Temat zaświtał w mojej głowie gdy jakiś czas temu po raz kolejny trafiłam na reklamę firmy oferującej jakieś cerfyfikaty, egzaminy i zaświadczenia o umiejętnościach. Żeby coś takiego miało racje bytu dana firma musi mieć uznaną pozycję na rynku, być wyznacznikiem standardów, dobrych praktyk. A jeśli już - to kto to będzie weryfikować? No bo jeśli byśmy przyznawali na przykład jakieś certyfikaty z wyszukiwarki to oczywistym wydaje się żeby coś takiego wydawał Google. Jednak dlaczego Microsoft z ich Bingiem albo chińskie Baidu, które totalnie dominuje na tamtym rynku miało by być pokrzywdzone. A co w przypadku firm, gdzie kilku liderów idzie łeb w łeb? Którą z nich wybrać? Bo jeśli wybierzemy dwie to czemu nie miałoby ich być 3? A stąd już całkiem niedaleko do sytuacji w której praktycznie każda firma może sobie wystawić jakiś certyfikat!

Dlatego interesują mnie certyfikaty sklepu numizmatycznego w Warszawie Skarbnica Narodowa oraz firmy Koal oferującej certyfikaty kompetencji (zawodowych).
angelanna Postów: 0
Konto od: 9.10.2013
Miasto: Kamieńsk