... In - Vitro?

Permalink Autor: myrkull, data postu: Wednesday, September 24, 2008 12:22
Cytat dzunior
Rościsz sobie prawo do mówienia innym ludziom, co jest odpowiedzialne, a co nie?!

Ta osoba niszcząc zlepek komórek rości sobie prawo do decydowania o drugim człowieku, z powodu tak błahej rzeczy jak przyjemność...

To już jest nadużycie, gdyż wtedy takim samym mordercą staje sięczłowiek, który w myślach wyobraża sobie czyjąś śmierć, komuś źleżycząc (i nic więcej) - a przecież tutaj również nie dochodzi doprzerwania czyjegoś życia.

Po pierwsze, nie do mnie problem, tylko do kościoła, nie jestem po tej stronie barykady.
Po drugie w katolicyzmie życzenie drugiej osobie śmierci jest poważnym grzechem.
Co więcej, za równie bzdurne określenie antykoncepcji można by uznaćsamo zaniechanie "starania się" o dziecko, bo przecież też z tegopowodu nie dochodzi do zapłodnienia...

O ile się nie myle chodzi bardziej o ingerencję w sprawy boskie więc przykład chybiony.
myrkull Postów: 104
Konto od: 24.03.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: dzunior, data postu: Wednesday, September 24, 2008 12:34
Cytat myrkull
Ta osoba niszcząc zlepek komórek rości sobie prawo do decydowania o drugim człowieku, z powodu tak błahej rzeczy jak przyjemność...

W którym momencie więc człowiek staje się człowiekiem? Każdy zlepek komórek nim jest?

Otóż nie. Siedliskiem samoświadomości jest część kory mózgowej, która rozwija się ok. 3 miesiąca życia płodowego. Wcześniej absolutnie nie możemy mówić o człowieku.

Jest jeszcze jedna szkoła, mówiąca o tym, że organizm, który nie jest w stanie żyć samodzielnie, nie jest żywym organizmem. Dlatego np. wirusy nie są zaliczane do istot żywych. Tutaj płód staje się człowiekiem nawet później.

Mówienie o zygocie składającej się z plemnika i komórki jajowej jako o człowieku jest nieporozumieniem.

dzunior Postów: 239
Konto od: 22.06.2008
Miasto: Annowo
Permalink Autor: myrkull, data postu: Wednesday, September 24, 2008 13:09
Cytat dzunior

Jest jeszcze jedna szkoła, mówiąca o tym, że organizm, który nie jest w stanie żyć samodzielnie, nie jest żywym organizmem. Dlatego np. wirusy nie są zaliczane do istot żywych. Tutaj płód staje się człowiekiem nawet później.

Jaka jest niejadalna część warzywa?
Treść dodana do postu 24-09-2008 o godzinie 13:13
I jeszcze raz powtórzę niedawanie szansy zlepkowi komórek z powodu przyjemności jest żałosne. Nie ważne od kiedy ma się świadomość. Niektórzy chyba jej nie mają po tym trzecim miesiącu.
Treść dodana do postu 24-09-2008 o godzinie 13:52
I co z aborcją w późniejszym stadium ciąży?

Zresztą według tej podanej przez ciebie szkół dzunior to "aborcję" można przeprowadzić na niemowlaku.
Permalink Autor: dzunior, data postu: Wednesday, September 24, 2008 13:47
Czekaj, jak chcesz podłączyć respirator do czegoś, co waży mniej, niż 30 gramów i nie ma wykształconych narządów wewnętrznych (3 miesiąc)? Granicą przeżywalności dla wcześniaka jest 22 tydzień ciąży.

Żałosne, żałosne, żałosne. Dla mnie żałosna jest masa innych rzeczy, ale nie roszczę sobie prawa do ingerowania z tego powodu w życie innych ludzi i narzucania im siłą pewnych zachowań.

Permalink Autor: myrkull, data postu: Wednesday, September 24, 2008 13:58
Cytat dzunior
Czekaj, jak chcesz podłączyć respirator do czegoś, co waży mniej, niż 30 gramów i nie ma wykształconych narządów wewnętrznych (3 miesiąc)? Granicą przeżywalności dla wcześniaka jest 22 tydzień ciąży.

A czy ja miałem na myśli wcześniaka? Chodziło mi o dorosłego człowieka podłączonego do respiratora, który bez niego by nie mógł żyć. Zresztą tak jak zaznaczyłem później, niemowlę bez pomocy drugiej osoby nie przeżyje. Zabijać?

Żałosne, żałosne, żałosne. Dla mnie żałosna jest masa innychrzeczy, ale nie roszczę sobie prawa do ingerowania z tego powodu wżycie innych ludzi i narzucania im siłą pewnych zachowań.

Zwracając mi wcześniej uwagę, przecież to zrobiłeś.
Permalink Autor: dzunior, data postu: Wednesday, September 24, 2008 14:10
Cytat myrkull

Zwracając mi wcześniej uwagę, przecież to zrobiłeś.

Nie. Uważam, że każdy powinien decydować o sobie. Ja nikomu nie nakazuję dokonać aborcji. Ty jednak innym chciałbyś tego zakazać, ponieważ jest to, cytuję, "żałosne".

A co do samodzielnego życia - przecież nie chodzi o życie bez pomocy innych osób, tylko o możliwość życia poza ustrojem innego, konkretnego organizmu. Nie jestem biologiem, nie będę tego tutaj wykładał, podałem tylko skróconą interpretację tego, czy płód we wczesnych fazach rozwoju jest żywym organizmem, czy też nie.
Nie pamiętam dokładnie, jak to wygląda, jak będę się kiedyś widział z ojcem (jest biologiem), to się spytam.

Permalink Autor: myrkull, data postu: Wednesday, September 24, 2008 14:22
Cytat dzunior
Nie. Uważam, że każdy powinien decydować o sobie. Ja nikomu nie nakazuję dokonać aborcji. Ty jednak innym chciałbyś tego zakazać, ponieważ jest to, cytuję, "żałosne".

Chcesz żebym nie uważał tego za żałosne i żebym nie zakazywał czegoś innym osobom, więc chcesz mi coś narzucić.
A co do samodzielnego życia - przecież nie chodzi o życie bez pomocyinnych osób, tylko o możliwość życia poza ustrojem innego, konkretnegoorganizmu. Nie jestem biologiem, nie będę tego tutaj wykładał, podałemtylko skróconą interpretację tego, czy płód we wczesnych fazach rozwojujest żywym organizmem, czy też nie.

No to też to myślenie jest na tym samym poziomie co zakaz używania prezerwatyw i gadanie o duszy w kościele katolickim.
Permalink Autor: dzunior, data postu: Wednesday, September 24, 2008 15:06
Nie mówię, że masz tego nie uważać za żałosne. Możesz uważać za żałosne cokolwiek, co ty zechcesz. Jednak nie jest to podstawą do zabraniania innym ludziom konretnych działań, jeżeli nie jest przy tym krzywdzona inna osoba.
Na tym polega wolność.
Cytat myrkull
No to też to myślenie jest na tym samym poziomie co zakaz używania prezerwatyw i gadanie o duszy w kościele katolickim.

Ależ nie. O ile istnienia duszy czy Boga nie udowodnisz, o tyle możesz zaprzeczać istnieniu prawa grawitacji, a i tak wyskakując z okna spadniesz na ziemię.

Permalink Autor: myrkull, data postu: Wednesday, September 24, 2008 15:28
Cytat dzunior
Nie mówię, że masz tego nie uważać za żałosne. Możesz uważać za żałosne cokolwiek, co ty zechcesz. Jednak nie jest to podstawą do zabraniania innym ludziom konretnych działań, jeżeli nie jest przy tym krzywdzona inna osoba.
Na tym polega wolność.

No właśnie. Zabraniasz mi zabraniania czegoś innym. Więc mnie zniewalasz.
Cytat dzunior
Ależ nie. O ile istnienia duszy czy Boga nie udowodnisz, o tyle możesz zaprzeczać istnieniu prawa grawitacji, a i tak wyskakując z okna spadniesz na ziemię.

Zabicie 6 miesięcznego (świadomego?) płodu tłumaczone nauką jest na tym samym poziomie co zakaz antykoncepcji z powodu wiary. Prawo grawitacji jest faktem, ty zaś podałeś dwie szkoły gdzie jest mowa kiedy ktoś staje się człowiekiem, tylko teorie. Równie dobrze można więc dodać zdanie kościoła.
Permalink Autor: dzunior, data postu: Wednesday, September 24, 2008 22:05
Cytat myrkull
No właśnie. Zabraniasz mi zabraniania czegoś innym. Więc mnie zniewalasz.

Możesz robić, co chcesz. Jednak kiedy wkroczysz w moje życie, będę się bronił.

Cytat myrkull
Zabicie 6 miesięcznego (świadomego?) płodu tłumaczone nauką jest na tym samym poziomie co zakaz antykoncepcji z powodu wiary. Prawo grawitacji jest faktem, ty zaś podałeś dwie szkoły gdzie jest mowa kiedy ktoś staje się człowiekiem, tylko teorie. Równie dobrze można więc dodać zdanie kościoła.

Można też dodać zdanie niektórych wschodnich religii zakładających, że nie można zabijać żadnego, żywego stworzenia.

Tak, moja "wiara" opiera się na aksjomatach, jak każda wiara. Wierzę w naukę. Ty również - kiedy się rozchorujesz, nie idziesz do szamana, tylko do lekarza. Kiedy zepsuje Ci się telewizor (ale primitywny przykład :P ), to idzesz do serwisu, a nie do księdza.

Permalink Autor: myrkull, data postu: Thursday, September 25, 2008 10:48
Cytat dzunior

Możesz robić, co chcesz. Jednak kiedy wkroczysz w moje życie, będę się bronił.

No i wreszcie rozmawiamy normalnie.
Można też dodać zdanie niektórych wschodnich religii zakładających, że nie można zabijać żadnego, żywego stworzenia.

Oczywiście że tak.
Wierzę w naukę. Ty również - kiedy się rozchorujesz, nie idziesz doszamana, tylko do lekarza. Kiedy zepsuje Ci się telewizor (aleprimitywny przykład :P ), to idzesz do serwisu, a nie do księdza.

No ja akurat tak, z powodu prostego. Ale zabronisz komuś iść leczyć się do szamana?
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Friday, September 26, 2008 09:16
Cytat myrkull
Ale zabronisz komuś iść leczyć się do szamana?

Można by się o to spierać, gdyby rozważyć przypadek matki z poważnie chorym dzieckiem, która idzie do szamana, zamiast do wykwalifikowanego personelu medycznego.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: myrkull, data postu: Friday, September 26, 2008 15:18
To byłby zakaz, kłócący się z dzuniora uwielbieniem do wolności.
Permalink Autor: zebonka, data postu: Thursday, January 15, 2009 12:48
Zawsze popierałam i popieram in vitro.
zebonka Postów: 6
Konto od: 13.01.2009
Miasto: pod Warszawą
Permalink Autor: , data postu: Thursday, January 29, 2009 20:26
Nikt, żaden człowiek nie zrozumie uczuć kobiety, która nie może mieć dziecka! I kościół nie ma prawa o tym decydować! Oczywiście, można powiedzieć, że jest tyle dzieciaków, które cierpią w domach dziecka.. ale czy matka, która zaadoptuje dziecko i matka, która je urodzi ma tak samo wykształcony instynkt macierzyński? To zupełnie inne uczucie, gdy adoptuje się dziecko, a trzyma się to dziecko pod sercem, czuje jak kopie, jak się w środku rozwija..
Ale z drugiej strony, jeżeli In-Vitro stałoby się powszechnie akceptowane, wydaje mi się, że istniałoby małe prawdopodobieństwo, że jakieś małżeństwo zdecydowałoby się zaadoptować te małe, niewinne niczemu dzieciaki.. Szkoda ich.. :)
Konto od:
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: stanleyowa, data postu: Monday, September 21, 2009 14:53
Cytat hrabinadesroutoutou
czy kościół powinien się wtrącać w takie sprawy?

'Kościół wie wszystko najlepiej'. ehhh..

Zdają się nie widzieć, że czasami metoda zapłodnienia pozaustrojowego jest jedyną szansą dla kobiety, aby mogła mieć dzieci.

można też adoptować..

A czy w ogóle Bóg POZWOLIŁBY nam wynaleźć metodę takiego zapłodnienia,

pozwalać nie musi. albo tylko czeka, aż głupotą się unicestwimy.

że jego dzieło nie jest doskonałe i trzeba dać mu możliwość poprawy.

że co proszę? niedoskonałe dzieło ma się samo udoskonalać?

dlaczego ktoś pozwolił im się wypowiadać na ten temat,

nikt nie musi im pozwalać.

A co z moją komórką jajową? W takim razie popełniam ogromny grzech, mając okres, bo RACZĘ NIE ZAPŁODNIĆ swojej komórki jajowej, tylko pozwolę ją wydalić z organizmu. Więc co - mam zachodzić co chwilę w ciążę? Wyczekiwać owulacji i zaraz wskakiwać komuś do łóżka, i mam być po prostu produktywna (nie mylić z prokreacją) jak królik?

w 100 % się zgodzę.
when you ride ALONE, you ride with HITLER!
stanleyowa Postów: 44
Konto od: 3.07.2008
Miasto: Szczytno