Taniec-jak dojśc do perfekcji jeżeli nie ma możliwości?

Permalink Autor: dlaniejnieliczysienic, data postu: Sunday, June 15, 2008 10:43
mieszkam w takiej miejscowosci gdzie nie mam szans rozwijac swoich umiejetnosci i pasji...
u nas każdy tańczy taniec towarzyski i jakieś układy ale bez określonego stylu. taki freestyle;/
w szkole zorganizowali warsztaty taneczne:
taniec towarzyski
hip hop
newstyle
tylko co z tego jeżeli prowadza go osoby z 3 klas, które odchodza?;/
chodziłam na hip hop i zobaczyłam , że to jest to co chcę robić.
Tańcze od lat... i taniec jest moja pasją.
tylko, że nie bede tanczyła dobrze jezeli nie bede cwiczyła;/ a tu nie ma możliwości!:/
w Lublinie jest szkoła tanca- co z tego , skoro zajęcia są drogie, dojazd skomplikowany i kosztowny w nie da się tego pogodzic z nauką( żeby dojechać na zajęcia o 19 z domu musiałabym wyjechac o 17;/ a wracałabym o 23 - do tego sama.)

Czy u Was jest tak samo ? Chcecie tańczyć , a nie macie możliwości ?

dlaniejnieliczysienic Postów: 4
Konto od: 4.04.2008
Miasto: Lubartów
Permalink Autor: fundzia, data postu: Tuesday, June 24, 2008 01:03
akurat ja nie mam z tym problemu bo jestem samoukiem ... chciaż chce tańczyć i mam możliwości tylko troche mało czasu...  ale w końcu narazie możesz ćwiczyć we własnym zakresie a poźniej zawsze się coś wykombinuje ... =* =* przymaj się ... pozdro =*
fundzia Postów: 44
Konto od: 25.02.2008
Miasto: Wieliczka
Permalink Autor: onatalia95o, data postu: Tuesday, June 24, 2008 10:59
Na youtubie jest dużo filmików z nauką tańca. Sama się tak uczę ;)

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś,niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Mark Twain
onatalia95o Postów: 10
Konto od: 28.04.2007
Miasto: Wieluń
Permalink Autor: natis90, data postu: Friday, June 27, 2008 18:13
sa ksiazki, kursy dvd - miliardy mozliwosci i to tanich, tylko trzeba przekopac internet i ksiegarnie :)
"Danger Danger High Voltage
When we touch When we kiss
(Danger Danger High Voltage)
(When we cut When we kiss When we touch)
[Danger Danger High Voltage]
[When we touch and When we kiss]
[Danger Danger High Voltage]
When we touch (When we kiss)
When we touch (When we kiss)"

*_*

natis90 Postów: 119
Konto od: 28.06.2006
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: dlaniejnieliczysienic, data postu: Tuesday, July 8, 2008 13:58
staram się jak mogę.
może moim problemem nie jest to , że nie mam możliwości ,
tylko to, że nie wierzę w siebie... eah ;/
dlaniejnieliczysienic Postów: 4
Konto od: 4.04.2008
Miasto: Lubartów
Permalink Autor: nieorginalna, data postu: Friday, October 31, 2008 14:11
to współczuje Ci. NAprawde ;p
Kurde no lipnie masz.
Może ty załóż taki swoj ' zespol' spotykajcie sie z dziewczynami chetnymi tanczyc kiedy wam odpowiada i poprostu róbcie to :D

Tam po drugiej stronie, gdzie marzenia, kratami więzione.
nieorginalna Postów: 15
Konto od: 14.05.2007
Miasto: Augustów
Permalink Autor: natnatala, data postu: Saturday, November 8, 2008 19:09
hm... sama wynajmij sale lustrzanke w szkole, www.youtube.com tam masz choreografie i pokazane jak sie ich nauczyc... idz do klubu tancz jak czujesz... rozne sa sposoby...
ja sie rozwinelam przez wyjazdy na granice do klubow R'n'B, w tancu jestem bardziej swobodna... sama tez ze znajomymi wynajmuje sale i jest super :D nie mamy nauczyciela i nadal ksztaltujemy wlasny styl :)
natnatala Postów: 7
Konto od: 25.09.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: kala91, data postu: Saturday, December 13, 2008 18:30
ja w sumie cię trochę rozumiem.
może i mieszkam w miejscowości w której są kluby ale co z tego skoro kompletnie mnie na nie nie stać.  Zaczęłam nawet pracować żeby zarobić na chociaż miesiąc kursu, ale to i tak nie wystarcza... nauka samodzielna z youtube?? dla mnie też nie możliwe... mieszkam w internacie gdzie nie ma internetu... internet mam tylko w weekendy chociaż nie zawsze bo często musze zostać żeby pójść do prędzej wspomnianej pracy.
ale tobie życzę wiary w siebie i powodzenia
kala91 Postów: 7
Konto od: 30.03.2008
Miasto: Lniano/Bydgoszcz
Permalink Autor: dancemania, data postu: Saturday, December 13, 2008 20:27
Zrób tak jak ja kiedy mialam z 10 lat..;)i zaczynałam TO czuć..;)
Weż włącz sobie jakąs muzyke..najlepiej jakąś z mocnie zaznaczonym rytmem,basem..;)
Coś w sam raz do tańczenia..;)
i zacznij sama coś układać..;)
najlepiej rób tak,ze sama coś sobie ukłdasz..moze byc to coś zupelnie bez sensu..ale przecież nie masz zamiaru z tym od razu się pokazywac nie?;Pi dopiero wtedy weż z U2ba się ucz..bo tam na szybkiego się robi wszytko;)
dancemania Postów: 5
Konto od: 13.12.2008
Miasto: Kołobrzeg
Permalink Autor: artisticmonkey, data postu: Tuesday, December 16, 2008 16:42
mówisz, że dziewczyny z 3 klas prowadziły takie zajęcia.
zbierz grupke, poproś te dziewczyny, by kontynuowały tą nauke nawet jak już odejdą.
problem z głowy.
uwielbiam proste przyjemności, to ostatni azyl dla ludzi skomplikowanych.
artisticmonkey Postów: 7
Konto od: 2.03.2008
Miasto: Tarnobrzeg
Permalink Autor: marishia, data postu: Monday, March 1, 2010 23:03
you tube, płyty w empiku.. teraz, po erze you can dance jest tego pełno. Dla chcącego nic trudnego. Powodzenia ! ;)
marishia Postów: 48
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: skate777, data postu: Wednesday, April 7, 2010 12:10
Ja jestem samoukiem i sądzę, że to jest nawet lepsze niż zapisywanie się na jakieś zajęcia. Ostatnio właśnie chciałem sprawdzić swoje siły, bo dużo osób mówiło mi, że nieźle tańczę i czy gdzieś nie ćwiczę. Oczywiście zawsze musiałem odpowiadać, że jestem amatorem :P Dlatego też postanowiłem zapisać się i sprawdzić jak wyglądają takie taneczne zajęcia. Zapisałem się na jedną lekcje Hip-Hopu... No i co? Kompletne rozczarowanie... Porozciągać to ja się mogę w domu, a monotonne tłuczenie przez miesiąc tego samego układu to przecież masakra... Na takich zajęciach owszem można nauczyć się układu, ale nie tańczyć! Od razu z tego zrezygnowałem, wole moje lustro i filmiki z YouTube ;] Ale nie wiem może po prostu trafiłem na złe zajęcia. Są może jakieś zajęcia na których nie robi się układów? Ja ogólnie zacząłem się rozglądać za bitwami tanecznymi :) i sądzę, że na pewno więcej można się nauczyć uczestnicząc w takiej imprezie niż na jakiś zajęciach w sali powtarzając 10 raz wymach ręką w lewo a następnie obrót :P

Free Dancer, Pozdro!  
skate777 Postów: 1
Konto od: 7.04.2010
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: cala0w0trawie, data postu: Saturday, April 10, 2010 11:28
Jeśli nie ma się możliwości profesjonalnej nauki tańca w swoim mieście wystarczy poszukać w internecie gdzie w okolicy się odbywają warsztaty.
cala0w0trawie Postów: 10
Konto od: 1.09.2006
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: polegalu, data postu: Sunday, April 11, 2010 03:22
Tak na prawdę czy masz instruktora czy go nie masz potrzebne jest samozaparcie. Bez tego ani rusz! Jeśli nie masz możliwości trenowania w szkole tańca masz wlasnie YT. Z niego mozna sie sporo nauczyć. Zresztą uważam, że taka samodzielna nauka daje więcej niż nauka od instruktora. Ponieważ na zajęciach masz wszytko wyłożone jak na tacy, a ucząc się z filmików trzeba się troszkę na główkować. Zreszta dany krok może nawet zrobisz inaczej co będzie Ci bardziej odpowiadało. Wtedy dążysz do wypracowania własnego stylu, a to bardzo istotne u tancerza. Powodzenia :D
Infinite Groove
www.iggroup.home.pl
polegalu Postów: 20
Konto od: 12.01.2007
Miasto: Gorzów Wlkp.
Permalink Autor: madlenx33, data postu: Thursday, May 6, 2010 12:29
nie ważne gdzie byś miała się zapisać ile dojeżdżać i wgl, ważne ,że istnieje jeszcze coś takiego jak warsztaty, które odbywają się w całej Polsce,różne style i wgl , przeważnie w weekendy, może taka opcja byłaby dla Ciebie dobra, bo jeździć kilka razy w tygodniu i dużo płacić , to chyba lepiej na warsztaty ;) Ja byłam na wielu warsztatach i jest to niesamowite ;)
Jeszcze jedna opcja to obóz taneczny ;D
Jedziesz i tańczysz przez całe 2 tygodnie ;)
Ja jadę na taki w tym roku i wyjazd jest z całej Polski więc jakbyś chciała coś więcej na jego temat to mogę ci podać wszystkie informację ;)
pozdrawiam ;)
madlenx33 Postów: 2
Konto od: 18.04.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: shadowrulers, data postu: Monday, June 7, 2010 21:29
Internet? You Tube? Sama czasami z nudów wchodzę na youtube przeglądam "hip hop dance" i co? Można się nauczyć. A jak.
in the cold november rain.
shadowrulers Postów: 9
Konto od: 7.04.2010
Miasto: Poznań