Masz iPhone'a? Podepnij pod niego L-kę!

Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Sunday, July 10, 2011 06:07
Stało się najgorsze...Chyba nie muszę tłumaczyć jak będzie wyglądał człowiek robiący zdjęcie telefonem z jakimkolwiek obiektywem, gdy ktoś zapragnie się z nim skontaktować. Choć z drugiej strony, iPhone nie ma skutecznej funkcji prowadzenia rozmów głosowych. I traci zasięg jak źle go trzymasz.

Sklep Photojojo wprowadził do swojej oferty adapter dla obiektywów Canon EF i Nikon F przeznaczony dla iPhone’a. Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek przekazywaniu informacji o ekspozycji, czy działaniu AF, więc ustawianie przysłony i ostrości musi odbywać się ręcznie.  

źródło: www.optyczne.pl

Postaram się to streścić w jednym słowie, nawiązując do nazwy ów sklepu: fotojaja.
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: , data postu: Sunday, July 10, 2011 15:07
Jestem ciekaw jak to będzie z kryciem takiej małej matrycy np. Nie widzę w ogólne sensu takiego czegoś.
Konto od:
Miasto: Jawor
Permalink Autor: godbrother, data postu: Sunday, July 10, 2011 20:27
Phi... Ja do mojego starego szajsunga "podpiąłem" raz dla testów odwrotnie Heliosa i robiłem macro :D

Cytat kolorowyxmisiu

Postaram się to streścić w jednym słowie, nawiązując do nazwy ów sklepu: fotojaja.

A czegoś się spodziewał? :P W sumie jakby miał mocowanie M42 to by jeszcze się na coś zdało... wtedy by tylko gniazda PC do podłączenia lamp studyjnych brakowało ;)
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: , data postu: Sunday, July 10, 2011 20:48
Cytat godbrother
A czegoś się spodziewał? :P W sumie jakby miał mocowanie M42 to by jeszcze się na coś zdało... wtedy by tylko gniazda PC do podłączenia lamp studyjnych brakowało ;)

Do tego jeszcze jakiś grip...

Swoją drogą, coś dla Tomcia :D
Treść dodana do postu 10-07-2011 o godzinie 20:50
No ale nawet matryca z tamtego Samsunga nie była przecież tak mała jak w telefonach komórkowych :p
Konto od:
Permalink Autor: godbrother, data postu: Sunday, July 10, 2011 21:08
Cytat
No ale nawet matryca z tamtego Samsunga nie była przecież tak mała jak w telefonach komórkowych :p

Ale ja o telefonie mówiłem :P
Permalink Autor: , data postu: Sunday, July 10, 2011 22:16
Cytat godbrother
Ale ja o telefonie mówiłem :P

Zgasiłeś mnie... Masz jeszcze te zdjęcia?
Konto od:
Permalink Autor: stillchildlike, data postu: Monday, July 11, 2011 11:42
ja zaraz do swojego SE jakąś 135 przyłożę to wrzucę.
stillchildlike Postów: 818
Konto od: 5.11.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: godbrother, data postu: Tuesday, July 12, 2011 13:23
Cytat
Zgasiłeś mnie... Masz jeszcze te zdjęcia?

Możliwe że gdzieś lezą, ale nie wiem czy jest się czym chwalić... przy świetle jarzeniowym robione, bo zimą jak jeszcze nie było roślinek ani innych obiektów do macro. Ale sam fakt, że udało mi się zrobić ostre zdjęcie z tak bliskiej odległości (normalnie się nie da) czymś co nie ma nawet AF było sporym skokiem w przód :P
Permalink Autor: dziadekwstaniku, data postu: Wednesday, October 24, 2012 22:17
Beznadzieja jak dla mnie , nie ma to najmniejszego sensu ... Wyobraźcie sobie IPhone z 300mm ? Dla mnie to telefon , a nie aparat ...
dziadekwstaniku Postów: 9
Konto od: 21.12.2009
Miasto: Malbork
Permalink Autor: januszpogorzelski0, data postu: Monday, November 10, 2014 12:45
Zgadzam się aparaty w iphonach nie są w pełni profesjonalne, ponieważ służą przedewszystkim do dzwonienia i internetu.

Miasto: Łódź
Permalink Autor: sara57, data postu: Tuesday, October 4, 2016 11:41
cześc cześć
sara57 Postów: 1
Konto od: 4.10.2016
Miasto: Poznań