Co myślicie na temat nikon d90?

Permalink Autor: qhysteria, data postu: Monday, December 30, 2013 18:19
Co myślicie na temat nikon d90?
qhysteria Postów: 1
Konto od: 25.11.2013
Miasto: Dublin
Permalink Autor: dentystka, data postu: Sunday, January 5, 2014 01:41
Dla początkujących i chcących wejść w system Nikona D90 to jedno z najlepszych rozwiązań.
Nie jest to najmłodszy model, ale za to posiada wbudowany silnik (dzięki temu obiektywy są do niego tańsze) oraz jest trochę lepiej skonstruowany niż cała seria Nikonów D3XXX czy D5XXX. :-) Miałam go zamiar zakupić, ale ostatecznie wybrałam Canona. ;-)
dentystka Postów: 9
Konto od: 5.09.2011
Miasto: Kraków
Permalink Autor: hubik, data postu: Sunday, January 5, 2014 12:34
Fajny aparat, ale teraz warto go kupić tylko jeśli cena jest na prawdę dobra. Jak chcesz kupić nowy aparat celuj bardziej w D5200/D5300 ewentualnie D7000. Co do tego, że jest silnik i obiektywy są tańsze to wcale nie jest do końca sprawa taka prosta. Owszem popularne szkła takie jak 50mm 1.8/1.4 czy 85mm w wersji D są tańsze, ale też gorsze optycznie i bardziej "mydlane" na pełnej dziurze. Jak dla mnie nie warto ich kupować, lepiej dołożyć te kilkaset zł do sporo lepszego szkła. Śrubokręt przydaje się natomiast w sytuacji gdy szukamy obiektywu który nie ma odpowiednika w linii G. Na przykład Nikkor 20mm 2.8D to naprawdę dobre, szerokie szkło pod pełną klatkę. Do tego jest dosyć tanie, ciężko znaleźć zamiennik, który nie będzie co najmniej 2 razy droższy.
hubik Postów: 176
Konto od: 17.07.2012
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski