Gimp VS cała reszta.

Permalink Autor: projektant, data postu: Wednesday, January 23, 2008 14:58
Wychwalacie tu różne programy, ja od niedawna używam Gimpa i sądzę że jest to doskonały i darmowy program do obróbki zdjęć który tym różni się np. od PhotoFiltra iż umożliwia działanie na warstwach, można do niego dodać przeróżne pędzle, obsługuje dodatki z Photoshopa, umożliwia tworzenie animacji itp.
Co Was urzekło w Gimpie a czego nie trawicie? Jestem ciekaw Waszych opinii.
projektant Postów: 6
Konto od: 17.06.2007
Miasto: Radomsko
Permalink Autor: seeya, data postu: Wednesday, January 23, 2008 15:45
Ja kocham filtry :D Po prostu uwielbiam ten program ;)
Na zawsze zakochana we Wrocławiu. I w takim jednym panu z Wielkopolski. 
seeya Postów: 46
Konto od: 4.12.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: kwasna90, data postu: Wednesday, January 23, 2008 15:59
zadarmo a oferuje właściwie to samo co PS. Najwygodniej sie obsługuje go na linuksiku gdzie mamy kilka pulpitów:)
kwasna90 Postów: 5
Konto od: 12.06.2007
Miasto: Aleksandrów
Permalink Autor: braindamage, data postu: Wednesday, January 23, 2008 16:03
Jak na razie miałam z tym programem styczność jedynie w pracowni informatycznej, ale może, może się przekonam. Jeszcze pare lekcji potrzeba abym mogła sprawdzić wszystko dobrze. A potem zobaczymy ; )
braindamage Postów: 6
Konto od: 15.07.2007
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: kaawioor, data postu: Wednesday, January 23, 2008 16:39
ja tam gimpa używam xD
zajebisty
może dlatego że linucha mam ;)
a na m$ też GIMP :)

aVe

Na forum obowiązuje absolutny zakaz przeklinania niezależnie od okoliczności.
Każdy post / temat z przekleństwem będzie edytowany lub usuwany przez moderatorów wraz z warnem lub z całkowitym odebraniem możliwości zabierania głosu na forum

Post edytowany Wednesday, January 23, 2008 16:39 przez moderatora agadir
kaawioor Postów: 5
Konto od: 11.11.2006
Miasto: Olechów
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 23, 2008 16:44
miałem kiedyś ten program i musze przyznać, że nawet fajny. Dużo opcji, ale po pewnym czasie skasowałem bo mi się trochę znudził..
Konto od:
Miasto: Lublin
Permalink Autor: pinokioo, data postu: Wednesday, January 23, 2008 16:50
ja jakos nie trawie gimpa O_o mam photoshopa CS2 i nic mi więcej do szczęścia nie trzeba, czasem skorzystam z PhotoFiltre.....
pinokioo Postów: 3
Konto od: 3.01.2007
Miasto: Radymno
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 23, 2008 16:53
Też miałem Photoshopa ale wersję 7.0...
Dobry program, ale i tak wole Picasa
Konto od:
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 23, 2008 17:09
Chciałam sobie ściągnąć Gimpa, ale się zawiodłam. Nie ruszy na WIN 98 a ja systemu nie zmienię. Dlatego zostałam przy Photoshopie 7.0 :)
na każdego posta znajdzie się riposta ;)
Konto od:
Miasto: -
Permalink Autor: brokenmyhead, data postu: Wednesday, January 23, 2008 17:39
mam gimpa i wiele innych programow ten dla mnie jest najgorszy
brokenmyhead Postów: 20
Konto od: 24.07.2007
Miasto: Łowicz/Toruń
Permalink Autor: projektant, data postu: Wednesday, January 23, 2008 19:09
Muszę przyznać że jak pierwszy raz uruchomiłem Gimpa to mnie trochę przeraził i zniechęcił, wszystko osobno, ale trochę posiedziałem i jest gites. Na Photoshopa mnie nie stać, poza tym nie potrzebuje aż tak profesjonalnego programu. PhotoFiltr to dla mnie za mało a Gimp pasuje. Słyszałem że pod Linuksem (niektóre dystrybucje) Gimp jest od razu w programach. Gdyby nie licencje GNU czy GPL użytkownicy Windowsa dalej bawili się Paintem :D
projektant Postów: 6
Konto od: 17.06.2007
Miasto: Radomsko
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, January 23, 2008 19:13
Cytat brokenmyhead
mam gimpa i wiele innych programow ten dla mnie jest najgorszy

też tak uważam.. Testowałem wiele programów i ten jest najgorszy..
Treść dodana do postu 23-01-2008 o godzinie 19:21
Ja photoshopa z emuli miałem chyba z pół roku ale usunąłem bo miałem kryzys komputerowy
Konto od:
Permalink Autor: czarnydom, data postu: Wednesday, January 23, 2008 20:07
Cytat danieleq95
też tak uważam.. Testowałem wiele programów i ten jest najgorszy..

Widać że znawca z ciebie sorka picasa albo fotofiltre lepszy? hmmm chyba nei znasz sie na grafice za bardzio:P Gimp posiada wszystko  to co w picasa i photofiltre(jeśli chodzi o edytowanie obrazu) Gimp jest darmowy i tylko troche gorszy od PS. Jetseś taki znawca to prosze napisz co mają inne programy(fotofiltre i picasa) czego gimp nie ma:P

Cytat truscava
Nie ruszy na WIN 98 a ja systemu nie zmienię

Win98?? faktycznei nie działa. Ale jak bardzo ci zalezy to liveCD z ubuntu do napędu wyłanczasz kompa włanczasz i masz linuxa z gimpem bez instalacji i kasowania czego kolwiek:D (ale wolno chodzi z live CD). Tak czy siak poczytaj o ubuntu:) moja dziewczyna i ja i wiele znajomych mamy linuxy:) nie trzeba sie na niczym znać:) Ale jak masz PS to chyba nie warto instalować systemu tylko dla gimpa:P ... napewno nei warto

Cytat czarnatecza
wszystko osobno

Co do okienek oddzielnie to na dobreprogramy.pl jest do pobrania gimp w 1 oknie jak PS :P A okna osobno to jak dla mnie wielka zaleta która ułatwia prace:) Trzeba sie przyzwyczaić interfejs inny niż w PS wszystko wydaje sie na początku zupełnie gdzie indziej:P ale warto sie przyzwyczaic bo GIMP jest za darmo a PS raczej nei i tani też nie jest:D

Cytat kaawioor
a tam gimpa używam xDzajebistymoże dlatego że linucha mam ;)a na m$ też GIMP :)aVe

HI HI brawo:D

Cytat danieleq95
miałem kiedyś ten program i musze przyznać, że nawet fajny. Dużo opcji, ale po pewnym czasie skasowałem bo mi się trochę znudził..

patrze na twoje fotki na PB hmmm chyba 10% gimpa nie potrafiłeś wykożystać cos mi sie zdaje:P Ale spoko nie smieje sie z dzieci niepelnosprawnych. Pokaz o wielki grafiku jakiś swoj obrazek. Tak dla jasnośc inie jestem dobry w grafice ale wydaje mi sie że lepszy od ciebie:P Nie zniechecaj ludzi do GIMPA jeśli nie wiesz jak uzywac tej aplikacji:P

Cytat brokenmyhead
Słyszałem że pod Linuksem (niektóre dystrybucje) Gimp jest od razu w programach.

Tak w sporej liczbie dystrybucji:) ogolnie dobrze piszesz.

sora troche sie rozpisałem i ort nie chce mi sie juz sprawdzac nastepnym razem sprawdze.
czarnydom Postów: 291
Konto od: 17.02.2007
Miasto: aCocieTO
Permalink Autor: zgredekk, data postu: Wednesday, January 23, 2008 20:37
oł a ja mam gimpa i fotoszopa 7.0 xD  dobrze mi sie w gimpie pracuje ale z niektorych opcji korzystam tylko z ps bo az mi sie czekac nie chce az mi sie wszystkie pedze zaladuja w gmpie xD
zgredekk Postów: 4
Konto od: 19.06.2007
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: czarnydom, data postu: Wednesday, January 23, 2008 20:39
Cytat zgredekk
az mi sie wszystkie pedze zaladuja w gmpie xD

No faktycznie moja kolekcja tez jest spoora i troche trzeba czekać ale w PS to samo:D wiec nic sie nie da zrobic:P
czarnydom Postów: 291
Konto od: 17.02.2007
Miasto: aCocieTO
Permalink Autor: , data postu: Thursday, January 24, 2008 07:56
Cytat czarnydom
Win98?? faktycznei nie działa. Ale jak bardzo ci zalezy to liveCD z ubuntu do napędu wyłanczasz kompa włanczasz i masz linuxa z gimpem bez instalacji i kasowania czego kolwiek:D (ale wolno chodzi z live CD). Tak czy siak poczytaj o ubuntu:) moja dziewczyna i ja i wiele znajomych mamy linuxy:) nie trzeba sie na niczym znać:) Ale jak masz PS to chyba nie warto instalować systemu tylko dla gimpa:P ... napewno nei warto

nawet nie mam zamiaru ;) mi WIN98 szybko śmiga, rzadko łapię wirusy. zresztą nie siedzę AŻ tak dużo przy kompie, aby przerzucać się na linuxa.
ale nie odbiegajmy od tematu ;)
na każdego posta znajdzie się riposta ;)
Konto od:
Miasto: -