Nowość Canona 650D i 40mm f/2.8 pancakes etc.

Permalink Autor: leitotgk, data postu: Sunday, June 10, 2012 11:34
Co myślicie o nowościach Canona jakie wpuścił na rynek? Nowy amatorski aparat klasy 3 cyfrowej z dotykowym ekranem, szybką serią nowym procesorem DIGIC V oraz nowy obiektyw naleśnik z ogniskową 40mm i światłem f/2.8 z nowym silnikiem skokowym STM oraz odświeżyli 18-135 IS dodając STM? :D
leitotgk Postów: 2
Konto od: 10.01.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: hubik, data postu: Thursday, July 19, 2012 08:36
Jeśli chodzi o samą puszkę to myślę, że to czysty marketing ze strony Canona. Dodaje do starszego body pare (moim zdaniem zbędnych) bajerów i sprzedaje drożej. Hybrydowy AF? Na co to komu w aparacie? Aparat jest do robienia zdjęć, filmowanie to tylko dodatek, a od jakiegoś czasu mam poczucie jakby to była podstawowa funkcja lustrzanek :/ Dotykowy ekran jest już ciut ciekawszy, pomaga ustawić precyzyjnie ostrość w podglądzie na żywo, ale nadal nie jest to funkcja która namówiłaby mnie na kupienie 650D, a nie np 550D. Ja z niecierpliwością czekam na następce Canona 60D i mam nadzieję, że Canon sięgnie po rozum do głowy i wróci w tej serii do magnezowej obudowy, kalibracji obiektywów w korpusie i doda coś fajnego :)
Co do 40mm 2.8 mam lepsze odczucia, to się może sprawdzić :) Taki mały obiektyw razem z aparatem trzycyfrowej serii Canona będzie można wszędzie zabrać i mieć przy sobie, nie zajmie wiele miejsca (prawie jak bezlusterkowiec). No i obiektyw jest dosyć jasny a to też spory plus.
Nowy 18-135 budzi u mnie takie mieszane uczucia. Jeśli zmienili tylko ten silnik (choć nie do końca rozumiem w czym on przy fotografii jest lepszy od zwykłego) to nadal obiektyw jest taki sobie, ale jeśli poprawi się optycznie to już będzie pewna zachęta do jego kupna. Oczywiście zakładając, że jego cena zbytnio nie wzrośnie w stosunku do starego 18-135.
No i to chyba na tyle :) Canon ostatnio troszkę zboczył s kursu, choć dobre decyzje też podejmuje (np zaprzestanie wojny na pixele). Ja tam już raczej przy tym systemie zostanę choćby dla genialnych obiektywów w niezłych cenach (85 1.8, 50 1.8, czy nawet 15-85), ale czasem zazdroszcze użytkownikom Nikona ;)
hubik Postów: 176
Konto od: 17.07.2012
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: introll, data postu: Thursday, July 19, 2012 09:57
Cytat hubik
Aparat jest do robienia zdjęć, filmowanie to tylko dodatek

Nie mierz nikogo swoją miarą. Mnie np nie stać na profesjonalną kamerę za 40 tyś złotych, za to mój d800 sprawdza się na tym polu wyśmienicie i nie rozumiem dlaczego miałbym nie korzystać z tego?

introll Postów: 442
Konto od: 18.11.2010
Miasto: Dębica
Permalink Autor: hubik, data postu: Sunday, September 16, 2012 21:00
Ależ nie, oczywiście korzystaj :) Chodzi mi tylko o to, że jak sama nazwa mówi aparat fotograficzny ma robić zdjęcia, filmowanie to tylko dodatek. Z racji tego producenci mogli by się skupić na fotografii a przy okazji rozwijać funkcje filmowe, a nie odwrotnie ;D
Permalink Autor: photomy, data postu: Monday, September 17, 2012 08:36
Hubik, chyba nie powiesz, że D800 nie jest skokiem naprzód jeśli chodzi o fotografię w stosunku do poprzednika :)
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: cysiu, data postu: Monday, September 17, 2012 15:33
Cytat photomy

Hubik, chyba nie powiesz, że D800 nie jest skokiem naprzód jeśli chodzi o fotografię w stosunku do poprzednika :)

Dla mnie np. D800 nie ma poprzednika.
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: photomy, data postu: Monday, September 17, 2012 18:00
Cysiu, to porównaj go do oficjalnego poprzednika - D700.
Sam też nie uważam go za następcę D700, bo poza klasą nie mają ze sobą wiele wspólnego.
Mów co chcesz, nowe FXy Nikona w dziedzinie fotografii (wiem, że filmów bardziej) są dużym progresem. :)
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: hubik, data postu: Monday, September 17, 2012 18:30
No ja też bym nie brał D800 za następce D700. Wciąż myślę, że nikon pokaże jeszcze jedną pełną klatkę ;D Na pewno jest postęp, ale chyba mógłby być większy gdyby zredukować liczbę pikseli :)
Permalink Autor: cysiu, data postu: Monday, September 17, 2012 20:24
Cytat photomy
Cysiu, to porównaj go do oficjalnego poprzednika - D700.

Szczerze to nie rozumiem intencji/kontekstu.
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście