Co sądzicie o złodziejach notek?

Permalink Autor: wkkenator, data postu: Saturday, April 26, 2008 14:06
ode mnie nikt nie kopiuje, bo notek nie piszę (a jeżeli już, to krótkie i nieprzydatne :D)
"Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki" Angela Carter
wkkenator Postów: 325
Konto od: 26.12.2006
Miasto: Zamość
Permalink Autor: rykoszetem, data postu: Saturday, May 3, 2008 12:46
Więc czy można coś zrobić, jeśli spotka się z kradzieżą notki? Np. zgłosić do moderatora? Proszę rozwiać moje wątpliwości, bo jeśli chodzi o zdjęcia, to jestem pewna, że na to moderatorzy mają wpływ. :)
rykoszetem Postów: 1
Konto od: 17.04.2007
Miasto: Lubin
Permalink Autor: bajzel, data postu: Saturday, May 3, 2008 14:27
"Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3."
:)

zgłaszasz fakt kradzieży pracy moderatorowi przez pm-kę oraz udowadniasz że jest ona Twojego autorstwa, wtedy moderator zajmuje się tym;)
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: bezsensownegosensu, data postu: Saturday, May 3, 2008 21:39
uwazam ze faktycznie takie rzeczy trzeba zgłaszac moderatorom.
wkoncu to jest cos podobnego do zdjęc z netu.

jedna dobra rada.: nie twoje nie dodawaj i tyle. ;]
bezsensownegosensu Postów: 4
Konto od: 27.11.2007
Miasto: Zaklików
Permalink Autor: busch, data postu: Monday, May 5, 2008 16:22
Jak się udowadnia, że notka jest mojego autorstwa? :-) Wysyłam swoje zdjęcie z marsowym obliczem (że niby właśnie ciężko nad nią myślę), szukam świadków mojej genialności, idę do księdza po zaświadczenie?
Bo sama data dodania może być myląca; ktoś mógł dopiero przy edytowaniu wcześniej napisanej własnej notki wkleić ukradziony fragment i przez to by wyszło, że "był pierwszy".

Za kradzież moich ukoffanych notek zabiłabym, w każdą tyle serca wkładam ;p To moje dzieci :D
busch Postów: 1
Konto od: 31.01.2008
Miasto: Dupa Maryni
Permalink Autor: izzzuniaaa, data postu: Monday, May 5, 2008 23:00
Brak własnego stylu, brak własnego pomysłu, ślepe kopiowanie... Zupełnie jak moda w codziennym życiu.
izzzuniaaa Postów: 19
Konto od: 3.11.2007
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: anhp, data postu: Friday, May 23, 2008 20:54
Cytat samara890
Zastanawia mnie czy zdarzyło wam się kiedyś spotkać na czyimś blogu notkę skopiowaną słowo w słowo z waszego fbl?

oo, ja pierwszy raz słyszę, by ktos kopiował czyjeś notki...
Świadczy to jedynie o niskim poziomie osoby kopujacej... przykre, ze ludzie nie potrafią sami napisac chociaz 2 zdan... masakra...
anhp Postów: 2
Konto od: 13.11.2006
Miasto: Świdnik
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 24, 2008 16:07
mi sie to zdazylo niedawno
kolezanka moja mi o tym powiedziala
dziewczyna mlodsza odemnie o jakies 2 lata miala takie notki co ja
wszystko opisane z kim byla gdzie co robila itp
wkurzylo mnie to strzanie bo kazda notka byla taka sama jak moja
napisalam jej to co trzeba i juz sie to nie powtorzylo
to nie pierwsza taka osoba;P
Konto od:
Miasto: Lipno
Permalink Autor: lentilka, data postu: Thursday, November 19, 2009 15:01
O! Myślałam, że tylko kradzież zdjęc można zgłaszać..
Ja trzy dni temu dostałam anonim z adresem i znalazłam dziewczyne która miała z 15 moich notek - nie wiem ile dokładnie bo dalej nie chciało mi się już liczyć. Teraz albo usunela zdjęcia (ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyć), albo zmieniła adres..
Nie wiem co to ma za sens i co to w ogóle daje.. Skopiować czyjeś uczucia, czy dzień z jego życia, jeszcze niższy poziom niż kradzież zdjęć. O ile wypada dzielić jakoś złodziejstwo.
lentilka Postów: 3
Konto od: 11.04.2008
Miasto: Nibylandia
Permalink Autor: exceptthem, data postu: Monday, November 30, 2009 18:51
nie słyszałam nigdy o czymś takim żeby ktoś kopiował od kogoś notke... mi sie to nie zdarzyła a poza tym nie ma co ode mnie kopiować xd

ale co do tych osób które kopiują to są żałosne ! I to mega ... nie wiem po co takie kopiowanie...;/ Jak nie ma co pisać to po co tej osobie to ?! Dziwne...
exceptthem Postów: 1
Konto od: 15.10.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: soif, data postu: Tuesday, December 8, 2009 23:05
moje wiersze, teksty i notki często kopiują z mojego bloga, znajduję je na pb i w innych miejscach nie podpisane, że są moją własnością, to przykre, ale w czasach internetu to nieuniknione. jeśli nie chce się by ktoś kopiował nasze słowa - nie należy ich publikować, ot taka prawda.
TO, CO W ŻYCIU JEST NA GRANICY NIESTOSOWNOŚCI,
FOTOGRAFICZNIE MOŻE BYĆ BARDZO INSPIRUJĄCE.
- Jeanloup Sieff -

[ www.katarzynapyrchala.com ]
soif Postów: 67
Konto od: 17.12.2008
Miasto: wodzisław śląski
Permalink Autor: nacpanaxdmilosciaxdd, data postu: Wednesday, December 9, 2009 14:16
dla mnie jest to nawet troche dziwne to cale kopiowanie notek ;/;/
ci co kopjuja nie maja pomyslu na notke i mysla ze jak skopjuja notke to bedz spoko czy cos a oni wcale sobie nie pomagaja ;/;/
ja np. pisze notki o tym co sie dzieje w moim zyciu jakie mam plany co juz mam za soba i wtedy chyba nikt notki nie skopjuje bo przeciez nie mozemy miec takiego samego zycia...
nacpanaxdmilosciaxdd Postów: 0
Konto od: 8.12.2009
Miasto: Sandomierz
Permalink Autor: angelikaklik, data postu: Wednesday, June 23, 2010 16:05
Raz, no może dwa razy ktoś żywcem skopiował moje notatki i podszył się pod nie. Po mojej małej 'interwencji' osobnik przeprosił i jakoś nie żywiłam do niego większej urazy. Stety albo niestety nabrałam dystansu do moich fotoblogowych notatek i wynurzam się na innym portalu. :)
A n g i x
angelikaklik Postów: 66
Konto od: 26.02.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: giipsyy, data postu: Saturday, June 26, 2010 16:09
Te ziomy nie mają pomysłu, żeby napisać coś od siebie dlatego kopiują . ; P
giipsyy Postów: 9
Konto od: 31.05.2010
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Permalink Autor: moosiatko, data postu: Monday, June 28, 2010 17:04
szczerze mówiąc nie pomyślałam nawet żeby zgłosić taką kradzież moderatorom. te kradzieże juz tak powszednieją, że człowiek zaczyna machać na talkie incydenty ręką. jednak bądź co bądź jest to kawałek Waszej pracy także jak najbardziej trzeba to zgłaszać.
swoją drogą niesamowitym jest z jaką łatwością przychodzi ludziom nadużywanie funkcji kopiuj/wklej, nie tylko jeśli chodzi o notki. trzeba z tym walczyć, bo nikt nie uszanuje Waszej pracy jeśli Wy szanować jej nie będziecie.
moosiatko Postów: 0
Konto od: 6.05.2007
Miasto: Sztokholm
Permalink Autor: endzell, data postu: Monday, June 28, 2010 22:59
ja nie pisze dużych notatek i nikt o demie nie kopiuję .
jeżeli chodzi o notatki to jeszcze bym zniosła ja by ktoś mi je skopiował, ale nie którzy nawet kopiują zdjęcia
..
endzell Postów: 11
Konto od: 2.01.2010
Miasto: Ząbkowice Śląskie