ACTA

Permalink Autor: introll, data postu: Wednesday, January 25, 2012 12:16
Pokaż chociaż jedną NAUKOWĄ ekspertyze, a nie pier***enie truthersów.

introll Postów: 442
Konto od: 18.11.2010
Miasto: Dębica
Permalink Autor: cysiu, data postu: Wednesday, January 25, 2012 14:23
Cytat perun777
Jeśli chodzi o piractwo to może ten artykuł wam trochę podniesie klapki z oczu

Jeżeli ktoś mi mówi, że mam klapki na oczach, bo każą mu to jego poglądy, narzucone właśnie przez Internet... No to sorry, ale kto tu ma klapki na oczach?
perun, podstawowa rzecz - od której zależy to, czy dalej z Tobą będzie dyskusja czy nie - przeczytałeś chociaż dokument ACTA?
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: perun777, data postu: Thursday, January 26, 2012 13:21
On wam lepiej wyjaśni czym jest w rzeczywistości ACTA
http://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/319413244770241
perun777 Postów: 23
Konto od: 23.10.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: cysiu, data postu: Thursday, January 26, 2012 14:30
Cytat perun777

Czyli nie czytaleś ACTA. Nie ma więc o czym z Tobą rozmawiać.
Permalink Autor: cysiu, data postu: Thursday, January 26, 2012 14:30
Cytat perun777

Czyli nie czytaleś ACTA. Nie ma więc o czym z Tobą rozmawiać.
Permalink Autor: introll, data postu: Thursday, January 26, 2012 18:50
Nie ma co dyskutować, widać że to bezmógie dziecko neostrady, łyka wszystko co mu podadzą.

Permalink Autor: perun777, data postu: Friday, January 27, 2012 12:10
"bezmógie dziecko neostrady" - bez komentarza.
Akurat tak się skłąda, że treść ACTA jest dostępna na stronie http://www.referendumacta.pl/ i nie mam wątpliwości do czego to zmierza.

Art. 6 ust. 4 zakłada bezkarność urzędników odpowiedzialnych za wykonywanie postanowień tej umowy:
"Żadne postanowienie niniejszego rozdziału nie może być interpretowane w taki sposób, aby nakładało na Stronę wymóg pociągnięcia swoich urzędników do odpowiedzialności za działania podjęte w związku z wypełnianiem ich urzędowych obowiązków."

Art. 12, ust. 2 to już w ogóle jakieś kuriozum ubrane w ładne kwiatki:
"Każda Strona przyznaje swoim organom sądowym prawo zastosowania środków tymczasowych BEZ WYSŁUCHANIA DRUGIEJ STRONY, w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje możliwe do wykazania niebezpieczeństwo, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania prowadzonego BEZ WYSŁUCHANIA DRUGIEJ STRONY, każda Strona przyznaje swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do podejmowania decyzji bez zbytniej zwłoki."

Przestępstw dokonywanych w sieci dotyczy jedynie JEDEN artykuł całej umowy, mianowicie artykuł 27 i daje możliwość tworzenia takich regulacji, które umożliwią śledzenie działań podejmowanych przez użytkowników internetu.

Niezwykle "ciekawie" wygląda także artykuł 36 o powołaniu Komitetu do spraw ACTA, co w świetle artykułu 90 ust. 1 o możliwości przekazania przez RP kompetencji organów władzy państwowej w niektórych sprawach organizacji bądź organowi międzynarodowemu, może doprowadzić do tego, że nasze władze ani nawet my sami w drodze referendum nie będziemy mogli decydować o tym, jakie prawo jest wprowadzane w naszym własnym kraju.

Zresztą na gruncie prawa krajowego nasze władze też działają w kierunku zwiększenie inwigilacji. Nowe uprawnienia dostała Najwyższa Izba Kontroli:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11031787,Nowe_uprawnienia_NIK__wglad_w_wyznanie__zapis_DNA___.html

oraz planuje się wprowadzenie procedury blokowania "informacji bezprawnych":

http://bezdekretu.blogspot.com/2012/01/kto-zastawia-sieci.html

Ale jeżeli wolicie dawać się robić w konia rządowi to wasza sprawa.
perun777 Postów: 23
Konto od: 23.10.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: cysiu, data postu: Friday, January 27, 2012 13:21
Cytat perun777

Jestem prawie za wszystkim co robi rząd. Wiem więc co robi. I "robić w konia" jest tylko i wyłącznie Twoim bezpodstawnym wymysłem. Podobnie jak więzienie za śpiewanie pod prysznicem .
Treść dodana do postu 27-01-2012 o godzinie 13:24
Jest ankieta na Interii w sprawie ACTA.
Moim zdaniem porozumienie ACTA jest konieczne, by usprawnić dochodzenie praw własności intelektualnej w sieci. Chodzi też o większą odpowiedzialność za swoje czyny w internecie. Nie widzę powodu, aby internet był wyłączony z obrotu prawnego i w sposób szczególny wyróżniony w porównaniu z życiem rzeczywistym.

Dokładnie.
Permalink Autor: introll, data postu: Friday, January 27, 2012 14:58
Cytat perun777

Ależ nikt się nie daje robić w konia! Martw się martw, może już za niedługo dobiorą się wszystkim internetowym złodziejom do dupy :) Za nielegalne filmy, mp3, gry itd :) Mnie to odpowiada, ludzie kradną na własne życzenie, kiedyś trzeba ponieść konsekwencje.

Dla mnie rząd wiele zrobił, będziemy mieli szybką kolej, dworce ładnie są remontowane, autostrady mimo wszystko cały czas powstają, mam gdzie jeździć rx-8. Zarabiam tyle że podatki to dla mnie żadne obciążenie. Mi wszystko pasuje :)

Permalink Autor: tomeh, data postu: Thursday, March 1, 2012 22:58
Acta zrobi wiele złego, już robi. Dla mnie to zła umowa narodowa.
tomeh Postów: 154
Konto od: 7.06.2010
Miasto: Goleniów
Permalink Autor: cysiu, data postu: Sunday, March 4, 2012 10:08
Cytat tomeh

Acta zrobi wiele złego, już robi. Dla mnie to zła umowa narodowa.

Po pierwsze, to umowa MIĘDZYnarodowa.
Po drugie, wygląda na to, że w Polsce jej nie będzie...
Po trzecie, co takiego złego już robi?