Czy patriotyzm zanika?

1 2 3 4 ... 16 17
Permalink Autor: izzzuniaaa, data postu: Saturday, May 3, 2008 23:31
W ciągu ostatnich dni w telewizji [jak co roku] bardzo przywiązywano uwagę do świąt narodowych. Jak uważacie, czy Polacy traktują takie święta, jak dzień wolny od pracy, a może coś więcej?

Z moich obserwacji wynika, że niestety tak się dzieje. Dlaczego większości z nas nie obchodzi już to, co było dawniej, historia naszego państwa?
izzzuniaaa Postów: 19
Konto od: 3.11.2007
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: diosa, data postu: Sunday, May 4, 2008 11:57
Owszem zanika.
Czasy się zmieniają.
Może to i głupio brzmi,ale taka prawda. ;p
diosa Postów: 64
Konto od: 23.02.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: spawany, data postu: Sunday, May 4, 2008 13:45
Według mnie zanika. Zmieniły się czasy, mentalność ludzi. Ulotniło się przywiązanie do oczyzny. Staliśmy się obywatelami świata. Jednak nie dajmy mówić o swoim kraju źle ( w odróznieniu od niektórych politkyków...).
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: irminka, data postu: Sunday, May 4, 2008 20:53
Cytat izzzuniaaa
Jak uważacie, czy Polacy traktują takie święta, jak dzień wolny od pracy, a może coś więcej?

Dzień wolny od pracy.

Cytat izzzuniaaa
Dlaczego większości z nas nie obchodzi już to, co było dawniej, historia naszego państwa?

Może nie tyle nie obchodzi, bo chyba każdy Polak, wie, z czym wiąże się data 3 maja 1791 roku...
Ale w niepodległym państwie, ponad 200 lat po tym wydarzeniu, nie stanowi to tak ważnej kwestii dla społeczeństwa, nie rozumie się wagi Konstytucji 3 Maja.
I nic w tym dziwnego.

Poza tym, tak jak już wyżej napisał Spawany, zaczynamy być bardziej obywatelami świata, na co niewątpliwy wpływ ma przynależność do Unii Europejskiej.

Patriotyzm dziś nie oznacza tego, co kiedyś. Trudno o nim mówić podczas, gdy kraj nie jest niczym zagrożony, a obywatele nie mają powodu, by go bronić. To, co się ma, docenia się w momencie utraty lub zagrożenia utratą - w takiej sytuacji patriotyzm na pewno by się pojawił ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: radicalis, data postu: Monday, May 5, 2008 02:17
polacy maja się za wspaniałych patriotów, za kochających naród itp. itd. chyba tylko wtedy kiedy ktos pyta do statystyk. Ilu ludzi wybrało względy materialne? ilu uciekało ze względu na politykę? ludzie patriotyzm to z góry przegrana sprawa: polacy chcac zaspokoić swoje podstawowe potrzeby zapominają o patriotyźmie.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: loliek, data postu: Saturday, May 10, 2008 20:12
moim zdaniem zanika...szkoda, bo to w końcu są NASZE NARODOWE ŚWIĘTA!!!!!!! teraz żadko kto wie, dlaczego utro ma wolne^^ ja staram się pamiętać...ale różnie to bywa xD

"...Prowadź i daj się prowadzić."
loliek Postów: 30
Konto od: 10.05.2008
Permalink Autor: xxsweetdangerxx, data postu: Monday, May 12, 2008 23:23
zgadzam sie zanika...
ja mieszkam za granica juz od 2 lat i jest tu strasznie duzo rodakow. oni nie szanuja nawet Bozego Narodzenia upijajac sie do upadlego a co dopiero pamietac o swietach narodowych... przykre
xxsweetdangerxx Postów: 4
Konto od: 29.11.2007
Miasto: Poznan - Cork
Permalink Autor: livestrong, data postu: Wednesday, May 14, 2008 22:47
ja nie czuję potrzeby bycia patriotką.

patriotyzm zanika. ale jak patrzę na ten kraj, to się nie dziwię.

zgubiłam klucze od kredensu, moje życie nie ma sensu

:D
livestrong Postów: 79
Konto od: 20.07.2007
Miasto: krosta na dupie postępu
Permalink Autor: katui, data postu: Saturday, May 17, 2008 14:57
niestety zanika :( ja kocham historię i nie wyobrażam sobie, że można nie znać historii własnego raju, ale tak jest coraz częściej :(
ale z drugiej stronyjak tu kochać szczerze kraj, który za przeproszeniem kopie czasem obywateli w tyłek ??
Żałuje się tylko tego w życiu, czego się nie spróbowało....
katui Postów: 41
Konto od: 23.12.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: czarnydom, data postu: Monday, May 19, 2008 13:22
Jak ktos wspomnial mowa tu o wydazeniach troche za odleglych dla nas... Dlatego wielki procent traktuje swieta narodowe jak dzien wolny od pracy czy nauki. Jednak jestem pewny ze gdyby doszlo do zagrozenia ze strony jakiegos innego narodu np do wojny. To bysmy wszyscy wstawili sie za polska i chetnie walczyli za polske i spiewali patryjotyczne piosenki... zreszta niektorzy o tym marza:P np. kibice sportowi^^
czarnydom Postów: 291
Konto od: 17.02.2007
Miasto: aCocieTO
Permalink Autor: llll, data postu: Thursday, May 22, 2008 13:43
Ja uważam,że patrioryzm rzecz
Cytat irminka
To, co się ma, docenia się w momencie utraty lub zagrożenia utratą - w takiej sytuacji patriotyzm na pewno by się pojawił ;)
Tutaj zgodzę się.

Wydaje się mi, że głównie władza wpływa na to jak ludzie postrzegają patriotyzm. Politycy często ośmieszają nasz kraj. Uważam,że powinnyśmy byc za Polską, lecz niekoniecznie za sytuacją w Polsce.
Ludzie boją się słowa PATRIOTYZM, bo może kojarzyc się on  na przykład z nienaiwścią do innych narodów, lecz jest to błędne rozumowanie.
Myślę, że trzeba szanowac swój kraj, lecz szanowac również ludzi z innych krajów. Nie należy też za wszelką cenę przyjmowac wszystkiego ,co pochodzi z poza granicy jak cos lepszego. Nie mówię tutaj o ludziach, bo każdemu człowiekowi,który nie krzywdzi nikogo należy się szacunek bez względu na pochodzenie.
Treść dodana do postu 22-05-2008 o godzinie 13:45
Jeśli chodzi o święta to ludzie traktują je jak dzień wolny od pracy,bo jak ktoś hrauje w pracy od pon.do niedz. to cieszy się, że w końcu ma wolne. Gdyby sytuacja w kraju była trochę inna, ludzie nie musieliby ciężko pracowac, aby życ na jakims poziomie to prędzej znaleźliby chwilę, by zastanowic się nad historią.
Treść dodana do postu 22-05-2008 o godzinie 13:46
*haruje
llll Postów: 15
Konto od: 11.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Friday, May 23, 2008 12:51
Zanika zanika.
Nieraz słyszę z ust młodych ludzi, że wstydzą się tego, gdzie zyją, a w momencie zagrożenia ratowaliby własną skórę.
Zapominają tylko o tym, że oni sami tworzą Polskę. To my jesteśmy jej przyszłością.
Przykre, ale prawdziwe...
Hej Twój Bóg
Dziwny twór o twarzach
Stwór monstrum
Z cybernetycznego nieba
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Friday, May 23, 2008 20:10
Warto sięgnąć po "Wychowanie" T. Love:

"(...)

Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło

(...)"
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: myrkull, data postu: Monday, May 26, 2008 20:50
A co to jest patriotyzm?
myrkull Postów: 104
Konto od: 24.03.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: , data postu: Thursday, May 29, 2008 18:32
wg mnie dzisiaj trudno mówić o patriotyzmie bo nie dość, że każdy rozumie go inaczej to jeszcze mało kto otwarcie przyzna się ,że jest patriotą..no bo spróbujcie zapytać kogoś na ulicy to dostaniecie odpowiedź...
Konto od:
Miasto: Wałbrzych
Permalink Autor: , data postu: Thursday, May 29, 2008 18:44
xxnadinnexx - zapewno trudno mowic o patriotyzmie osobom ktore zyja w innym swiecie, sory ale kompletnie nie zgadzam sie z tym co napisalas !!
Konto od:
1 2 3 4 ... 16 17