Co to jest MIŁOŚĆ

Permalink Autor: promowana, data postu: Wednesday, February 2, 2011 18:34
Tak jak w temacie, czyli wasze indywidualne spojrzenie na doskonale znane chyba wszystkim uczucie jak miłość (wiem, że jest od groma osób nie szczęśliwie zakochanych twierdzących że nie znają tego uczucia ale wyraźcie również swoje zdanie). Napiszcie czym jest ona dla was, co czujecie w stanie 'zakochania'? Chciałabym wykorzystać wasze wypowiedzi w referacie... Pozdrawiam ;]
promowana Postów: 27
Konto od: 27.01.2009
Miasto: Koniecpol
Permalink Autor: promowana, data postu: Wednesday, February 2, 2011 18:38
Żeby było łatwiej:

Dla mnie miłość to uczucie doskonałe, ale nie koniecznie stan wiecznego szczęścia. W miłości są wzloty i upadki, czasem z miłości jesteśmy wstanie robić przedziwne rzeczy... i to jest najpiękniejsze. Dłuugo czekamy na takie prawdziwe uczucie ale gdy już się zjawi, czujemy że sięgamy nieba.

+prosze żebyście napisali coś od siebie, jedno zdanie ale własne :)
Permalink Autor: mistifina, data postu: Thursday, February 3, 2011 20:02
hmm Miłość to jak dla mnie zakochanie się jak diabeł w suchej wierzbie jak to ładnie ktoś powiedział nie wiadomo po co dla czego i w jakim celu i dlaczego aż tak na nas to działa że potrafimy robić przedziwne nie normalne dla kogoś kto patrzy z boku rzeczy. Miłość to takie uczucie które sprawia że wszystko to co nierealne staje się realne i wszystko to czego byśmy nie zrobili robimy. Krótko stawia świat do góry nogami a my jesteśmy tym wniebowzięci i prze szczęśliwi.
mistifina Postów: 0
Konto od: 30.01.2011
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: zcukrem, data postu: Saturday, April 30, 2011 21:49
milosc to nie uczucie.
to sila, do wstania rano i zrobienia sniadania, chociaz wieczorem byla kłótnia, i spałeś w drugim pokoju.

ale, czy milosc nie przeobraza sie z czasem w przyzwyczajenie?
zcukrem Postów: 63
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Ryki
Permalink Autor: niezxxiwieku, data postu: Sunday, May 1, 2011 00:13
Heh tak sie sklada ze dodalem wpis na moim pfb jesli ktos lubi czytac bzdety to zapraszam :)
niezxxiwieku Postów: 2
Konto od: 30.04.2011
Miasto: Poznań
Permalink Autor: beautifulxxdreams, data postu: Tuesday, May 3, 2011 23:42
Jak dla mnie miłość to piękne uczucie, które nawiedza czasem każdego człowieka. Oczywiście są wzolty i upadki.
Niektórzy nieszczęśliwie zakochani, a inni szczęścia mają aż nadmiar. hmm w sumie czy można mieć nadmiar szczęścia? Zakochany człowiek powinien umieć wybaczać, kochać, pocieszać i poprostu zawsze być. Jest szczęśliwy, gdy jest przy niej/nim. Mógłby być ze znajomymi, ale woli być z nią/nim. Szanowanie się, okazywanie tych uczuć, nawet małe kłótnie po których powracamy nieraz do stanu normalności i ponownego szczęścia zapominając o tym co było przez chwilą są miłością. To nie tylko seks, wygląd albo chwalenie się komuś, że ma się tego swojego partnera lecz się go nie kocha. Trzeba znać swoją wartość i dopiero poznać kogoś kto będzie Ciebie wart. Bo może się tylko wydawać, że między wami jest coś takiego jak miłość lecz to tylko zauroczenie.
Trzeba umieć odróżniać zakochałam/em się od kocham i to jest prawdziwa sztuka.
beautifulxxdreams Postów: 0
Konto od: 3.08.2010
Miasto: Droszków
Permalink Autor: mightcrawler, data postu: Tuesday, June 14, 2011 01:10
Z najbardziej obiektywnej strony: instynkt. Ubrany w całą masę pięknych słów. Instynkt mający za zadanie skojarzenie dwóch osobników, których potomstwo ma największą szansę na przeżycie. A z nieco bardziej humanistycznej strony, coś niewypowiedzianego. Alfa i omega tego świata. Coś za co warto umrzeć, ale gdy już się jest na to gotowym okazuje się to totalnie niepotrzebne :).
mightcrawler Postów: 3
Konto od: 3.05.2010
Miasto: Sosnowiec
Permalink Autor: sdms, data postu: Tuesday, June 14, 2011 09:25
Cytat mightcrawler
Z najbardziej obiektywnej strony: instynkt.

Kto cię uczynił sędzią, by oświadczać, że twoje zdanie jest najbardziej obiektywne?

Instynktem jest pociąg seksualny, ale nie miłość będąca uczuciem, gdyż miłość nie jest istotna w tzw. walce o przetrwanie gatunku. Gatunek ludzki przetrwałby i bez miłości.
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: promowana, data postu: Friday, June 17, 2011 21:59
Cytat sdms
Instynktem jest pociąg seksualny, ale nie miłość będąca uczuciem, gdyż miłość nie jest istotna w tzw. walce o przetrwanie gatunku. Gatunek ludzki przetrwałby i bez miłości.

interesująca wypowiedź ;)
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Tuesday, June 28, 2011 20:41
miłość to stan w którym widzi się świat takim, jakim nie jest
sublimatio Postów: 9
Konto od: 28.12.2010
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: badsunshine, data postu: Wednesday, June 29, 2011 22:12
Moim zdaniem miłość nie ma definicji, miłość dla każdego jest czymś innym. Nie da się tego opisać. Najpiękniej na temat miłości wypowiadają się na pewno osoby, które jej w pełni nie doświadczyły.
To tyle. ;)
badsunshine Postów: 0
Konto od: 29.06.2011
Miasto: Sochaczew
Permalink Autor: sdms, data postu: Thursday, June 30, 2011 00:30
miłość to doskonałość, której nie da się osiągnąć przed śmiercią. Póki żyjemy możemy jedynie uczyć się miłości, odkrywać ją, czerpać z niej, ale nigdy nie jesteśmy w stanie osiągnąć pełni miłości.

"W miłości nie ma lęku, bowiem doskonała miłość usuwa lęk, gdyż lęk kojarzy się z karą. Ten zaś kto się lęka nie wydoskonalił się w miłości" (1 J 4,18)
Omnia mea mecum porto.

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Thursday, June 30, 2011 01:06
Cytat sdms

miłość to doskonałość, której nie da się osiągnąć przed śmiercią. Póki żyjemy możemy jedynie uczyć się miłości, odkrywać ją, czerpać z niej, ale nigdy nie jesteśmy w stanie osiągnąć pełni miłości.

"W miłości nie ma lęku, bowiem doskonała miłość usuwa lęk, gdyż lęk kojarzy się z karą. Ten zaś kto się lęka nie wydoskonalił się w miłości" (1 J 4,18)

Zadano pytanie czym jest miłość, a nie o sposoby i możliwości jej zastosowania, ale dobra skoro już napisałeś - obalę te banialuki.
Ja osiągnąłem miłość przed śmiercią, zaskoczony? Mówię tak - i tak się dzieje.
A z innej beczki: miłość wcale nie jest doskonałością. Miłość to iluzja rzeczywistości która nie istnieje, kończy się raptownym ciosem, bardzo mocnym. Wtedy albo się popełnia samobójstwo, albo się uczy - aby więcej nie kochać, bo nie warto. Ja czekam na cios.
Permalink Autor: pannamanna69, data postu: Thursday, June 30, 2011 10:08
Miłość to stan w którym wydaje się nam że możemy wszystko, czasem gdy jednak próbujemy zrobić rzeczy niemożliwe miłość słabnie.
Treść dodana do postu 21-10-2016 o godzinie 22:28
...
pannamanna69 Postów: 0
Konto od: 29.06.2011
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: sdms, data postu: Thursday, June 30, 2011 13:47
Cytat sublimatio
Zadano pytanie czym jest miłość, a nie o sposoby i możliwości jej zastosowania

Odpowiedź opisywała czym miłość jest z rozwinięciem wyjaśniającym owo stwierdzenie, gdyż bez niego byłoby ono niezrozumiałe, więc zarzut dla mnie niezrozumiały ;)
Cytat sublimatio
Ja osiągnąłem miłość przed śmiercią, zaskoczony? Mówię tak - i tak się dzieje.

Gratuluję, ale tak naprawdę zweryfikować to będziesz mógł tylko i wyłącznie w momencie śmierci, bo póki żyjesz jeszcze wszystko co sądzisz, że ci się wydaje możesz przekreślić i stwierdzić, że było pomyłką.
Cytat sublimatio
A z innej beczki: miłość wcale nie jest doskonałością.
To, że się ze mną nie zgadzasz nie oznacza, że masz rację. Nie głosimy tu prawd uniwersalnych a jedynie własne poglądy
Cytat sublimatio
Miłość to iluzja rzeczywistości która nie istnieje, kończy się raptownym ciosem, bardzo mocnym. Wtedy albo się popełnia samobójstwo, albo się uczy - aby więcej nie kochać, bo nie warto. Ja czekam na cios.

Niewątpliwie jest mi przykro z powodu dominującego w twoim poglądzie pesymizmu. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś uda ci się spojrzeć na miłość dużo bardziej optymistycznym okiem. I tego ci życzę.
Omnia mea mecum porto.

Permalink Autor: sublimatio, data postu: Friday, July 1, 2011 11:14
1. Bez rozwinięcia wszystko byłoby zrozumiałe, jeżeli umie się coś zwięźle zreferować.
2. Doprawdy tylko słaby człowiek jest w stanie stwierdzić czy czegoś doświadczył jedynie na łożu śmierci. Ja umiem teraz, i nie zaprzeczaj, bo nie znasz mnie lepiej niż ja sam siebie.

3. Nigdzie nie napisałem że to jest prawda obiektywna, wmawiasz mi jak Hitler.
4. W moim poglądzie nie ma pesymizmu, uważam że jest racjonalność i intersubiektywizm. A, dodatkowo - współczucie obcej osobie z internetu jest straszne, to taka próba manipulacji poprzez litość. Daruj sobie.