Kolarstwo

Permalink Autor: chacha, data postu: Saturday, August 27, 2011 01:03
Od czego zacząć kolarstwo na poważnie?
Tak: Rower mam. Sporo jeżdżę. A najważniejsze to mam z tego frajdę i uwielbiam spędzać czas na jeździe. I co dalej?
Pytanie nie tylko skierowane do tych zaangażowanych.
"Ludzie się żrą i pieprzą, a i tak sobie nie smakują"
chacha Postów: 20
Konto od: 21.11.2010
Miasto: Jarosławice
Permalink Autor: viniacz, data postu: Tuesday, September 27, 2011 20:41
O jakie kolarstwo Ci dokładnie chodzi?
Jeśli o szosowe to poczytaj o interwałach ;)
viniacz Postów: 7
Konto od: 4.01.2011
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: chacha, data postu: Sunday, October 9, 2011 23:22
Nie tylko takie. Hmm.. dzięki, to jakiś trop już mam
Ale po wertepach też chętnie zobaczyłabym jak się jezdzi
"Ludzie się żrą i pieprzą, a i tak sobie nie smakują"
chacha Postów: 20
Konto od: 21.11.2010
Miasto: Jarosławice
Permalink Autor: pycek1, data postu: Wednesday, December 21, 2011 08:27
jezeli chodzi o wkrecenie sie no to poszukaj w swoim miescie jakiejs grupy posjonatow rowerow lub forum rowerowe. jezdzij z nimi na wypady i krec coraz wieksze kilometry zarowno na szosie jak i w terenie.
jezeli masz kondycje i sile to mozesz sie wybierac na jakies maratony. nie mowie zey nastawiac sie na miejsce ale sama dla siebie.
ja tak zaczynalem swoja przygode z kolarstwem.jestem po paru maratonach i jestem czlonkiem rowerowegolublina.
on wiosny bede jezdzil w klubie :)
pycek1 Postów: 83
Konto od: 11.04.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: adzianna96, data postu: Sunday, January 15, 2012 20:30
wiesz.. również zadaję sobie to pytania, gdyż interesuje mnie to.. i myślę o tym. :) co do tej sprawy popieram jak najbardziej  'pycek1' ale głównie... baw się dalej jazdą i pokonuj większe odległości.. :) pz
adzianna96 Postów: 2
Konto od: 24.09.2011
Miasto: Poznań
Permalink Autor: paradoxalny, data postu: Wednesday, December 26, 2012 11:43
Jeśli jeździsz już jakiś czas i Twój rower jest całkiem sprawny to proponuje wystartować w jakimś wyścigu. Zobaczysz że złapiesz bakcyla ;)
paradoxalny Postów: 1
Konto od: 26.11.2012
Miasto: Ciechanów
Permalink Autor: czlowiekrower, data postu: Friday, January 11, 2013 12:44
Kolarstwo szosowe jak i górskie jest świetną sprawą. Ja zaczynałem od kolarstwa górskiego, pierwsze maratony, treningi, świetna sprawa. Teraz w planach mam zakupić sobie jakiś szosowy sprzęt, żeby `ciąć asfalt` i bić kolejne rekordy przebytych odległości. Wiadomo jak to każda pasja, jest dobrą ucieczką od szarej rzeczywistości i daje kopa do dalszego życia!

Jeśli chodzi o jakąś wiedzę na ten właśnie temat to polecam książkę `Biblia treningu kolarza górskiego` autorstwa Joe Friel'a. Dużo ciekawych rzeczy dla amatorów sportów rowerowych.

Drugą rzeczą jest to jaki masz sprzęt, zaczynać można na czymkolwiek co jeździ ale wiadomo, że czym lepszy i wytrzymalszy sprzęt tym przyjemniejsze treningi i większe możliwości np. jeżdżenie po cięższym terenie, a za tym idzie poprawienie techniki jazdy oraz refleksu i nauki wychodzenia z krytycznych sytuacji.

Jeśli ktoś jest tutaj z województwa pomorskiego to piszcie, chętnie się zgadam na wspólny wypad.

To kosztowna pasja ale w zupełności wszystko się zwraca w postaci duchowej!

Trzymajcie się! I pamiętajcie o kaskach!

Szerokości i przyczepności życzę w 2013 roku!
czlowiekrower Postów: 1
Konto od: 10.01.2013
Miasto: Pomorskie
Permalink Autor: lajsers, data postu: Tuesday, April 2, 2013 20:27
heyka . Również mam pasje do rowerów i wszystkiego z tym związanego. Myślę o jakimś klubie , ale jak zwykle czas ucieka.. Ostatnio jeżdżę w różnych stowarzyszeniach , ale jakoś to mnie w pełni nie satysfakcjonuje. Jeżdżę szosówką kross sfx 650. Powiedzcie mi czy jest sens wchodzić w klub z dojazdami jakiś 40 km do klubu. I gdzie najlepiej zacząć swoją karierę.
lajsers Postów: 1
Konto od: 29.03.2013
Miasto: Toruń