Czy 14 letnia dziewczyna jest silniejsza od 10 letniego chłopaka

Permalink Autor: martinezzg, data postu: Monday, December 10, 2012 16:54
Jeśli dziewczyna ma np. 14 lat a chłopak 10-11 lat i dziewczyna jest z reguły trochę wyższa i ogólnie większa, gdyż jest starsza to czy uważacie że dziewczyna jest silniejsza od takiego chłopaka? Może znacie jakieś przykłady z życia, które ułatwiłyby odpowiedź na to pytanie? Przykłady mile widziane?
martinezzg Postów: 9
Konto od: 11.10.2011
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: kidneys, data postu: Tuesday, December 11, 2012 22:28
Jeśli dziewczyna jest wysportowana (nie miałam do czynienia z innym przypadkiem :) to powinna spokojnie położyć chłopaczka. Ja tam bez problemu radziłam sobie kiedyś z młodszym kuzynem ;)
kidneys Postów: 14
Konto od: 2.12.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: martinezzg, data postu: Wednesday, December 12, 2012 08:46
Cytat kidneys
Jeśli dziewczyna jest wysportowana (nie miałam do czynienia z innym przypadkiem :) to powinna spokojnie położyć chłopaczka. Ja tam bez problemu radziłam sobie kiedyś z młodszym kuzynem ;)

A jaka różnica wieku była pomiędzy Tobą a kuzynem?
martinezzg Postów: 9
Konto od: 11.10.2011
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: kidneys, data postu: Wednesday, December 12, 2012 21:54
3 lata ;)
w wieku 11-13 lat jest to pewna przewaga fizyczna, ale już niedługo ;>
kidneys Postów: 14
Konto od: 2.12.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: pegaziu, data postu: Friday, January 4, 2013 23:06
Siłą to niczego nie załatwiaj. Lepiej czasem poprosić...
Nawet jeśli teraz jesteś silniejsza, co jest bardzo prawdopodobne, to już za trzy lata ta sytuacja się odwóci.
Traktory i maszyny rolnicze opisy i opinie urzytkowników
pegaziu Postów: 38
Konto od: 4.01.2013
Miasto: Przedecz
Permalink Autor: bezacat, data postu: Sunday, December 15, 2013 15:44
Wiesz... tutaj liczy się masa :) Jeśli mają taką samą to dziewczyna musiałaby nieźle przypakować, żeby być od takiego chłopaka silniejsza. Nawet jeśli chłopak mniej waży to i tak ma większą masę mięśniową i to daje mu pewną przewagę.

Chciałaś przykład... Mam jeden z życia wzięty :P W podstawówce trenowałem judo. Zawsze ważyłem najmniej w swojej kategorii, bo nie było już kategorii mniejszej! :D Na niektórych zawodach dopuszczane są walki mieszane. Tylko wtedy chłopcy walczą z dziewczynami z wyższej kategorii wagowej. W moim przypadku znalazłem się w kategorii 27-30 z wagą 27 kg, a moją przeciwniczką była dziewczyna z kategorii 31-34 ważąca 32 kg. Ledwo co ją położyłem, ale tutaj akurat nie siła zdecydowała, a spryt, gdyż głównie na tym polega judo :) Dziewczyna była deko nieogarnięta, ale na bank silniejsza ode mnie, co poczułem od razu po złapaniu  uchwytu. Miałem fart, że szybko coś wymyśliłem i wyprowadziłem ją z równowagi ;p W tej walce o mojej przegranej decydował jeden fałszywy ruch... ;)
bezacat Postów: 10
Konto od: 17.02.2010
Miasto: Brwinów