APEL - KONKURSY

Permalink Autor: franczesko, data postu: Monday, July 23, 2012 13:03
Witam. Jako jeden z organizatorów konkursów (w moim przypadku kilku) na forum, apeluję do administracji, moderatorów oraz pozostałych użytkowników. Jestem pewien że niektórzy zgodzą się z tym co napiszę. Konkursy na photoblog umierają. Uważam że konkursy na forum są świetną sprawą ponieważ pozwalają się wybić początkującym oraz tym którzy gdyby nie takowy konkurs nigdy by nie zostali zauważeni przez szersze grono widzów. Dlaczego w ostatnich konkursach wzięło udział po ok 5 osób? Tematy zawsze są przystępne, co kolejny to łatwiejszy do realizacji. Byle tylko przyciągnąć uczestników a chętnych okazuje się że brak. Moja propozycja jest taka aby wymyślić sposób wypromowania konkursów w serwisie lub całkiem z nich zrezygnować jeśli mają mieć taki charakter jak obecnie.
Czekam na Wasze zdanie w tej sprawie.
franczesko
franczesko Postów: 7
Konto od: 10.06.2009
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: photomy, data postu: Monday, July 23, 2012 19:27
Myślę, że FBL dużo by nie stracił, gdyby czasem zamiast reklam wyskakiwały ogłoszenia FBL, albo pojawiały się na profilu zamiast spamu "szukam fotografa/modelki" na lokalnych działach forum.
A potem sława wymusi posiadanie FBL pro, żeby utrzymać czytelników, ble ble ble. Wszystko się zwróci :P

Sam chętnie dołączę do grona konkursowiczów, mimo, że do tej pory jakoś ten dział pomijałem :)
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: franka28, data postu: Monday, July 23, 2012 23:11
popieram przedmowców. sama brałam udział w kilku konkursach, w jednym zajełam drugie miejsce ( tak nie chwaląc się ) i to było dla mnie - jako amatora fotografii - miłe połechtanie mojego ego. Poza tym rywalizacja sama w sobie jest ciekawym doswiadczeniem a tu, na płaszczyźnie fotografii, powinna jeszcze bardziej zaciekawiać i wzbudzać zainteresowanie, chociażby pomysłem na realizacje tematu :)

franka28 Postów: 10
Konto od: 20.06.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: franczesko, data postu: Tuesday, July 24, 2012 00:19
Sam też niejednokrotnie brałem udział w konkursach. W większości przypadków nie dostawałem się nawet do etapu głosowania. Ale zdarzały się też pozytywne przypadki. Również się pochwalę, raz zajmując drugie miejsce. Takie wyróżnienie naprawdę jest bardzo motywujące szkoda że tracimy taką fajną sprawę. Dobrze wszyscy wiemy że poziom prac był wielokrotnie słaby ale zawsze wśród nich znajdowały się perełki które po głosowaniu pozwalały odkryć potencjalnie dobrego przyszłego fotografa.
franczesko
Permalink Autor: franczesko, data postu: Tuesday, July 24, 2012 00:24
Sam też niejednokrotnie brałem udział w konkursach. W większości przypadków nie dostawałem się nawet do etapu głosowania. Ale zdarzały się też pozytywne przypadki. Również się pochwalę, raz zajmując drugie miejsce. Takie wyróżnienie naprawdę jest bardzo motywujące szkoda że tracimy taką fajną sprawę. Dobrze wszyscy wiemy że poziom prac był wielokrotnie słaby ale zawsze wśród nich znajdowały się perełki które po głosowaniu pozwalały odkryć potencjalnie dobrego przyszłego fotografa.
franczesko
Permalink Autor: elzbietakocieda, data postu: Friday, July 27, 2012 08:34
Mimo, iż wygrałam konkurs moje zdjęcie do tej pory nie trafiło do rekomendowanych. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, myślałam, że ten portal bardziej poważnie podchodzi do ludzi, którzy wkładają serce w to, co robią i dzielą się efektami swojej pracy właśnie w tym, a nie innym miejscu. Posiadam konto na photoblogu od 4 lat i regularnie dodaję swoje prace. Brałam udział w kilku konkursach, ale bez skutku, tym razem się udało, ale okazuje się, że wszystkie głosy od ludzi były po prostu ich stratą czasu, a ja zostałam totalnie olana.
elzbietakocieda Postów: 6
Konto od: 15.06.2008
Miasto: Go fuck yourself
Permalink Autor: franczesko, data postu: Friday, July 27, 2012 10:56
Wyślij mi prywatnie link do tego zdjęcia, postaram się to załatwić.
franczesko
Permalink Autor: jagodareczek, data postu: Friday, July 27, 2012 11:36
Też tak sądzę a wygrane zdjęcie nawet nie trafiło do polecanych
jagodareczek Postów: 24
Konto od: 21.12.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: ilizzie, data postu: Saturday, July 28, 2012 11:30
Myślę, że ten temat powinien się znaleźć tutaj: http://forum.photoblog.pl/index/forum/fid/10 ;)
ilizzie Postów: 1
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Opole
Permalink Autor: pastelowyphoto, data postu: Monday, July 30, 2012 12:49
fotoblog bez konkursów stoi w miejscu, w miejscu stają użytkownicy, pasjonaci fotografii! konkursy powinny być tutaj tematem nr1 :)
jak nie na forum to może w jakiejś innej formie?
pastelowyphoto Postów: 1
Konto od: 5.04.2009
Miasto: Czarków
Permalink Autor: franczesko, data postu: Monday, July 30, 2012 15:20
Co niektórzy użytkownicy to pewnie pamiętają konkursy organizowane przez www.photoblog.pl/photoblog. Tam konkursy się opłacały po POLECANE były jednymi z nagród, do tego jakieś tam pakiety można było zdobyć, dawno temu były koszulki photoblogowe i inne gadżety. Teraz photoglog photobloga dodaje 5 wpisów na rok. A jedynymi konkursami na fbl są... a raczej były konkursy na forum. Uważam że coś trzeba wymysleć. Myślmy i wspólnie twórzmy photoblog.pl  :)
franczesko
Permalink Autor: photomy, data postu: Monday, July 30, 2012 16:00
Fajnie, gdyby odezwał się w tym temacie ktokolwiek z ekipy fbla, powiedział, czy i jakie są możliwości, bo tak możemy sobie gdybać i proponować, a to i tak nic nie da.
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: franczesko, data postu: Monday, July 30, 2012 21:48
Się nie martw, prędzej czy później ktoś tu zaglądnie. Jak nie samodzielnie to namówiony ; )
franczesko
Permalink Autor: paulinajurus, data postu: Friday, August 3, 2012 16:06
Może moglibyśmy zrobić akcje polegającą na tym, aby każdy(kto jest chętny) wstawił umówione zdjęcie z opisem o konkursach na photoblogu. Czy to z pomysłem na rywalizację, czy branie udziału. Możliwe, że większości nie będzie się chciało organizować konkursu, lecz można wtedy zgłosić się do chętnego, który mógłby to poprowadzić. Możemy również założyć odzielny wątek o pomysłach na konkursy i dopiero wstawiać je na wątek "podstawowy"
Treść dodana do postu 03-08-2012 o godzinie 16:07
Osobiście drażni mnie to, że w polecanych/rekomendowanych są praktycznie stale ci sami użytkownicy, bądź sami rekomendujący. Czas to zmienić!
paulinajurus Postów: 110
Konto od: 18.10.2009
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: franczesko, data postu: Friday, August 3, 2012 16:32
@paulinajurus Ja konkurs mogę organizować co dwa miesiące bo co miesiąc to jednak byłoby zbyt męczące.

Co do osób w polecanych i rekomendowanych. To jest odrobinę skomplikowana sytuacja ale rozpisywać się nie będę bo już dużo powiedziano na ten temat. Prawda jest taka że bez powodu zdjęcia do rekom. i polec. nie trafiają. A że trafiają tam zdjęcia rekomendatorów i moderatorów to kwestia tego że rekomendatorami i modami zostają osoby najbardziej wyróżniające się w serwisie swoimi zdjęciami poza tym chyba nadal funkcjonuje opcja podesłania swojej propozycji do polecanych rekomendatorom ; )
franczesko
Permalink Autor: dariamochalska, data postu: Saturday, August 4, 2012 19:33
Myślę, że gdyby dotrzymywana była obietnica, że wygrane zdjęcie trafia do polecanych, byłoby też inaczej. To jednak jest wyróżnienie, można się wybić i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Prowadziłam już kilka konkursów i również mogłabym spróbować się tym zająć "na dłuższą metę", ale faktycznie nie ma sensu robić konkursu dla 5-ciu osób...
ZAPRASZAM WSZYSTKICH :) Facebook
dariamochalska Postów: 217
Konto od: 21.06.2009
Miasto: Inowrocław