APEL - KONKURSY

Permalink Autor: franczesko, data postu: Saturday, August 4, 2012 20:07
No właśnie pamiętam Darię z kilku konkursów.
Byłbym gotów nawet z Tobą z co miesięczną zmianą prowadzić "na dłuższą metę" te konkursy. Co Ty na to? : )
Tylko niech się chętni znajdą. I jakieś te nagrody mogłyby być efektowniejsze. Może jakieś PRO, może promowanie albo nawet te polecane bez czekania w rekomendowanych?
franczesko
franczesko Postów: 7
Konto od: 10.06.2009
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: agatonnek, data postu: Saturday, August 4, 2012 20:24
Rezygnacja z konkursów byłaby stratą. Trzeba mieć nadzieję, że ludzie zaczną się interesować konkursami.
Może jeśli powstanie nowy konkurs, to poinformujmy o tym na naszych fotoblogach? Nie każdy zagląda na forum, a jest nadzieja, że ktoś przeczyta to, co napisaliśmy pod zdjęciem ;)
agatonnek Postów: 36
Konto od: 25.02.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: dariamochalska, data postu: Sunday, August 5, 2012 13:05
Możemy! Mogę się podzielić z Tobą obowiązkami i możemy poprowadzić konkursy. Ja prowadzę swoją stronę na facebooku, którą lubi sporo osób, mogłabym w sumie tam też udostępniać konkursy, może ktoś by się zgłosił. Faktycznie, dobrym pomysłem byłby pakiet PRO, czy coś w tym stylu. Mogłabym spróbować napisać do kogoś z moderatorów, czy tam administratorów, czy byłaby taka możliwość. Lub chociaż to rekomendowane... Lub polecanka.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH :) Facebook
dariamochalska Postów: 217
Konto od: 21.06.2009
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: franczesko, data postu: Sunday, August 5, 2012 14:57
Też w sumie prowadzę kilka stron na fejsie ale każda spoza branży więc z mojej strony reklama by raczej odpadała.
Fajnie że są chęci z naszej strony, przydałyby się jeszcze chęci ze strony moderatorów i administracji.
franczesko
franczesko Postów: 7
Konto od: 10.06.2009
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: radicalis, data postu: Monday, August 6, 2012 10:35
po pierwsze to temat konkursów nie pierwszy i nie ostatni raz był poruszany, nawet przez osoby z grupy moderatorów. Nie da sie zorganizować konkursu który miałby dużą popularnosc, oferowałby cos atrakcyjnego w zamian, a jednocześnie nie wymagałby od administracji fbl nakładów finansowych, taka jest prawda. Próbowano: nęcono "polecankami" i darmowym pro dla zwyciężców rocznego podsumowania, ale podejrzewam że to zbyt niewiele, aby pewne osoby przyciagnąc, a z kolei jest tez grupa osób, do której sam się zaliczam, które dały sobie spokój z konkursikami organizowanymi przez nastoletnie osoby, które ustalaja zasady a potem same się ich nie trzynają, doprowadzając tym samym do ewidentnego zaniżenia poziomu artystycznego prac prezentowanych w konkursie. Był kiedys tez pomysł ze specjalnym mod teamem który miałby selekcjonowac i dobierac zdjęcia do konkursu, ew. zapraszac kolejnych uczestników, których zdjęcia mogłyby podwyższyć poziom - ale nikt nawet nie chciał mysleć o tym wrzasku 14latek, które nie byłyby w stanie zroumieć że ich słit futrzasty kiciuś z różową kokardką nie realizuje tematu konkursowgo pt. "dzikość i dynamika" (przykład taki) i zdjęcie zostało w przedbiegach odrzucone.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: amandie, data postu: Wednesday, August 8, 2012 17:39
Ja również mogłabym od czasu do czasu poprowadzić konkurs, już jeden organizowałam i muszę przyznać, że dostałam sporo prac. Ale to się działo ponad rok temu, kiedy było większe zainteresowanie i zwycięskie prace rzeczywiście trafiały do polecanych.
amandie Postów: 1
Konto od: 28.01.2010
Miasto: Krasnystaw
Permalink Autor: photomy, data postu: Friday, August 10, 2012 15:06
No no, ekipa niezła zainteresowanych robieniem konkursów, gdyby dało się je jakoś reklamować to byłoby super.

Sprawa z notką ogłaszającą konkurs - dobry pomysł, na mnie też możecie liczyć :)

@radicalis
A dlaczego przejmujesz się mniamnuśnymi czternastolatkami (z całym szacunkiem dla osób w tym wieku, które są normalne)? Niech się nauczą pokory i zobaczą, jak się to robi, żeby być w czołówce. Jury/team fajna sprawa, ale znowu komu by się chciało charytatywnie miesiąc w miesiąc sprawdzać bliżej nieokreślone ilości zdjęć i filozofować "co autor miał na myśli"? :)

Jedyne rozwiązanie to chyba zgłosić stałą ekipę organizatorów konkursów, do których można by było wysyłać własne propozycje i tyle. Potem pomyśleć o promocji i nagrodach i wzium!
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: pressmk, data postu: Saturday, August 11, 2012 12:05
Byłoby super gdyby pojawiły sie jakieś konkursy na tym portalu. Każdy mógłby zobaczyć najlepsze prace i dostać jakiegoś natchnienia :D
Poza tym uczciwa konkurencja daje więcej frajdy niż jakiekolwiek nagrody :)
Licze że coś zdziałacie ;)
pressmk Postów: 56
Konto od: 28.06.2012
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: lastwish, data postu: Tuesday, August 14, 2012 15:28
Cześć wszystkim :) Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się, dlaczego konkursy straciły na popularności i coraz mniej osób wysyła swoje prace... Koniecznie trzeba to zmienić, bo konkursy były naprawdę świetną zabawą. Myślę, że nagroda (zdjęcie w polecanych) byłaby wystarczająca, tylko przydałoby się tego naprawdę pilnować.
Proponuję utworzenie ekipy, która zajmowałaby się konkursami (dosłownie kilka sprawdzonych osób). Taki team odpowiadałby za zorganizowanie konkursów oraz aby wszystkie ich zasady były nienaruszane. Myślę, że znalazłyby się chętne osoby (co widać powyżej w wypowiedziach). Oczywiście ja również deklaruję swoją gotowość do pomocy, uważam, że konkursy są tego warte :)
lastwish Postów: 1
Konto od: 14.03.2010
Miasto: Sopot
Permalink Autor: love0space, data postu: Tuesday, August 14, 2012 15:57
Cytat elzbietakocieda
Mimo, iż wygrałam konkurs moje zdjęcie do tej pory nie trafiło do rekomendowanych.

Tak . Miałam identycznie  . Gdy wygrałam konkurs cieszyłam się jak głupia ... a potem okazało się , że nikt nie podszedł do mojej wygranej jakoś poważnie czy coś ... po prostu jak gdyby głosów nie było , jak gdyby w ogóle konkursu nie było .

Ogólnie ostatnio pb coś nam obumiera. Jest mi ogromnie przykro bo tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki dotyczące fotografii . To dzięki tej stronie narodziła się we mnie pasja . Eh ...
love0space Postów: 30
Konto od: 7.06.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: lastwish, data postu: Tuesday, August 14, 2012 16:14
No to jak robimy? Niech jakiś moderator bądź admin się odezwie, ta sprawa nie może tak po prostu przycichnąć...
Permalink Autor: photomy, data postu: Tuesday, August 14, 2012 16:48
Musimy cierpliwie czekać, aż w końcu ktoś tu do nas zaglądnie :)
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: ilizzie, data postu: Wednesday, August 15, 2012 13:30
Myślę, że zaglądnie, jeżeli dacie do odpowiedniego działu dyskusję.:)

PS: W lipcu miały się odbyć 3 konkursy. Jeden doszedł do skutku w pełni, drugi zawisł na głosowaniu (nigdy nie poprawione zdjęcia), a trzeci organizatorka zamknęła ot tak. Uważacie to za motywujące?
ilizzie Postów: 1
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Opole
Permalink Autor: lastwish, data postu: Wednesday, August 15, 2012 14:30
Ilizzie, jasne, że nie! Dlatego trzeba dobrać ekipę osób odpowiedzialnych za konkursy, a nie przypadkowe osoby :)
Permalink Autor: ilizzie, data postu: Wednesday, August 15, 2012 18:31
Kiedy właśnie jedna z tych osób podnosi wielki raban. :D
ilizzie Postów: 1
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Opole
Permalink Autor: lastwish, data postu: Wednesday, August 15, 2012 18:36
Ale z tego co widzę, zdjęcie już jest w polecanych? Po prostu konkursy stanęły w miejscu. Trzeba zacząć wszystko od nowa i ustalić kto będzie za to odpowiedzialny, bo tak być nie może, że konkurs nagle jest odwoływany itd. ;)