World Press Photo 2013

Permalink Autor: photomy, data postu: Friday, February 15, 2013 14:21
No i znamy już zdjęcia roku WPP. Jak na mój gust jest znacznie lepiej niż w zeszłym roku, chociaż jest dużo zdjęć, które według mnie po prostu się nie nadają, ale tak chyba jest co roku :)
Co o tym sądzicie?

http://www.fotopolis.pl/index.php?g=474&world-press-photo-2013-nagrodzone-prace
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: cysiu, data postu: Friday, February 15, 2013 17:45
Znów "dramatyczna sytuacja" na zdjęciu. Zaczyna się to robić nudne...
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: d13photo, data postu: Monday, April 1, 2013 23:17
No niby tak, na początku też tak pomyślałem, ale spójrzmy na to z tej strony, że te wszystkie wojny są tam obecne i nam ciężko to pojąć. Sztuką już samą w sobie jest wyjechać tam fotografować, a robić to w sposób jaki robią to najlepsi z nich to już jest coś więcej niż pasja. Odwaga i mocna psycha to też niezbędne składowe. Nie wiem, wydaje mi się, że właśnie tak postrzegają to Ci którzy decydują i wybierają te zdjęcia, osobiście nie widzę innego wytłumaczenia ;)
d13photo Postów: 8
Konto od: 24.12.2007
Miasto: Kościan
Permalink Autor: osiemsiedem, data postu: Tuesday, April 2, 2013 14:44
pi3rdol3nie, wojna i trupy zawsze dobrze się sprzedają : )
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
osiemsiedem Postów: 156
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: photomy, data postu: Tuesday, April 2, 2013 18:52
D13photo, problem jest taki, że często odnoszę wrażenie, że sam zrobiłbym w tamtej sytuacji lepsze zdjęcia (mimo, że nie jestem więcej niż przeciętnym fotopstrykaczem), a im płacą za to, że jadą w strefę wojny gruuuube pieniądze.
Aha, w dziennikarzy/reporterów z zasady nikt nie strzela, bo to jak wypowiedzenie wojny całemu światu.
Jest tyle piękna na świecie do uchwycenia (i często są takie zdjęcia nominowane do nagród), tyle wydarzeń, ale ZAWSZE wszyscy patrzą tylko, gdize jest krew, wyprute flaki i morza łez, niestety. Wartość artystyczna/techniczna czy nawet emocjonalna zdjęcia ma drugoplanowe znaczenie.
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: osiemsiedem, data postu: Tuesday, April 2, 2013 21:10
"Aha, w dziennikarzy/reporterów z zasady nikt nie strzela, bo to jak wypowiedzenie wojny całemu światu."

Popłynąłeś trochę : )
"Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła."
osiemsiedem Postów: 156
Konto od: 22.01.2007
Miasto: Brodnica
Permalink Autor: karljohansson, data postu: Monday, October 28, 2013 20:16
Z tym, że fociści jadą na wojny za "gruuuube" pieniądze, to lekka przeginka jest. Poza nielicznymi wyjątkami, głównie fotografów agencyjnych, większość to ludzie jadący tam na własny koszt, którzy potem liczą na to, że uda im się sprzedać zdjęcia.

I z tym, że nikt w nich nie strzela, to też nieprawda, co pokazują ostatnie przypadki porwania/zamordowania fotoreporterów, bodajże w Syrii.

Ogólnie rzecz ujmując, fotoreporterka wojenna to dość niewdzięczne zajęcie - nie dość, że wystawiasz się do strzału, to 99% ludzkości ma cię za hienę żerującą na nieszczęściu innych.

A co do tematu - WPP przestałem oglądać kilka lat temu, kiedy to rozpoczęła działanie "zasada", że im więcej flaka na zdjęciu, tym większa szansa na nagrodę.
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: piotrkaczmarek01, data postu: Friday, July 18, 2014 14:44
Na mój gust to w zeszłym roku były dużo lepsze zdjęcia.

Miasto: Gdańsk