... In - Vitro?

Permalink Autor: majewskax3, data postu: Saturday, August 20, 2011 23:39
Powiem tak ja nie wiem dlaczego ludziom tak przeszkadza to.. przecież jak na przyklad jakaś para chce bardzo chce a nie może mieć dziecka to chyba może sprobować in - vitro .
wiem wiem troche to kosztuje ale po co ludzie się tak o to kłucą...
każdy ma swoje zdanie ,,
podobnie było z heteroseksualizmem co w tym zlego ???
daajcie spokoj
majewskax3 Postów: 5
Konto od: 29.07.2011
Miasto: Zamość
Permalink Autor: radogost, data postu: Thursday, July 5, 2012 11:15
Jak ktoś jest katolikiem to niech nie robi in vitro i po sprawie. Kościół kat. w tej sprawie świetnie pokazuje, gdzie ma to swoje umiłowanie dla życia i płodności. Kiedy w grę wchodzi samotna uboga matka, to urodzić musi. Płód jest oczkiem w głowie Kościoła dopóki jest płodem. Z momentem narodzin przestaje go obchodzić, może wtedy skończyć na śmietniku, albo umrzeć z głodu. Z kolei gdy ktoś naprawdę chce mieć dziecko, Kościół potrafi jedynie powiedzieć swoje paniczne NIE, bo przecież boi się ludzkiego szczęścia. Nietzsche trafnie oceniał tę instytucję, nastawioną na kult śmierci, słabości, cierpienia - niezdolną do afirmacji czegokolwiek pozytywnego. A przecież Chrystus (który nie mówił nic na temat płodności, nie miał tej mrocznej obsesji dzisiejszych celibatariuszy) głosił życie, przynosił nadzieję uciśnionym (również uciśnionym przez ówczesną duchowną hierarchię - faryzeuszy i arcykapłanów), a także, co jest nie do pomyślenia dla nihilistycznych mnichów i ascetów, cenił sobie dobrą zabawę.
radogost Postów: 118
Konto od: 7.11.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: radogost, data postu: Thursday, July 5, 2012 11:20
W kontekście pewnych ostatnich wydarzeń, warto też dodać, że Chrystus prawdopodobnie często był "napruty winem i ziołami", również przy ostatniej wieczerzy. Wszakże był to seder paschalny, gdzie zgodnie z ówczesną żydowską tradycją piło się wino i paliło haszysz.
Permalink Autor: mylittlepony11, data postu: Thursday, July 26, 2012 20:50
hej jestem tu  nowa ja tam co miesiac korzystam z invitro a jak nie to uzywam durexow bo bie lubie zachodzic w ciaze :/ tumnus zawsze kupuje extra safe :D nooo xd zapraszam na mojego fbl jestem nowa xd xd xd
mylittlepony11 Postów: 1
Konto od: 26.07.2012
Miasto: Katarzyniec
Permalink Autor: czarneindigo, data postu: Wednesday, August 8, 2012 21:50
Cytat mylittlepony11
hej jestem tu  nowa ja tam co miesiac korzystam z invitro a jak nie to uzywam durexow bo bie lubie zachodzic w ciaze :/ tumnus zawsze kupuje extra safe :D nooo xd zapraszam na mojego fbl jestem nowa xd xd xd

Uważam, że ta wypowiedź nie powinna w ogóle mieć miejsca, ale każdy z nasz dobrze wie, że nasz kraj cechuje szeroka WIELOPOZIOMOWOŚĆ.

A co do tematu. Uważam, że In Vitro, powinno być traktowane jedynie jako ostatnia nadzieja i deska ratunku. Istnieje wiele małżeństw, którym to rozwiązanie być może pomogłoby. Z drugiej strony, myślę, iż In Vitro nie powinno być dostępne dla kobiet, które chcą zostać samotnymi matkami. Wg mnie taki model rodziny jest krzywdzący dla owego dziecka.
~Nic, naprawdę nic, nie pomoże, jeśli Ty, nie pomożesz dziś miłości!~

GOTYK. Epica, Nightwish, Therion. Michael Jackson. Guns N' Roses. Marek Grechuta. Wilki. T.Love. Tarja Turunen. Chopin. Metallica. Stary, dobry heavy metal. Dżem.
czarneindigo Postów: 1
Konto od: 6.08.2012
Miasto: Poznań
Permalink Autor: radogost, data postu: Thursday, August 9, 2012 00:00
Nie ma juz czegos takiego jak rodzina.
Permalink Autor: zeto, data postu: Saturday, August 18, 2012 21:23
Ostatni tydzień był bardzo ciekawy polityczno-religijnie. Ze wspólnego komunikatu episkopatu i cerkwi dowiedziałam się, że in vitro to terroryzm międzynarodowy organizowany przez instytucje chroniące prawa człowieka. Krótko po tym ogłoszono wyrok na Pussy Riot, a organizacja zwalczająca gejów zgłosiła do sądu Madonnę jako terrorystkę popierającą  swobodę uczuć. W Polsce natomiast ogłoszono złodziejem pana P. I z dumą zabrano Wałęsie sponsora filmu. Ciekawa jestem dlaczego kościołowi nie zabrano domu Wojtyły po tym jak Kaczyński nazwał Krauzego złodziejem. Policja ogłosiła że znalazła 60 kg złota pod pierzyną w domu pana P. Co z resztą potwierdziło jego słowa, że pozostałe złoto i platynę ma w depozycie w Szwajcarii. Swoją drogą wystarczy poczytać o zakupie i sprzedaży złota. Warto zauważyć, że kupując złoto dostaje się pakiet obejmujący depozyt i gwarancję odkupu. Jeżeli pan P. Kupił złoto w Szwajcarii to nie może dziwić że tam je trzyma. O ile zakupił ...  
zeto Postów: 2
Konto od: 1.04.2012
Miasto: Aleksandrów Kujawski
Permalink Autor: radogost, data postu: Monday, August 20, 2012 13:23
Co ma Amber Gold do in vitro?
Permalink Autor: zeto, data postu: Monday, August 27, 2012 16:07
Ano ma. Zarówno podejście do spraw związanych z in vitro jak i indolencja wszelkiej maści urzędników pokazuje że tak naprawdę człowiek musi liczyć w życiu tylko na siebie! Dla mnie sprawa in vitro pokazuje dobitnie, że to zawsze będzie "tylko" temat do przysłowiowego bicia piany.
zeto Postów: 2
Konto od: 1.04.2012
Miasto: Aleksandrów Kujawski