Gimp VS cała reszta.

Permalink Autor: projektant, data postu: Sunday, January 27, 2008 19:34
Cytat sallyvan
Na koniec jeszcze powiem tak, oba te programy sa dobre, na obu mozna tworzyć cuda, jednak PS jest bez dwóch zdań leszym programem - bardziej przemyślanym i dopracowanym

jest dopracowany i owszem ale pracuje na niego mnóstwo specjalistów za ogromną kasę.

Cytat sallyvan
widziałeś moze kiedyś jakieś powazniejsze studio graficzne które pracuje na Gimpie? Gimp jest dobry dla amatorów

i to właśnie napisałem, jeżeli miałbym pracować np. w studiu fotograficznym to raczej był by to pewnie PS lub Corel a nie gimp. Mimo wszystko ja jestem amatorem i nie sądzę bym koniecznie potrzebował PS-a.

Jeżeli obraziłem kogokolwiek to nie miałem zamiaru i przepraszam, ale pisanie że coś jest beznadziejne bo tak jest beznadziejne.

W/g mnie i Gimp i PS są równie dobre biorąc pod uwagę to że PS kosztuje duuuuużo kasy a Gimp jest darmowy. Nie znam drugiego darmowego programu który pozwala działać na warstwach, posiada różne pędzle poza tym wiele pędzli można ściągnąć z neta, ciekawe filtry i obsługuje dodatki pod PS-a. Ba PS ma to wszystko i owszem nawet lepsze ale jest drogi !!! I u mnie właśnie tym przegrywa. Poza tym to co już pisałem i napiszę jeszcze raz: nie potrzebuje profesjonalnego programu przynajmniej w tej chwili. To mój argument.
projektant Postów: 6
Konto od: 17.06.2007
Miasto: Radomsko
Permalink Autor: dagaskqa093, data postu: Sunday, January 27, 2008 19:50
czytajac wypowiedzi kazdy kloci sie za tym co ma ...
ale troche dziwnie bo pojechaliscie po mnie daltego ze mam kupionego PS (7.0 eng) a nie jestem grafikiem... no nic jakos teraz mieszanie sie czuje ;|

pozdrawiam ale i tak po czesci uwarzam ze to co naturalne jest niekiedy jest ładniejsze niz to co jest odwalone w gimpie czy PS ...
dagaskqa093 Postów: 10
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Braniewo
Permalink Autor: sallyvan, data postu: Sunday, January 27, 2008 20:10
Przepraszam ale ja mam jedno i drugie (Gimp i PS). I ja nie pojechałem po Tobie dagaskqa093. Masz racje jesli chodzi o "to co naturalne" choć jesli ktoś ma zamiłowanie do obróbki zdjec to obrabia nawet i dobre zdjecia choć wtedy to raczej poprawki niz konkretna obróbka. Cieszę sie ze masz PS i wcale nie znaczy ze zaraz musisz byc grafikiem ;)
sallyvan Postów: 28
Konto od: 30.03.2006
Miasto: Schlochau
Permalink Autor: czarnydom, data postu: Sunday, January 27, 2008 20:33
Cytat sallyvan
Moze zamiast gadać ze komercyjne nie znaczy lepsze i ośmieszać innych userów przytoczysz jakieś konkretniejsze argumenty zamiast co drugi post pisać "bla bla bla to nieprawda" Cieżko jest Ci sie pogodzić z tym ze photoshop mimo wszystko wypada lepiej w porównaniu z Gimpem ? Niestey tak jest!
widziałeś moze kiedyś jakieś powazniejsze studio graficzne które pracuje na Gimpie? Gimp jest dobry dla amatorów, dla kogos kto tak
jak wczesniej napisałeś nie zarabia na grafice.

Na koniec jeszcze powiem tak, oba te programy sa dobre, na obu mozna tworzyć cuda, jednak PS jest bez dwóch zdań leszym programem - bardziej przemyślanym i dopracowanym.

Człowieczku poczytaj moje posty.. za kazdym razem konkrety to przeciwko gimpowi nie widziałem zadnych konkretów. :P Ty tez nic nie napisałes bystrego ... nio poza tym ze widze po tym co tu wyskrobałes ze jestes profesjonalistą... hmmm to na swoim PB chyba tylko to co ci sie nie uda zamieszczasz nioo oto tak jak ja kurcze kiedys chciałbym byc taki jak ty. Pisałem czemu gimp nie  może być programem dla profesjonalistów ale dla takich jak ja ty czy ktokolwiek tu na forum to dobra alternatywa bo niczego na twoim PB nie ma czego na gimpie nei da sie zrobic i taka jest prawda. zanim coś odpowiesz przeczytaj moje poprzednie posty bo nie lubie pisać 2 razy tego samego:P
Treść dodana do postu 27-01-2008 o godzinie 20:34
ps. nie jestem grafikiem....
Treść dodana do postu 27-01-2008 o godzinie 20:36
qwa ale to forum mnie wkuza nei da sie kasowac tych postow sorka poniosło mnei jak zawsze:) dobrze piszesz :) Faktycznie PS nio bardziej dopracowany:) ale konkrety konkrety:) a prace masz niezłe.
Treść dodana do postu 27-01-2008 o godzinie 20:38
przepraszam:*:*:* nie złośc sie to nei atak :D mysle ze na pb z byt wielu poprostu POR nie ma i dobrze propagowac dobry program za darmo niz upierac sie i zachecac to nielegalnego PS:)
czarnydom Postów: 291
Konto od: 17.02.2007
Miasto: aCocieTO
Permalink Autor: projektant, data postu: Sunday, January 27, 2008 21:20
Cytat dagaskqa093
czytajac wypowiedzi kazdy kloci sie za tym co ma ...
ale troche dziwnie bo pojechaliscie po mnie daltego ze mam kupionego PS (7.0 eng) a nie jestem grafikiem... no nic jakos teraz mieszanie sie czuje ;|

pozdrawiam ale i tak po czesci uwarzam ze to co naturalne jest niekiedy jest ładniejsze niz to co jest odwalone w gimpie czy PS ...

To prawda każdy kłóci się za to co ma :) i tak jest zawsze. Ja bardzo przepraszam nikomu nie chciałem "pojechać" nie mam nic  do tego  że masz PS-a kupionego!!! napisałem że jak bym go miał też bym pewnie używał cieszył się nim. Co do Gimpa to głównie używam go do tworzenia tapet, sygnatur itp. np. http://www.gimpuj.info/gallery/7332_17_01_08_7_39_30.png  

"to co naturalne jest niekiedy jest ładniejsze niz to co jest odwalone w gimpie czy PS" z tym zgadzam się w pełni :)
Treść dodana do postu 27-01-2008 o godzinie 21:22
Grafika z Gimpa
projektant Postów: 6
Konto od: 17.06.2007
Miasto: Radomsko
Permalink Autor: sallyvan, data postu: Sunday, January 27, 2008 21:22
Cytat czarnydom
Człowieczku poczytaj moje posty.. za kazdym razem konkrety to przeciwko gimpowi nie widziałem zadnych konkretów. :P Ty tez nic nie napisałes bystrego ... nio poza tym ze widze po tym co tu wyskrobałes ze jestes profesjonalistą... hmmm to na swoim PB chyba tylko to co ci sie nie uda zamieszczasz nioo oto tak jak ja kurcze kiedys chciałbym byc taki jak ty.

Czy ja napisałem ze jestem profesjonalistą? Napisałem ze PS jest lepszy do ZASTOSOWAŃ profesjonalnych, widze ze nie tylko jesteś ignorantem ale nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz
Tobie też radzę poczytać moje posty w których napisałem ze oba programy są dobre, jednak przewaga leży po stronie Photoshopa.(tak tak, powtarzam specjalnie dla Ciebie)
Nic bystrego nie napisałem?
Po za tym że Gimp jest darmowy a photoshop płatny nie przedstawiłeś nic innego w przeciwieństwie do mnie
Otóż zrobiłem przybliżone porównanie tych dwóch programów pod wzglendem użytkowania...
Widze też ze wielki krytyk sztuki sie znalazł. Ale chyba masz tam coś lepszego na swoim pb niż rozciapana krowa? Myslisz ze naciapiesz troszke, to już mozesz wszystkich krytykowac?
Nie wiem czy zauważyłeś ale jestem juz druga osobą której wyrzucasz brak umiejętności i krytykujesz jak byś był tu nie wiadomo jakim specjalistą.
Opanuj sie chłopie bo sam też cudów nie czynisz. ;] (wybacz ale musiałem odpowiedzieć na ten atak ;) )
Co do tego co moge zrobić w gimpie a czego nie... to uwierz mi ale o wiele ciężej było by uzyskać mi te efekty pod gimpem a predzej chyba wywaliłbym komp przez okno i pogryzł wszystkie kabelki w domu ;)

W jednym mogę sie z Tobą zgodzić, jest alternatywą, jednak obaj wiemy że PS w porównaniu z Gimpem wypada owiele lepiej. PS tylko cholernie drogi jest
Kto powiedział ze zachecam do nielegalnego oprogramowania? są jeszcze wersje Demo czy Trial
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania ale wypowiadam sie konkretnie w tym temacie gdzie mamy porównanie Gimpa z innym oprogramowaniem do edycji grafiki
Treść dodana do postu 27-01-2008 o godzinie 22:04
spoko mnie też poniosło ;)

No to żesmy sie troche pokłucili ;) heheh
Permalink Autor: innervision, data postu: Sunday, January 27, 2008 21:41
Filtry photoshopa sa po prostu graficznie ladniejsze. Po za tym, niektore proste czynnosci w gimpie wcale nie sa proste co odstrasza potencjalnych uzytkownikow. W gimpie robilem rowniez layouty stron i niestety brakuje tam narzedzia do pociecia obrazka na konkretne, _roznowymiarowe_ i _roznoksztaltne_ fragmenty. Po za tym nie ma czegos takiego jak efekty warswty (jest skrypt ale niestety nie dorasta do piet temu ktory jest w ps). Rozplanowanie okien gimp wcale nie jest wygodne i nawet najbardziej zagorzali zwolennicy o tym wiedza. (Chociazby to, ze okno obrazu traci focus podczas operacji w innych oknach, uzywam Composite WM, wiec okno robi mi sie polprzezroczyste.)

I oczywiscie ze jestem zwolennikiem gimpa. Ale nie fanatykiem. Patrze na to co jest realnie.

Znam ten program dobrze, uzywam go od paru lat. Teraz jest dla mnie latwy, ale poczatkujacego na pewno bedzie denerwowalo to ze proste rzeczy przestana byc az takie proste.

Po co gimpowa krucjata?
Jedno tylko jest pewnie, wiekszosc osob swojego Photoshopa... ukradla. ;-)
Tak, nie, nie wiem.
innervision Postów: 6
Konto od: 1.05.2007
Miasto: Knivskjellodden
Permalink Autor: sallyvan, data postu: Sunday, January 27, 2008 22:09
Cytat innervision
Jedno tylko jest pewnie, wiekszosc osob swojego Photoshopa... ukradla. ;-)

jest to tak samo pewne jak to że wiekszość osób ma równiesz piracką winde ;) Zatem jak dla mnie to żaden argument ;)
Ale po za tym słusznie prawisz
Permalink Autor: innervision, data postu: Sunday, January 27, 2008 22:17
Alez bardzo latwo miec legalna. Tylko trzeba sie postarac. Ja np. mam oprocz Linuksa, legalnego, darmowego Windowsa XP. (MSDNAA)
Niby to zaden argument, a niby najwazniejszy: Gimp jest darmowy i jak na darmowy program umie niesamowicie duzo.
Tak, nie, nie wiem.
innervision Postów: 6
Konto od: 1.05.2007
Miasto: Knivskjellodden
Permalink Autor: kittusia95, data postu: Monday, January 28, 2008 00:15
Szczerze mówiąc nie lubię Gimpa, sorry jeśli kogoś urażę, ale jest jakiś taki nijaki, składa sie dwóch częsci itp.  Polecam Photoshopa CS3 i PhotoFiltre.
Brak podpisu
kittusia95 Postów: 38
Konto od: 19.09.2007
Miasto: ⓡⓨⓟⒾ^
Permalink Autor: zuzioffzly, data postu: Monday, January 28, 2008 10:47
ej bo ja mam gimpa...
no ale dobiero 2 dzień ;p
tak wiec rozpracowuje go powoli ;p

ale za to ze darmowy i ze ma wiele ciekawych opcji - lubie go :)
I've got electric light
And I've got second sight
I've got amazing powers of observation

zuzioffzly Postów: 87
Konto od: 25.05.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: giga, data postu: Monday, January 28, 2008 11:25
mnie osobiście sie wydaję. że wszystko zależy od tego kto jaka potrzebę ma na przerabianie zdjęc.

gimp i photoshop to dla mnie ta sama półka, z różnicą że gimp jest za free a za ps`a to trzeba mieć sporo kasy.
ja jestem za legalnym oprogramowaniem stąd bezpieczniej jest mieć dla mnie  gimpa.  to po 1.
a po 2 że najpeirw poznałam gimpa a potem ps.
i jakos nie moge sie przekonac co do ps.  jakos mnie wkurza, w kazdym mozliwy sposob.
gimp ma wiele okienek, ale to jest fajne. wiele wtyczek i mozliwosci.
chociaz mi czasem zamula komputer z tego wzgledu ze ja mam fuul okienek potwieranych, a on czasem nie daje rady.

i tak jest juz lepiej niz 4 lata temu. bo kiedys trzeba bylo sciagac dodatkowe programy zeby w ogole gimp chodzil, na dodatek jest to prgoram pod linuxa, wiec najlepsze bylo.. ze juz mialam cala prace skonczona i sie zwieszal :) to bylo extra, nic tylko wyrzucic przez okno :P
na szczescie teraz juz tak nie jest... i dziala o wiele lepiej i jest bardziej przystosowany.

a ogolnie to na kompie mam... picase, photofiltra, gimpa i photoshopa.   i uzywam w zaleznosci od tego jak szybko chcę cos przerobić i w jakim stopniu.

ktos kto oblusgije tylko picase i nie mial do czynienia z innymi programami.
to pewno widzac gimpa, jest przerazony iloscia okienek i rzeczy.
wiec stwierdza ze gimp jest do dupy..
chociaz nawet tego nie wie, bo nie ptorafi z tego skorzystac.. :)
I don't want to be anything other than me.... :)
giga Postów: 6
Konto od: 8.01.2005
Miasto: Poznań
Permalink Autor: kama98, data postu: Wednesday, January 30, 2008 09:57
Szczerze mówiąc gimp nie jest najlepszym programem, ale też nie jest najgorszym. Lepszy jest min. photoscape photoshop photofiltre paint shop pro XI, ale nie doceniałam gimpa. Składa się z dwóch paneli i wydawał mi się głupi, ale jak otworzyłam zdjęcie to nawet fajne były filtry.
Więc jeśli nie próbowaliście przerabiać zdjęć nie mówcie, że gimp jest głupi. Ja oceniłam go po "okładce", ale teraz nawet mi siępodoba.
kama98 Postów: 53
Konto od: 2.10.2007
Miasto: Rypin
Permalink Autor: dreaddemi, data postu: Thursday, January 31, 2008 03:18
Cytat giga
gimp i photoshop to dla mnie ta sama półka, z różnicą że gimp jest za free a za ps`a to trzeba mieć sporo kasy.

mogę sięzgodzić co do drugiej części zdania, tj. kasa, ale to już było wałkowane.
co do owej półki na której spoczywają programy:
Gimp i PS to nie ta sama półka, po pierwsze gimp jest tworzony przez zwykłych Userów, czyli ktoś widzi błąd, wie jak to naprawić to robi to, z PSem nie ma tak łątwo,
dalej, Ps zrzera masę zasobów systemu, gimp nie
ostatnie moje zdanie, ale chyba najważniejsze:
gimp jest środowiskiem pracy przede wszystkim dla grafików internetowych, to co można zrobić w gimpie jeśli chodzi o grafikę dla strony www jest niewyobrażalnie wielkie, natomiast PS sprawdza się jako edytor zdjęć, jakieś efekty itp.
reasumując
program do grafiki na potrzeby www  -  gimp
program do retuszu / edycji zdjęc - Photoshop

simple:)
dreaddemi Postów: 2
Konto od: 19.02.2007
Miasto:
Permalink Autor: eryneth, data postu: Thursday, January 31, 2008 18:38
tak, gimp jest naprawde dobry. a i photoscape daje sobie rade. tylko niektorzy zapominaja chyba, ze bez wzgledu na to co kto o jakim programie mysli i jakiego uzywa, to nie ma takiego programu, ktorym bedziemy potrafili sie poslugiwac w sekunde po uruchomieniu :) kazdy, nawet najbardziej prymitywny progamik wymaga poswiecenia mu czasu (jego dlugosc zalezy od jakosci programu), aby zrozumiec co jak i gdzie.

a teraz odnosnie gimpa:
mam problem z kolorami pedzli. nie chodzi o zwykla zmiane koloru, czy pobranie barwy z punktu w zdjeciu, tylko o realistyczny wyglad koloru. najlepszym przykladem moze byc pedzel o wygladzie krwi. i interesuje mnie prawdziwa barwa, a nie tylko czerwony placek. :) jesli ktos zna odpowiedz, bede wdzieczna :)

pozdrawiam :)
eryneth Postów: 6
Konto od: 27.10.2007
Miasto: daleko
Permalink Autor: , data postu: Thursday, January 31, 2008 20:21
przeciez gimp jest do bani.. interfejs, obsługa i wogole :|
PS rządzi.
Konto od:
Miasto: Leszno