zdjecia w zime jak pada snieg.. zabrudzony obiektyw? jak to z ty

Permalink Autor: kolodziejczyk, data postu: sobota, grudzień 14, 2013 19:14
szukalalm czy jets taki temat cos o tym i nie ma

część najważniejsza czyli pytania

Czy jak sie robi zdjecia na dworzu i pada śnieg to potem jest brudny obiektyw - pytanie nie na miejscu. Czy tak się robi w ogóle? Jak tak to potem czyści, ale jak?
Co z tym czyszczeniem? Płatki śniegu to kwaśne opady w jakimś tam stopniu, ogólnie zanieczyszczenia i jakieś zacieki na pewno. Nie posiadam preparatów do czyszczenia. Chcę widzieć, jak to jest w praktyce. Przecież w zimę robi się ładne zdjęcia toteż każdy z tego czasu korzysta.

takie tam na marginesie co do zimy
Dopiero od wczoraj mam lustrzankę, nigdy nie robiłam tak to zdjęć na dworzu w zimę lub podczas deszczu, bo nie miałam takiego sprzętu żebym o niego dbała albo taki dobry, ze w zimę mogę sobie ustawić jak pada śnieg 1/500 i czad, natomiast byłam posiadaczką zwyklej cyfrowki. Ja to bym tak nie męczyła apratu mimo że wcale nie trzeba bo ma zdolności do użytku kiedy jest zimno i jeszcze ta temperatura chociaż wiem jak używać że potem jak przychodzę do domu to go nie włączam, żeby przestygł. Mam niby tą ściereczkę do czyszczenia tv/laptopa (do tv się zgubiła ale wiadomo o co chodzi xD). Chciałabym porobić w zimę ale nie mam za bardzo gdzie i tak, bo mieszkam w woj. łódzkim w centrum i tu wszystko brzydko jest a modelek to ja nie będę brać ew. moją piękną koleżankę na balkon, co zrobię na 100%  w wiosnę bo jest dobre światło i ciepło (wiadomo złe warunki w domu jak jest beznadiejne światło żarówki = wkurzająco brzydkie żółte lub jakiegoś innego koloru zdjęcia). Akurat aparat kupiłam głównie do celów przerabiania w photoshopie bo chcę kiedyś robic efekty specjalne do filmów (marzenie niestety podejrzewam) w razie czego jako wolne zajęcie na pierwszym miejscu z którego mam zamiar czerpać dochody ale jakbym się rozkręciła to wybywałabym do USA przecież filmy tam się takie robi głównie. To tylko marzenie, jak narazie to mogę sobie być freelancerem jak ukończę 18 lat. Z tegoż powodu nie muszę koniecznie robić zdjęć na dworzu zimą, ale dobrze by było więc pytam.
kolodziejczyk Postów: 24
Konto od: 18.06.2013
Miasto: Ursynów
Permalink Autor: cysiu, data postu: sobota, grudzień 14, 2013 20:06
Zwykła ściereczka do okularów starczy. Polecam założyć osłonę przeciwsłoneczną, w jakimś stopniu osłania soczewkę.
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: kolodziejczyk, data postu: sobota, grudzień 14, 2013 20:31
dziekuje.  ;o czyli normlanie taka jak do tv mam. ojojoj, nie posiadam takiej oslony. sama moge zrobic ale bd problem z mocowaniem ew. i te flary mi nie przeszkadzaja chyba ze chodzi o  cos innego, z czym stycznosci nie mialam
Permalink Autor: cysiu, data postu: sobota, grudzień 14, 2013 20:38
Jak już pisałem, osłona przeciwsłoneczna osłoni soczewkę. Czyli "przechwyci" część śniegu, szczególnie tego padającego od boku.
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: kolodziejczyk, data postu: sobota, grudzień 14, 2013 20:46
aaah o to chodzi. haha super, dzieki bardzo.