czy miłość na odległość ma sens?

Permalink Autor: narsha, data postu: Sunday, July 15, 2012 17:24
Ach no nie wiem, mi nie wyszło ;p
narsha Postów: 11
Konto od: 15.11.2011
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: easygoingx3, data postu: Tuesday, July 17, 2012 22:41
cóż mój związek trwa ponad dwa lata. były wzloty i upadki. widzimy się nieczęsto, ale osoby które nie były w tkaim związku nie zrozumieją tej euforii na myśl o spotkaniu. nie poznają smaku wyczekiwania tego konkretnego dnia. wszyscy piszecie, że bez zaufania się nie uda itepe. a bylibyście w jakimkolwiek związku bez zaufania ? niektórym się nie uda, inni dadzą radę. ale odległość nie ma znaczenia. tak jak juz ktoś pisał jeśli chłopak/dziewczyna ma cię zdradzić i tak to zrobi, nawet jak mieszkacie drzwi w drzwi.  także zadając pyatnie "czy miłość na odległość ma sens" to tak jakby pytać czy miłość wgl ma jakikolwiek sens. :)
easygoingx3 Postów: 0
Konto od: 1.09.2011
Miasto: Sulbiny
Permalink Autor: unbrokengoodgirl, data postu: Friday, July 27, 2012 09:40
Całkowicie zgadzam się z przedmówczynią. Co więcej, uważam, że miłość na odległość jest mocniejsza. Przez to, że nie ma czasu na kłótnie tak naprawdę. Przyjeżdżasz na weekend - euforia i radość - chwila i znowu wracasz do siebie. Każda prawdziwa miłość wymaga poświęceń, wyrzeczeń, "krwi i potu", ponieważ dla drugiej osoby jest się w stanie zrobić wszystko. A jeśli wiem, że ta osoba jest szczęśliwa tylko ze mną. To po co szukać kogokolwiek innego, bliżej?

Ah luuudy. Śmiejcie się, płaczcie i kochajcie! ;)
unbrokengoodgirl Postów: 0
Konto od: 24.07.2012
Miasto: Ciasteczkowo
Permalink Autor: evangelyne, data postu: Wednesday, August 15, 2012 11:29
Myślę, ze to nie ma sensu. Juz nie raz próbowałam i nie wychodziło. Chyba, ze ta osoba jest Ci dana i jej ufasz. Ciężej jest jak oboje chcecie się widzieć jak najszybciej, a nie macie jak...
evangelyne Postów: 1
Konto od: 20.06.2010
Miasto: Inverness
Permalink Autor: blondeegirl15, data postu: Wednesday, August 15, 2012 16:39
Wiadomo że nigdy nie masz pewnosci że ta osoba Cie nie zdradza, ale jesli jestes z kims w związku musi być też zaufanie, bo jesli nie ufasz drugiej osobie to dla mnie ten związek nie przetrwa, ale owszem jesli sie kogos kocha i dajecie oboje jakos rade to może przetrwać, powodzenia życze. ;)
blondeegirl15 Postów: 0
Konto od: 15.08.2012
Miasto: Hatfield
Permalink Autor: forgetmenotx, data postu: Monday, August 20, 2012 19:57
Dla mnie.. nie ma sensu.
forgetmenotx Postów: 0
Konto od: 20.08.2012
Miasto: Medyka
Permalink Autor: mala156, data postu: Tuesday, August 21, 2012 07:52
Jeżeli się Kochacie to oczywiście ;*
mala156 Postów: 0
Konto od: 22.03.2012
Miasto: Augustów
Permalink Autor: oppcja, data postu: Wednesday, August 22, 2012 21:24
ogólnie nie ma sensu, to byłaby wirtualna miłość, na krótki okres tak, ale nie na dłuższą metę
oppcja Postów: 71
Konto od: 8.12.2010
Miasto: szczecin
Permalink Autor: musnietaczekolada, data postu: Wednesday, August 29, 2012 17:03
Oczywiście, że miłość na odległość ma sens o ile jest ona szczera i prawdziwa. Oczywistym jest też, że związek trwający zaledwie kilka tygodni czy miesięcy może nie przetrwać, ale związek już kilkuletni ma spore szanse na to! Mój partner z którym jestem już kilka lat poleciał 3 miesiące temu do Stanów, zostanie tam jeszcze kolejne 3 miesiące. Różnica 7h oraz odległość kilku tysięcy kilometrów nie sprawia żadnych problemów by nasz związek przetrwał. Skąd pewność, że nie zdradza? To się po prostu czuje, w końcu istnieje kobieca intuicja, prawda? A poza tym trzeba ufać swojemu partnerowi bo bez tego "ani rusz". Co więcej?! Uważam, że to doskonały sprawdzian dla naszego układu - kto wie może jak wróci będziemy już czymś więcej jak tylko związkiem. Pozdrawiam i trzymam kciuki za kobiety, które są w podobnej sytuacji. Całusy
musnietaczekolada Postów: 2
Konto od: 19.08.2008
Miasto: Darlington
Permalink Autor: sedona, data postu: Friday, August 31, 2012 16:34
może i ma sens, ale często się nie udaje. szczególnie, gdy nie ma możliwości widzenia się z kimś parę razy w roku. poza tym, zawsze milej jest spędzić z kimś chwilę trzymając go za rękę, a nie stukając w klawisze.
sedona Postów: 20
Konto od: 5.11.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: pr0mises, data postu: Thursday, January 31, 2013 23:21
Sama teraz jestem w takim związku... jeżeli się kogoś kocha to kilometry nie mają znaczenia...
pr0mises Postów: 10
Konto od: 4.05.2012
Miasto: Kraków
Permalink Autor: kiciasobczykzgudzia, data postu: Friday, February 1, 2013 15:58
moim zdaniem ma sens, mimo że mam te 16 lat to pisze z chłopakiem który jest 400 km stąd i nie mamy możliwości sie spotkania .
jeżeli komuś się ufa i wierzy w to że będzie dobrze, to owszem jest szansa że wszystko się ułoży :)
kiciasobczykzgudzia Postów: 1
Konto od: 29.01.2013
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: divinoamante, data postu: Monday, February 4, 2013 19:48
Przyznam się, że nie czytalem wszystkim postów, tylko te z pierwszej i ostatniej strony. Ktoś pisał, że to zależne od siły uczucia i determinacji partnerów. To jednak bardziej złożona sprawa. Świadczy o tym ta obszerna dyskusja. Postanowiłem także dopisać tu swoje 'dwa słowa', ponieważ też byłem w związku na odległość przez pół roku i nie dałem rady.. Ciężko jest powiedzieć czy to ma sens. Wszystko zależne jest od kilku czynników. Środowisko, znajomości, tryb życia, etap życia, determinacja, charakter, cierpliwość obojga partnerów. Ważne jest to jaki kontakt ze sobą utrzymują i czy co jakiś czas spotykają się ze sobą. Podstawą jest zaufanie, lecz wiadomo, że obojgu brakuje wspólnej bliskości i każdy ma swoje potrzeby. Nie chodzi tutaj tylko o te seksualne, ale trudno jest być bez swojej ukochanej/ukochanego cały czas, bez przytulenia, pocałunku itd. Ocena z mojej perspektywy jest negatywna, nie widzę w tym sensu. Nie ma się co niepotrzebnie oszukiwać, że będzie dobrze, że dwoje ludzi których dzieli spora odległość będą przy sobie. Taka prawda. Lepiej jest mieć kogoś niż być samym? Boimy się być sami? A może potrzebujemy kontaktu z kimś dla nas 'bliskim'? Czekam na dalsze opinie.
divinoamante Postów: 0
Konto od: 2.02.2013
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: ra33, data postu: Sunday, July 21, 2013 13:11
Jestem Singlem. Mam 22 lata. Szukam miłej i z dobrym gustem dziewczyny z okolic Bełhatowa, Gminy Kleszczów, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Radomska, Rawy Maz. Ogulnie z łódzkiego ale nie z okolic odległych o 20-50 km. Diewczyna w wieku 16-22 lat.

Pozdrawiam.
ra33 Postów: 3
Konto od: 20.07.2013
Miasto: Oslo pod mostem
Permalink Autor: na1906procent, data postu: Wednesday, July 31, 2013 18:12
Moim zdaniem taki związek ma sens. Sama jestem w takim związku, dzieli nas 160 km, i nie można spotykać się zbyt często, ale kilka wspólnych dni jest w stanie wynagrodzić tygodnie czekania. Jeśli tylko naprawdę kocha się drugą osobę, to nie ważna jest odległość ani wszystko inne. Można wytrzymać.
na1906procent Postów: 19
Konto od: 4.09.2012
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: dziczkupl, data postu: Tuesday, August 6, 2013 12:19
ufałem i zostałem zdradzony... i to w koszmarny sposób.. teraz wiem ze taki związek to na chwile jest...

chyba ze odległosc jest nie duza i sie widujecie... Ogolnie nie ma sensu... Zdrada to nie tylko psychiczna część ale też fizyczna a jak jest sie zaspakajanym seksualnie to nie ma co sie obawiac zdrady chyba ze osoba któa zradza to ta xxx  ze tak ujme hehe nie che kląć...
dziczkupl Postów: 2
Konto od: 5.08.2013
Miasto: Lubaczów