Nowości Canona, czyli Eos 700D oraz 100D

Permalink Autor: brygadzista, data postu: Thursday, March 21, 2013 18:48
Canon zaprezentował dwie nowe, amatorskie lustrzanki. Pierwszą z nich jest Eos 700D - rozwinięcie dobrze znanego 650D oraz bardzo ciekawa propozycja jaką jest Eos 100D - najmniejsza lustrzanka dostępna na rynku (co wcale nie oznacza że najgorsza)

100D

100D

700D
700D

Zapraszam do lektury i dzielenia się opiniami.
Treść dodana do postu 21-03-2013 o godzinie 18:53
Całkiem fajny nius o 100D, dane techniczne i sporo więcej
brygadzista Postów: 287
Konto od: 13.04.2010
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Permalink Autor: hubik, data postu: Friday, March 22, 2013 08:16
Nie rozumiem polityki Canona od jakiegoś czasu, między innymi dlatego przeszedłem na system Nikona... 700D to jest chyba już żart, poprawki są naprawdę KOSMETYCZNE w porównaniu do 650D, miałem okazję trzymać go w rękach, wczoraj na targach w Łodzi. Nie wiem, dziwnie Canon robi.
hubik Postów: 176
Konto od: 17.07.2012
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: cysiu, data postu: Friday, March 22, 2013 12:38
To się nazywa marketing :D Znaczna większość potencjalnych klientów myśli, że jeżeli coś jest nowsze, to jest lepsze ;) Dlatego kiedy cena produktu naturalnie spada, odgrzewa się kotleta nadając mu nowy numerek i wtedy znów cenę mamy trochę wyższą. No bo w końcu nowy produkt, premiera i takie tam :D
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: photomy, data postu: Friday, March 22, 2013 13:19
Jak tak dalej pójdzie to Canonowi niedługo numerków zabraknie, będzie Canon 501D :D

100D to jak dla mnie pomyłka. Wsadzenie bebechów M do pudełka z Canonowym gwintem z lustrzanek wydaje mi się być no najmniej głupotą. Ten aparat będzie po prostu niewygodny! do tego po kiego miałbym kupować lustro, skoro za mniejsze pieniądze mam bezlusterkowca o takiej samej specyfikacji i dodatkowo bardziej poręcznego?

700D jak przedmówcy... Ostatnią zmianą w C był tak naprawdę 550D, potem zaczęli odgrzewać. Ciekawe, kto kupi 4 raz to samo. :)
Lista nowości jest wyjątkowo krótka i obejmuje jedynie nowe pokrętło trybów, które teraz może się kręcić o 360 stopni w obydwie strony (Ale odkrycie...), a także trochę inne, subiektywnie lepsze wykończenie gripu i górnej ścianki aparatu. Poza tym Canon wprowadził możliwość podglądu działania efektów Creative Filters w trybie Live View.
No i będą go sprzedawali z nowym kitem! -.-
Od kilku lat nie potrafię zrozumieć polityki C, tym bardziej cieszy mnie zdrowe, ewolucyjne podejście N. Lepiej rzadziej wydać zauważalnie inne lustra, niż odgrzewać stare śmieci.
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: hubik, data postu: Saturday, March 23, 2013 08:26
Szczerze powiem, że gdy jechałem na targi i usłyszałem iż Canon własnie zaprezentował dwie nowe puchy byłem pewny, że będę dziś mógł obejrzeć coś w rodzaju Canona 70D. To by było logiczne gdyż Nikon pokazał D7100, a tu jednak nie...
hubik Postów: 176
Konto od: 17.07.2012
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: photomy, data postu: Saturday, March 23, 2013 10:10
Canon został daleko w tyle niestety, Nikon dużo lepiej trafia w aktualne potrzeby. Brakowało "taniej" pełnej klatki to od razu pojawił się 600D, Canon dopiero odpowiedział 6D, który tak naprawdę jest kupą bajerów, ale jakościowo został w tyle.
Teraz pojawił się D7100. Czyżby C zabrakło technologii, żeby odpowiedzieć na taki atak?
A może zaczynamy nowy etap, kiedy 2 gigantów wybiera inne drogi rozwoju? C będzie odgrzewał kotleta, wsadzał bezlusterkowce do pudełek, a N dalej zapełniał rynek, czasem samemu sobie robiąc konkurencję? :)
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: brygadzista, data postu: Monday, March 25, 2013 20:17
Osobiście uważam, że rozwijanie luster entry level jakim 700d wg mnie niewątpliwie jest mija się nieco z celem. 100d jest ciekawą opcją dla niezdecydowanych ale na prawdę warty uwagi będzie gdy zleci z ceny - a będzie leciał dość szybko. Zaawansowany amator mając do wyboru bezlustro i mikro lustrzankę zapewne będzie wolał właśnie 100d, w końcu ma pełne wsparcie w akcesoriach, których do bezlusterkowców wciąż brakuje. 700d to odgrzany i nieco podgnity kotlet dla maniaków najnowszych rzeczy. Jest trochę bardziej szpanerski niż bardzo szpanerski 650d a w testach wypada identycznie, osobiście twierdzę, że o wiele lepszą nowinką jest właśnie ten malutki korpusik z bebechami serii M. Malutki aparacik z zadowalającymi amatora możliwościami i dużym zapleczem sprzętu dodatkowego. 700d darowałbym sobie na wstępie, poczekam na nowe xxD i wtedy uważniej się rozejrzę za zmianą puchy.
brygadzista Postów: 287
Konto od: 13.04.2010
Miasto: Dąbrowa Górnicza