Książki Paulo Coelho

Permalink Autor: martchew, data postu: Friday, November 11, 2011 16:01
Przeczytałam wszystkie.moja prezentacja maturalna będzie na tenże temat;) co sądzę o jego twórczości? hmm.. jeśli wcześniej czytelnik nie miał styczności z filozofią Paulo zachwyca i otwiera oczy. jeśli czytelnik nie zastanawia się w myślach nad swym życiem- Paulo zachwyca. wg mnie jego przemyślenia są wielokrotnie "wałkowane" w jego książkach. acz czyta się to lekko i przyjemnie.
martchew Postów: 4
Konto od: 19.08.2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Permalink Autor: kupczan, data postu: Monday, November 14, 2011 16:20
Też wszystkie przeczytałem, najbardziej podobały mi się "Być jak płynąca rzeka", "Alchemik", "Pielgrzym" i "Weronika postanawia umrzeć" :D
kupczan Postów: 4
Konto od: 5.12.2009
Miasto: Ustroń
Permalink Autor: , data postu: Saturday, November 19, 2011 08:11
Paulo Coelho to jeden z nielicznych pisarzy współczesnych, który w zadziwiająco prosty sposób potrafi dzielić się nadzieją ;)

"[...] mistrz nie jest kimś, kto czegoś uczy; mistrz to ktoś, kto zachęca ucznia do dołożenia wszelkich starań, aby odkrył to, o czym już wie."
Konto od:
Miasto: Suwałki
Permalink Autor: photodancer, data postu: Saturday, November 26, 2011 20:16
Ja ich nie lubię, ja je kocham. Podsyłają mi pomysły, dają wiarę w człowieka. Mój `wyznacznik` życia tak zwany.
photodancer Postów: 5
Konto od: 3.09.2011
Miasto: Opole
Permalink Autor: yuuki13, data postu: Thursday, December 1, 2011 21:18
uwielbiam książkę 11 minut paula coelho  , niestety nie miałam okazji przeczytać innych (:
yuuki13 Postów: 4
Konto od: 8.02.2011
Miasto: Utopia
Permalink Autor: missfrankenstein, data postu: Wednesday, December 7, 2011 14:06
Coelho to syf, masa truizmów rozbabrana na tysiąc stron, banały i ludowe porzekadła rozwleczone bez sensu na jakieś pseudoliterackie pierdy. Rzyg i syf, dla ludzi poniżej 18 roku zycia.
missfrankenstein Postów: 4
Konto od: 8.10.2011
Miasto: Łódź
Permalink Autor: gosiaczek55, data postu: Sunday, December 18, 2011 16:52
może po prostu ich nie rozumiesz?
tak to ja:)
gosiaczek55 Postów: 25
Konto od: 11.02.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: obserwujacy, data postu: Thursday, December 22, 2011 16:25
Cytat missfrankenstein

Coelho to syf, masa truizmów rozbabrana na tysiąc stron, banały i ludowe porzekadła rozwleczone bez sensu na jakieś pseudoliterackie pierdy. Rzyg i syf, dla ludzi poniżej 18 roku zycia.

Całkowicie się zgadzam. I to wcale nie jest kwestia rozumiesz/nie rozumiesz. U coehlo niema nic do rozumienia, to literatura najbardziej płaska jak to tylko możliwe. Podaje czytelnikom na tacy "dobre samopoczucie" nic od nich nie wymagając. Od pana Coehlo można się dowiedzieć, że co by nie zrobić to i tak będzie dobrze, że nie obowiązują żadne normy, że mamy cieszyć się jak głupi kupując kolejny tom błahych zapisków "wielkiego pisarza".
obserwujacy Postów: 2
Konto od: 22.12.2011
Miasto: Łódź
Permalink Autor: beagle2709, data postu: Sunday, December 25, 2011 21:03
jeszcze jakiś czas temu zamierzałam kupić jakąs jego książke, ale jak poczytałam cytaty to stweirziłam że mnie wnerwia facet :D
beagle2709 Postów: 22
Konto od: 26.12.2010
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Permalink Autor: nesesse, data postu: Monday, January 9, 2012 04:32
Coelho - niepoprawny optymista który rzadko w swych książkach kiedy schodzi na ziemię. To duży minus.
nesesse Postów: 39
Konto od: 9.01.2012
Miasto: Tarnobrzeg
Permalink Autor: vampirita, data postu: Thursday, May 3, 2012 23:35
Cytat missfrankenstein

To jest tzw. koeljowanie. Również uważam, że Coelho to nic wielkiego, a raczej wielkie g*wno. Nerwica mnie bierze, bo mam "Alchemika" przeczytać na lekcje języka polskiego, o mój rozmarynie... Widać nauczycielka też zamroczona sławą niepisarza i ohami-ahami wygłaszanymi przez ciemnogród.
Ideał sięgnął bruku
vampirita Postów: 18
Konto od: 2.08.2009
Miasto: Toruń
Permalink Autor: can55, data postu: Sunday, May 27, 2012 08:18
Cytat vampirita
To jest tzw. koeljowanie. Również uważam, że Coelho to nic wielkiego, a raczej wielkie g*wno. Nerwica mnie bierze, bo mam "Alchemika" przeczytać na lekcje języka polskiego, o mój rozmarynie... Widać nauczycielka też zamroczona sławą niepisarza i ohami-ahami wygłaszanymi przez ciemnogród.

Tu zgadzam się w 100%.
can55 Postów: 10
Konto od: 4.01.2012
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Permalink Autor: frannie, data postu: Tuesday, July 31, 2012 22:58
Ja uwielbiam Paula a szczególnie jego cytaty ze wszystkich książek
frannie Postów: 1
Konto od: 28.12.2011
Miasto: Kraków
Permalink Autor: xyouaremydreamx, data postu: Tuesday, August 14, 2012 13:14
Mi się styl Coelho podoba, aczkolwiek ciężko mi przetrawić "Pielgrzyma", którego obecnie staram się czytać.. To akurat mi coś nie siedzi.. Póki co moim faworytem jest "11 minut" oraz ta oklepana już trochę "Weronika postanawia umrzeć". Czytałam jeszcze " Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam". Z początku nudne, potem już lepiej ;P
"Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki" - Angela Carter
xyouaremydreamx Postów: 242
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Dankowice / Bielsko - Biała
Permalink Autor: chmura1234, data postu: Tuesday, August 28, 2012 18:22
Narazie przeczytałam tylko Weronika Postanawia Umrzeć i bardzo mi się spodobała planuje przeczytać więcej jego książek. ;)
chmura1234 Postów: 1
Konto od: 19.08.2012
Miasto: Głuchołazy
Permalink Autor: radogost, data postu: Tuesday, September 4, 2012 13:11
Są niesamowicie zabawne. W sumie to z jego cytatu jest nieustająca beka. Smutne tylko, że ciągle ktoś traktuje go poważnie.
radogost Postów: 118
Konto od: 7.11.2008
Miasto: Kraków