LUDZIE..Wrocławianie, mieszakańcy małych miast i wsi..RÓŻNICE, P

Permalink Autor: katui, data postu: Friday, April 4, 2008 19:19
czy myslicie, ze sposob myslenia ludzi z duzych miast, miasteczek i wsi tak bardzo sie dzis rozni??
na kim mozna bardziej polegac?z kim latwiej sie dogadac, bawic??
czy ludzie z Wroclawia sa zarozumiali i sie "wywyzszaja"??
Żałuje się tylko tego w życiu, czego się nie spróbowało....
katui Postów: 41
Konto od: 23.12.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: razahell, data postu: Sunday, April 13, 2008 10:54
Szczerze? Zdarza się... Nie zawsze, ale cześciej trafiam na ludzi chwalących się wszystkim dookoła we Wro niż w mniejszych miejscowościach czy wioskach. Jeśli chodzi o rozmowę... Wydaje mi się, że to zależy od obu stron. Osobiście dobrze rozmawia mi się z jednymi jak i z drugimi, jednak to zależy głównie od stopnia poznania drugiej osoby. Bo czy rozmawiamy tak na ulicy? W mieście nie, o wiele częściej na wiosce czy to zagada sąsiadka, czy przystanie się na chwilę z sąsiadem. Tak, w mieście tego raczej nie ma
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, April 16, 2008 09:25
a ja mysle tak:
inaczej sie na to patrzy jak sie mieszka we Wro,
a inaczej jak mieszka sie na wsi.
wtedy sie wszystko zmienia i jak np mowiles ze wiesniaki sa glupie itp to sam sie nim stajesz bo tam mieszkasz xD
ale ogolnie to jak dla mnie ludzie z Wro sa spoko i z wiosek xD
haha szkola mi ryje banie xD
Konto od:
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, May 7, 2008 19:58
Na wsi, moim zdaniem, ludzie lepiej się dogadują. I nie koniecznie muszą to być jakieś durne wieśniaki, którzy podstawówek nie pokończyli i żyją czasami za wojny jeszcze. Jeżeli ktoś nie był na wsi i nie wie jak tam jest, to nawet nie ma co się na takowe tematy wypowiadać.
Czasem mam wrażenie, że "mieszczuchy" są bardziej zarozumiali. A takich co się tylko wywyższać umieją to raczej poważnie nie ma co traktować. ^^ Aczkolwiek i ten z miasta i ten ze wsi dogadać się potrafi- to oznaka, że chyba tak źle z nami nie jest :D
Mam nieźle na bani- jakoś mi z tym dobrze ^^
Konto od:
Miasto: Wrociszów Górny! Jau! :D
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Thursday, May 15, 2008 19:15
to zależy od człowieka. ale też od innych ludzi.
chciałam napisać,.że to zależy od konkretnej osoby jak się utożsamia, bo na wsi może żyć ktoś wyniosły, nie dopuszczający do siebie nikogo, a w dużym mieście może też być ktoś, kto przegapi pięć tramwajów, bo akurat gada ze znajomymi.
ale z drugiej strony środowisko to dużo. mieszkam w 11-tys. mieście, praktycznie nic się tu nie dzieje, wieczorem nie ma gdzie wyjść, no chyba, że do jednej z czterech pizzerii, bo tylko to tu jest. a zaledwie 17km dalej jest większe miasto (28tys mieszkańców) i tam już się coś dzieje. kino, wydarzenia kulturalne, puby, restauracje, dyskoteka.
i teraz dwie skrajności - dla ludzi stamtąd to nic - dla nich "nic tam nie ma", a dla mnie to dużo, bo można chociaż gdzieś wyjść wieczorem.
a druga skrajność to to, że w moim mieście spędziłam 15lat, teraz do szkoły chodzę tam i praktycznie spędzam tam cały czas, bo z domu wychodzę o 7, wracam o 17, a w weekendy też tutaj nie wychodzę, bo... no nie ma gdzie.
a jak wracam i widzę ludzi w moim mieście, to różnią się bardzo od tamtych. i to nie to, że poszłam do szkoły gdzie indziej i się teraz "wielka pani" zrobiłam, po prostu ci ludzie nie interesują się sztuką, kulturą, modą - oczywiście, można powiedzieć, że ktoś, kto nie był nigdy w teatrze, jego pojęcie o porządnej muzyce [nie z gatunku techno i pop w radio]kończy się na Farben Lehre, a ubiera się na bazarze także jest wartościowym człowiekiem i to ja faktycznie stałam się nienormalna po tej "przeprowadzce", ale ja osobiście wolę spotykać się z ludźmi o szerszych horyzontach [oczywiście, takich też nie brakuje w mniejszych miastach, a może to tylko w moim mieście jest taka specyfika... ale wiadomo, że im większe jest miasto, tym większy dostęp do kultury, sztuki etc]
a co do Wrocławia to jakoś niespecjalnie lubię tam jeździć. bo gdy jestem tam na jeden dzień to wszędzie się spieszę, a tego nie lubię. a Wrocław sam w sobie jest niesamowity oczywiście i do studiowania idealny ;-) ale kiedyś nie wiem czy chciałabym żyć w tak dużym mieście.

Post edytowany Thursday, May 15, 2008 19:15 przez moderatora dredzinka
dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: katui, data postu: Thursday, May 15, 2008 20:41
dzieki dredzinko za takie podejscie do tematu :) oto mi wlasnie chodzilo...ja kocham moj wroclaw i nie szczerze powiedziwszy nie mam o czym gadac z ludzmi z mniejszych miast (a konkretniej z takim typami ludzi, jakich opisałas - nie interesujacych sie kultura, dobra muzyka, itd). Do mojej szkoly chodzi bardzo duzo osob z okolicznych miasteczek i wsi... oni nie sa, powiedzmy "zasciankowi", ale tez nie tak bardzo znajacy ta kulture i sztuke, etc. Mimo to to oni są czesto jedynymi osobami, z ktorymi mozna pogadac bez "fochow" jakie maja czasem miastowi.A poza tym nie odmowia pomocy - mozna na nich polegac.... to wspaniala cecha...szkoda mi, że Wrocławianom czasem jej brak :(
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Thursday, May 15, 2008 22:23
nie ma za co ;-) po prostu wyraziłam swoje zdanie.
swoją drogą to właśnie słyszałam, że Wrocławianie są najbardziej przyjaźni, w porównaniu do Warszawiaków, Krakowian czy innych takich ;-)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: katui, data postu: Friday, May 16, 2008 14:01
:) no ba, jasne, że sa :D
Permalink Autor: medzika21, data postu: Thursday, May 29, 2008 00:47
no no macie wszyscy racje:) nie ma jak na wsi... pozdrawiam:)

Usunięto zbędne treści - na forum istnieje zakaz reklamowania swoich photoblogów.

Post edytowany Thursday, May 29, 2008 00:47 przez moderatora irminka
medzika21 Postów: 1
Konto od: 8.04.2008
Permalink Autor: rbd13, data postu: Wednesday, July 16, 2008 23:56
Ja nie mieszkam na wsi ale uważam że gdy ktoś mieszka na wsi a inny w wielkim mieście to się niczym nie różni bo każdy ma swoją godność:)
rbd13 Postów: 1
Konto od: 16.07.2008
Miasto:
Permalink Autor: katui, data postu: Wednesday, July 23, 2008 20:48
tu chodzi o subtelne roznice mentalne, kulturowe, usposobienia, sposobu wychowania a nie o godnosc.
Permalink Autor: aldzazira, data postu: Wednesday, July 30, 2008 17:28
Wydaje mi się,że różnicy nie ma.A widzą ją Ci,którzy mieszkają w większym mieście,ponieważ czują się "lepsi". Oczywiście nie każdy,ale zdarzają się sporadyczne przypadki xD
Wiem coś o tym,bo sama mieszkam na peryferiach Wrocławia:))
aldzazira Postów: 1
Konto od: 24.07.2008
Permalink Autor: takajakas1988, data postu: Thursday, August 28, 2008 10:37
Moim zdaniem ludzie ze wsi o wiele lepiej się dogadują niż ci z miasta. Wiadomo, znają się od lat co bardziej owocuje w lepsze stosunki. Ci z większych miast są zarozumiali czasami, ale to może dlatego, że mają większe możliwości i nikt praktycznie ich nie zna, przez co nikt o sobie nic nie wie, nie zna przeszłości drugiego. Bo to czasami też stwarza opinię. Sami wiecie jak jest na wsiach. Każdy praktycznie o każdym wszystko wie.
takajakas1988 Postów: 1
Konto od: 26.08.2008
Miasto: Środa Śląska/Proszkowice
Permalink Autor: iwiu, data postu: Friday, October 31, 2008 08:36
mieszkam w malej miejscowosci,tak szerze to nie ma znaczenia gdzie sie mieszka .Czy to wrocaw ,czy wies...jak czowiek jest miy to bedzie...teraz juz nie ma takiej wielkiej roznicy po miedzy ludzmi z miast a, ludzmi z malych miasteczek...to nie to co kiedys....
iwiu Postów: 17
Konto od: 30.10.2008
Miasto: Sobótka