Jak pozować do zdjęć?

Permalink Autor: proximityinsanity, data postu: Sunday, May 20, 2012 16:22
po prostu być naturalna. Wyobrazić sobie jakąś sytuację i wczuć się w nią, a mina sama wyjdzie : )
proximityinsanity Postów: 1
Konto od: 24.04.2011
Miasto: Los Angeles
Permalink Autor: zosika, data postu: Sunday, May 20, 2012 22:12
To zależy do jakich zdjęć pozujesz, bo jeśli są to słit focie z dziubkami to nie umiem doradzić, ale jeśli naprawde interesuje Cię fotografia to uwierz, że zawsze do głowy przyjdzie jakiś pomysł. Nie wiem np coś prześwietlonego światłem słonecznym albo poprostu jeśli już nie chcesz się wysilać to uśmiechnij się i popatrz w obiektyw :) gwarantuje, że wyjdzie świetnie ( jeśli będzie to naturalne ) powodzenia i zapraszam do mnie ;)
zosika Postów: 2
Konto od: 31.03.2012
Miasto: Myślenice
Permalink Autor: abaris, data postu: Friday, May 25, 2012 02:10
90% z porad to brednie. w sumie to @thequel i @rzeczywistoscimasakrator
i moze z 1 inna osoba by sie znalazła która może się wypowiadać. Ja się nie wypowiem na ten temat. Dodam jedynie ze kazdy fotograf w miare rozgarnięty powie Ci czy sie nadajesz po 15 sekundach stania przed nim.
WOŁOWINA Z KOTA!
abaris Postów: 41
Konto od: 8.06.2008
Miasto: Bogatynia
Permalink Autor: rudaa1999, data postu: Tuesday, May 29, 2012 08:57
Najlepiej po prostu na luzie...
Być naturalną/ym. ;)
rudaa1999 Postów: 1
Konto od: 24.03.2012
Miasto: Krosno
Permalink Autor: lidlia, data postu: Saturday, June 9, 2012 18:35
hmm ... włosy mozesz sobie wziaśc na przud głowe lekko unieśc do góry i zrób dzubek lub uśmiech.:P
lidlia Postów: 1
Konto od: 9.06.2012
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Permalink Autor: niam, data postu: Wednesday, June 27, 2012 13:15
Myślę, że nie ma na to konkretnego 'przepisu'... Jeżeli chcesz pozować to powinnaś umieć wykrzesać z siebie wszystkie emocje. Zapewne fotograf będzie Ci trochę pomagał mówiąc co konkretnie masz zrobić, ale powinno to wychodzić samo z Ciebie.. :)
niam Postów: 13
Konto od: 6.07.2008
Miasto: Białystok
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Monday, July 9, 2012 20:23
Nie umiesz pozować? To się za to nie bierz, jak nie czujesz swojej mimiki i boisz się eksperymentować. Większość z tu obecnych powinna jednak unikać aparatu. Ze mną na czele.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: kinga095, data postu: Monday, July 9, 2012 21:34
Moim zdaniem znajdź lepszy swój profil prawy lub lewy (u mnie sprawdza się prawy) wtedy zdjęcia wychodzą lepiej.Oczywiście zrób kilka ujęć próbnych z różnymi minami i wtedy wybierzesz, która mina wyszła najlepiej i wtedy co zdjęcie rób tak samo, to proste! Powodzenia
kinga095 Postów: 1
Konto od: 22.03.2012
Miasto: Branice
Permalink Autor: smilezawszespoko, data postu: Thursday, July 26, 2012 12:50
wiesz jak pozować do zdjęć?
najlepiej umów się z kimś w jakimś miejscu i pozuj tak jak Ci się podoba.. coś sobie wyobraź i wczuj się.
PO PROSTU BĄDŹ SOBĄ!

PS. TO ŁATWE!

A. ; )
smilezawszespoko Postów: 1
Konto od: 19.07.2012
Miasto: Malbork
Permalink Autor: siewiepl, data postu: Monday, May 13, 2013 12:54
Moja rada to przygotować się psychicznie do zdjęcia, czyli wyluzować się, a wtedy zdjęcie wyjdzie bardziej naturalne i lepiej oddające charakter osoby fotografowanej. Ważne jest także oświetlenie, ubiór, otoczenie, zoom używany w aparacie. Polecam poczytać i zobaczyć tutaj inspirujące pozy do zdjęć i porady jak pozować.
siewiepl Postów: 1
Konto od: 13.05.2013
Miasto: Kraków
Permalink Autor: photomy, data postu: Monday, May 13, 2013 15:14
Archeologom już podziękujemy.
D80
photomy Postów: 564
Konto od: 25.12.2008
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: xaviera, data postu: Friday, June 21, 2013 12:33
Jak pozować, myślę że nie ma jednoznacznej odpowiedzi :) To zależy od tematyki zdjęć, dużo zalezy również od stylizacji, w której pozujemy... Ja osobiście lubię na zdjęciach jak coś dzieję się z rękoma. By nie były one całe czas spuszczone lub położone na linii talii, każdy ruch jest wskazany! No i napewno pupa lekko do tyłu i pierś do przodu, to zawsze tworzy ładną, zgrabną linię - ale wiadomo! nie można przesadzić ;)
xaviera Postów: 2
Konto od: 12.06.2013
Miasto: Częstochowa
Permalink Autor: katterinaa, data postu: Monday, June 24, 2013 16:52
a może w worku ?
katterinaa Postów: 1
Konto od: 15.03.2012
Miasto: Poznań
Permalink Autor: luvpink, data postu: Saturday, July 13, 2013 13:31
Najlepiej nie ściągać od nikomu mimiki, bo to jest raczej staromodne, a ludzie są bardzo spostrzegawczy w tych sprawach i szybko się zorientują. Ja proponuję, abyś pomyślała nad swoją osobowością, jaka jesteś, jakie masz cechy charakteru. Jeżeli jesteś np. spokojna to ze spokojem możesz pozować tak minimalistycznie  - mały uśmiech, duże oczy. Włosy możesz czesać naturalnie, nie wymyślaj jakiś nowości. Natomiast jeśli jesteś szalona - możesz robić takie bardziej odważne miny, trochę się wygłupiać, ale nie bądź  nachalna w zdjęciach. Jeśli na prawdę lubisz fotografować i chcesz się dzielić swoimi pomysłami, to pomysły powinny się narodzić same z siebie, lub zainspiruj się np. fotografiami osób, które są w gazetach -  tak jak mówiłam w pierwszym zdaniu, lepiej nie ściągaj od innych użytkowników photobloga.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam chociaż trochę ;)
luvpink Postów: 1
Konto od: 7.07.2013
Miasto: Poznań
Permalink Autor: niehh, data postu: Wednesday, April 16, 2014 23:09
najlepsze zdjęcia wychodzą przez scianie z cegiełalbo przy scianie z drewna .
obrócona tyłem że masz tylko widoczne włosy i ręce .
albo na drodze kamienistej odwrócona również tylem .

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=463514120387920&set=pb.100001880078371.-2207520000.1397682512.&type=3&theater

niehh Postów: 1
Konto od: 15.04.2014
Miasto: Brzesko
Permalink Autor: izabelka1213, data postu: Tuesday, April 22, 2014 16:08
Twoja pozycja może sprawić, że zdjęcie będzie fatalne lub fantastyczne. Ważne, aby wiedzieć w jakiej pozycji i pod jakim kątem wygląda się najlepiej. Lustro i kilka fotek podpowiedzą ci jak należy pozować oraz jakich pozycji unikać. To jednak nie znaczy, że musisz na każdym zdjęciu wyglądać tak samo i że nie możesz improwizować. Wszystko zależy od twojej fantazji i pewności siebie. Aby dobrze wychodzić na zdjęciach musisz poćwiczyć i wybrać pozycje, w których się najlepiej prezentujesz. Niektóre z tych pozycji mogą być pełne dramaturgii inne podpatrzone w magazynach mody - przede wszystkim musisz w nich wyglądać świetnie.
izabelka1213 Postów: 1
Konto od: 22.04.2014
Miasto: Machowa