Jak zrobić dobre zdjęcie?

Permalink Autor: bojkowa14, data postu: Friday, October 7, 2011 21:49
Ogólnie to nie mam żadnego pomysłu na zdjęcie brak mi weny dużo razy próbowałam ale nic mi nie wychodzi. Proszę dajcie mi jakiś dobry pomysł na zdjęcie.
bojkowa14 Postów: 1
Konto od: 6.10.2011
Miasto: Słupsk
Permalink Autor: cysiu, data postu: Friday, October 7, 2011 22:11
A znasz podstawy? Jak nie, to się pierw wyedukuj. Z dobrej książki na przykład. Chociaż patrząc na to...
Cytat bojkowa14
brak mi weny
niewiele z tego wyjdzie :|
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: promarandza, data postu: Tuesday, October 11, 2011 21:39
Musisz się zainspirować!
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: edgeofblack, data postu: Friday, October 14, 2011 20:52
oglądaj zdjęcia znanych fotografów, różnych innych osób, poprzeglądaj photoblogi
wtedy pewnie znajdziesz pomysły
akurat z tym jest zawsze najmniejszy problem, gorzej z wykonaniem
edgeofblack Postów: 30
Konto od: 25.07.2011
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Wednesday, October 26, 2011 14:14
Wypij piwo!
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: jemogorki, data postu: Wednesday, October 26, 2011 19:13
Ma 15 lat.
Wypij kakao!
jemogorki Postów: 897
Konto od: 11.05.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: jusstz, data postu: Friday, October 28, 2011 18:22
Tak, jak wyżej; szukaj inspiracji, coś, co chcesz w danej pracy pokazać.
jusstz Postów: 15
Konto od: 26.10.2011
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: madelinesmile, data postu: Sunday, October 30, 2011 18:17
W każdym fotografowanym krajobrazie/ rzeczy można wydukać coś zachwycającego :) Zainspiruj sie otaczającym światem. Popatrz w domu jakie rzeczy możesz wykorzystać do zdjęć. Po oglądaj zdjęcie innych photoblogowiczow może Cie coś zainspiruje. Jednak zawsze pamiętaj by wymyślić coś swojego a nie kopiować/ powielać kogoś pomysł.
madelinesmile Postów: 7
Konto od: 14.04.2011
Miasto: Września
Permalink Autor: fdsf, data postu: Friday, November 25, 2011 22:01
Ogólnie, musisz poszukać dobrego, oryginalnego pomysłu. Jak dla mnie nie potrzeba wielce jakiego dobrego aparatu, czy lustrzanki. Osobiście nie mam nie wiadomo jakich zdjęć.Ale gdybym miała je robić. Pomysły czerpałabym ze strony "deviantart.com" Wiem,iż pomyślisz,że to miały być pomysły od siebie,a nie skopiować.Ale gdy zrobisz zdjęcie 'własnego pomysłu' możesz mieć pewność,że ktoś już takie zrobił. Na powyżej stronie musisz w wyszukiwarkę wpisać "models",bo to angielska strona.I tam Ci się spokojnie wyświetlą.
fdsf Postów: 2
Konto od: 18.10.2011
Miasto: Żary
Permalink Autor: brygadzista, data postu: Friday, November 25, 2011 22:38
Cytat fdsf
"deviantart.com"

DigArt.pl - przejrzyście, elegancko i po polsku. Zdjęcia podzielone na kategorie, zazwyczaj z opisami. Setki tysięcy zdjęć, więc inspirację będzie można znaleźć ;)
brygadzista Postów: 287
Konto od: 13.04.2010
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Permalink Autor: fdsf, data postu: Tuesday, November 29, 2011 17:36
Cytat palelolejapierdole

Cytat fdsf
"deviantart.com"

DigArt.pl - przejrzyście, elegancko i po polsku. Zdjęcia podzielone na kategorie, zazwyczaj z opisami. Setki tysięcy zdjęć, więc inspirację będzie można znaleźć ;)

A racja.Jednakże, ja wolę z tej strony brać pomysły,dlatego dodałam. Nie widzę różnicy.Ale dziękuję :)
fdsf Postów: 2
Konto od: 18.10.2011
Miasto: Żary
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Wednesday, November 30, 2011 00:00
Cytat fdsf

A racja.Jednakże, ja wolę z tej strony brać pomysły,dlatego dodałam. Nie widzę różnicy.Ale dziękuję :)

nie ma to jak plagiaty.
Jak nie masz pomysłu na zdjęcia, to go kup. Choć nie...Knorr tego jeszcze nie opatentował.

A tak poważniej...najlepiej wypisuj sobie pomysły, co ci wpadnie do głowy. Nawet jak będzie to "dupa" zawsze to jakiś pomysł. Tylko teraz pytanie jak tą dupę sfocić? Cóż, to pozostaje w kwestii twoich umiejętności.
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: evvivalarte, data postu: Sunday, December 4, 2011 20:52
z takim podejsciem lepiej nie zaczynaj.
evvivalarte Postów: 9
Konto od: 27.02.2009
Miasto: Suwałki
Permalink Autor: ilonixd, data postu: Monday, December 5, 2011 17:26
Żeby robić dobre zdjęcia trzeba wiedzieć co się chce i kochać to...
Nie ma tak na prwdę rady na dobre zdjęcie... rób zdjęcia tego co lubisz w moim przypadku konie :)
ilonixd Postów: 4
Konto od: 25.11.2011
Miasto: Sobótka
Permalink Autor: adiellka, data postu: Sunday, December 11, 2011 21:14
Zrób sobie gorącą czekoladę czy inny napój, który preferujesz i który Cię relaksuje, usiądź sobie spokojnie przy komputerze, włącz swoją ulubioną muzykę i rozluźnij się. Czasem najlepsze pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanych momentach. Inspiracją może być dla Ciebie każdy przejaw twórczości. Jeżeli nie możesz na nic wpaść, to się nie denerwuj, bo jeszcze pogorszysz sprawę. Możesz otworzyć sobie galerię zdjęć poleconych na photoblogu albo przeszukać jakiś inny serwis w poszukiwaniu zdjęć, które mogłyby podrzucić Ci sensowny i oryginalny pomysł. Masz naprawdę wiele możliwości... ;) Czasem wystarczy niewiele, żeby zrobić naprawdę dobre zdjęcie.
adiellka Postów: 47
Konto od: 27.06.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: scottiex, data postu: Tuesday, December 13, 2011 20:56
Poszukaj inspiracji w muzyce, literaturze, malarstwie. Wyjdź z domu, poobserwuj. Na pewno coś cię natchnie do zrobienia "innego" zdjęcia niż pozostałe.
scottiex Postów: 4
Konto od: 11.12.2011
Miasto: Myślibórz