Książki Paulo Coelho

Permalink Autor: irminka, data postu: Thursday, October 4, 2012 16:05
Cytat obserwujacy

Cytat missfrankenstein

Coelho to syf, masa truizmów rozbabrana na tysiąc stron, banały i ludowe porzekadła rozwleczone bez sensu na jakieś pseudoliterackie pierdy. Rzyg i syf, dla ludzi poniżej 18 roku zycia.

Całkowicie się zgadzam. I to wcale nie jest kwestia rozumiesz/nie rozumiesz. U coehlo niema nic do rozumienia, to literatura najbardziej płaska jak to tylko możliwe. Podaje czytelnikom na tacy "dobre samopoczucie" nic od nich nie wymagając. Od pana Coehlo można się dowiedzieć, że co by nie zrobić to i tak będzie dobrze, że nie obowiązują żadne normy, że mamy cieszyć się jak głupi kupując kolejny tom błahych zapisków "wielkiego pisarza".

Jak miło przeczytać wśród achów i ochów opinię zgodną z rzeczywistością :D Coehlo pisze dla pseudointelektualistów, którym wydaje się, że, czytając jego książki, zgłębiają prawdy życia niedostępne ogółowi. Nie ma co się burzyć, literatura dla mas istnieje od dawna - irytujące jest tylko to, za co czytelniczki tego pana uważają siebie i jego ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: parodiaczlowieka, data postu: Tuesday, December 4, 2012 23:43
Szczerze mówiąc to nie rozumiem tego obrażania i fenomenu, chociaż Weroniką poruszył moje serce. Alchemik zaś nie przypadł mi do gustu. Teraz mam zamiar wziąć się za"Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"
parodiaczlowieka Postów: 8
Konto od: 9.08.2012
Miasto: Suwałki
Permalink Autor: gerja, data postu: Friday, May 31, 2013 11:49
Ja przeczytałam Alchemika który bardzo mi się podobał... i dał do myślenia. Przeczytałam też Pielgrzyma i zastanawiam się czy ktoś wykonywał ćwiczenia tam pokazane?

pozdrawiam ;)
gerja Postów: 2
Konto od: 18.05.2013
Miasto: Poznań
Permalink Autor: guardianangels, data postu: Sunday, September 1, 2013 18:09
Osobiście czytałam tylko "jedenaście minut" ale książka chyba jedna z najlepszych jakie czytałam a czytam baaardzo dużo. Daje bardzo dużo do myślenia i ukazuję jakie naprawdę jest życie.
guardianangels Postów: 8
Konto od: 24.05.2011
Miasto: Chorzów
Permalink Autor: gosiagosiak, data postu: Monday, March 30, 2015 13:18
Uwielbiam książki Paulo Coelho :)
Są wspaniałe, głębokie, pełne przemyśleń i niedomówień pozostawiających miejsce na własne refleksje i zagłębienie się w siebie.
Moją ulubioną jest "Alchemik", który otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć.
gosiagosiak Postów: 7
Konto od: 28.12.2014
Miasto: Rzeszówek
Permalink Autor: nikita84, data postu: Thursday, April 16, 2015 07:01
witam Was, ale się cieszę, że są tu także ludzie kochający literaturę coelho, naprawdę to wyjątkowy pisarz, jego alchemik czy weronika postanawia umrzeć to wspaniałe psychologiczne powieśći z mnóstwem bardzo głębokich złotych myśli, przeczytałam ty w wypowiedzi powyżej, ze ma za dużo złotych myśli, akurat mnie to nie przeszkadza bo te złote myśli są w bardzo sugestywnie prawdziwy sposób przekazane
nikita84 Postów: 3
Konto od: 16.04.2015
Miasto: Rzeszów