pl/oneeightytwo/9739249

http://www.photoblog.pl/oneeightytwo/9199781

pozdro :)

ja bym polecil zmiane krycia na multiply albo color burn nie wiem jak to po polsku a na tych zdjeciach to chba prawdzia krew ;d
emaesien Postów: 92
Konto od: 15.05.2007
Miasto: Lubaczów
Permalink Autor: eryneth, data postu: Thursday, February 21, 2008 20:50
Cytat emaesien
ja bym polecil zmiane krycia na multiply albo color burn nie wiem jak to po polsku a na tych zdjeciach to chba prawdzia krew ;d

dziękuję, ale już chyba się uporałam z tym problemem :) wystarczyło wybrać w panelu opcję wypalania i już :) a co do tych dwóch linków do zdjęć oneeightytwo, to to są jej przeróbki. zobacz kilka innych zdjęć a uwierzysz, że potrafi świetnie manipulować fotografią :) tylko że ona nie ma Gimpa tylko Photo Impact XL :)
pozdrawiam :)
Permalink Autor: , data postu: Saturday, February 23, 2008 08:49
Mam Gimpa i uwazam ze jest najlepszy!!!!!!!!

Polecam Gimpa i picassa
Konto od:
Miasto: Lidzbark Warmiński
Permalink Autor: lastsecond, data postu: Saturday, February 23, 2008 13:21
Cytat themastermind

PS rządzi.

O stary, tyle wprowadziłeś do tematu, że chyba skasuję Gimpa, okradnę bank, kupię Windowsa i Photoshopa bo on rządzi a Gimp jest do bani. Sam nie wiem, jak przez tyle lat mogłem tego nie zauważyć ;<

W ogóle to jaką masz wersję Photoshopa i ile za nią płaciłeś? Może sobie sprawię i zobaczę w czym ten Twój jest lepszy od Gimpa bo CS w niczym :]
*Ist DL2 + trochę szkła

Pozdrawiam,
Tomasz
lastsecond Postów: 37
Konto od: 19.02.2008
Miasto: Kłodzko
Permalink Autor: dagaskqa093, data postu: Saturday, February 23, 2008 15:59
ja mam ps 7.0
dawno go juz kupilam i tak szzerze to jakoś nie mam zamiaru kupić lepszego xp

a h gimp to i tak szacun ze za darmo ... ale jesli juz masz ps to chyba specjalnie nie bedziesz wracac do gimpa x))

gimp jest bezplatny to jego duzy +
ahh i jak mialam gimpa to brushe mi sie tegocily xC
raz moglam zaladowac raz nie x(
dagaskqa093 Postów: 10
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Braniewo
Permalink Autor: underthebridgex, data postu: Friday, June 13, 2008 16:34
Wiecie co.. nie ma sensu sie o to kłócić... W koncu każdy ma swój ulubiony program, jest do niego przyzwyczajony i wgl. To czy jest kupiony za ostrą kase czy ściągniąty za free z licencją GNU to nie ma znaczenia...;/
underthebridgex Postów: 10
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Zator
Permalink Autor: , data postu: Friday, June 20, 2008 17:53
Cytat themastermind

Jest jeśli ni eumiesz się nim obsługiwać. Ja przez kilka miesięcy uczyłam się Gimpa, ale stwierdziłam, że czas na zmiany. Przeniosłam się PS i zostane przy nim.
Konto od:
Miasto: W-wa
Permalink Autor: kopensky, data postu: Friday, June 20, 2008 21:07
Pracuje na Paintshopie , photoshopie
ale gimp jest the best
po sciagnieciu latek do niego jest niezniszczalny

---
Nie wolno reklamować swoich photoblogów.

Post edytowany Friday, June 20, 2008 21:07 przez moderatora agadir
kopensky Postów: 1
Konto od: 27.08.2007
Miasto: l-c