losy Polski

Permalink Autor: myrkull, data postu: Wednesday, August 25, 2010 11:13
Będzie gorzej, bo będę starszy.
myrkull Postów: 104
Konto od: 24.03.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Sunday, September 26, 2010 18:50
Jeżeli obecna władza się utrzyma, będzie tylko gorzej. I to bez względu na to, czy będzie to PO, PiS, SLD czy PSL. Wszystkie te partie działają w systemie 4-letnim(a więc od wyborów do wyborów, dużo kiełbasy i mało niepopularnych decyzji, byle za plecami Polaków zgarnąć ile się da z ich pieniędzy). Być może PiS jest mniej skorumpowany, jednak to tacy sami socjaliści, a ich rządy pokazały również ich nieudolność(poza tym, trzymają z inną mafią, kościelną). Dlatego aby w Polsce coś się zmieniło, potrzeba by do władzy doszli nowi ludzie - nie związani w żaden sposób z obacną władzą.
Ale to się nie stanie. 90% ogłupionych wyborców do tego nie dopuści. Niestety, Marks miał rację, mówiąc, iż "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację"...

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: perun777, data postu: Tuesday, October 19, 2010 20:43
Cytat xpl0173r
Niestety, Marks miał rację, mówiąc, iż "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację"...

Tak, w "Manifeście Komunistycznym" jest wyraźnie napisane, że pierwszym krokiem rewolucji komunistycznej jest wywalczenie demokracji!!! Ten etap nam już wywalczyli właśnie Kaczyńscy, Mazowiecki, Michnik, Wałęsa i cała reszta.

A teraz jest wprowadzany kolejny - ograniczanie praw obywatelskich, aż do ich zniesienia poprzez sianie wzajemnej nienawiści i prowokowanie wojny domowej, w czym najlepszy jest Jarosław Kaczyński. Pierwsze strzały już padły i teraz może być już tylko gorzej...
perun777 Postów: 23
Konto od: 23.10.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Wednesday, October 20, 2010 18:37
Jarosław Kaczyński? Przecież PiS nie rządzi już od ponad 3 lat, od pół roku PO ma pełnię władzy. Cała "kampania nienawiści" jest dziełem PO wymierzonym właśnie w PiS, podobnie wciąż to PiS jest winny wszelkiemu złu dziejącemu się w tym mlekiem i miodem płynącym kraju - bo dla PO PiS jest (niestety)jedynym zagrożeniem w przyszłych wyborach parlamentarnych.
A ograniczenie praw obywatelskich jest już posunięte dość daleko; na wiele działalności potrzebne są zezwolenia i koncesje, zwykły obywatel nie ma prawa decydować, gdzie chce się leczyć i gdzie składować pieniądze na emerytury. Ani nawet jak wychowywać własne dziecko.
Państwo to zwykła mafia, wystarczy spojrzeć na fakty:
-zakazane są piramidy finansowe, mimo to ZUS działa w najlepsze.
-zakazane są substancje psychoaktywne(nawet te mało szkodliwe), mimo to zabijające dziesiątki tysięcy osób rocznie alkohol i papierosy są legalne - o ile tylko płaci się 70% haraczu władzy, i posiadają odpowiednią koncesję. Dla porównania rząd bezprawnie(i chwaląc się bezprawnością) zniszczył legalne przedsięwzięcie jakim były "dopalacze", gdzie udokumentowanych zgonów jest sztuk 2(dwa), 11 przypadków z wątpliwościami i najprawdopodobniej kilkadziesiąt(o co najmniej dwa rzędy wielkości(!) mniej niż alkohol w tym samym czasie) przypadków hospitalizacji.
-Składki+podatki(również z VAT i akcyzą) łącznie zabierają pracującej osobie 60-80% dochodu, gdzie rząd decyduje na co przeznaczyć te pieniądze - tak, mimo próby ubierania faktów w ładne słowa to JEST niewolnictwo. Na utrzymanie podstawowych(tych naprawdę niezbędnych) urzędów, oraz wojska, policji i sądów(celowo nie wymieniam służby zdrowia ani edukacji), nie potrzeba więcej niż 10% pkb!
-rutynowe przeszukania są na porządku dziennym(spadek po PRL?), często mimo braku jakichkolwiek podstaw(ostatnio nawet policjanci zniszczyli mi kurtkę, bo była mała dziura; a przecież w takiej dziurze można ukryć narkotyki!). W kręgu "podejrzanych" są zresztą najczęściej ludzie młodzi i kierowcy.
-urzędnicy są bezkarni, koszty ich błędów(nawet jeśli takie zostaną udowodnione) ponosi skarb państwa... Czyli podatnicy.
-jedyne dwa rządy, które mogły owej mafii zaszkodzić, tj. PiS(hmm... konkurencyjna mafia?) i rząd Olszewskiego, zostały odsunięte od władzy; podczas rozmów w Magdalence zadecydowano natomiast, że prawica w Polsce nigdy nie dojdzie do władzy(co jest na wiele sposobów skutecznie realizowane, mimo "demokracji").
-zdecydowana większość mediów ma powiązania z władzą, karmiąc ludzi kłamstwami i tematami zastępczymi, byle tylko nie mieli dostępu do prawdy; większość polityków co najmniej raz złamało obietnice wyborcze. W "stereotypowej" demokracji media patrzą władzy na ręce i ujawniają zauważone nieprawidłowości; kiedy władza dogada się z mediami, może robić co zechce, i z reguły nie ponosi żadnych konsekwencji, a każde działanie pokazywane jest jako "sukces".
-Jest tego oczywiście znacznie, znacznie więcej, w zasadzie państwo polskie zawodzi w prawie każdym aspekcie swojego funkcjonowania; wybrałem tylko te, które jako pierwsze przyszły mi do głowy;)

Kiedy więc mówisz o prowokowaniu wojny domowej(moim zdaniem dzieje się coś wprost odwrotnego, słyszałeś w TV o zamieszkach w większości europejskich krajów? Bo ja nie.), mówisz o czymś dobrym - bo tylko w ten sposób można by odsunąć od władzy przestępców.

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
Permalink Autor: thekingxofxkings, data postu: Wednesday, October 20, 2010 19:46
Cytat xpl0173r
bo dla PO PiS jest (niestety)jedynym zagrożeniem w przyszłych wyborach parlamentarnych.

Wątpię. Partia trzymana twardą ręką schizofrenika pójdzie przez niego na dno albo się podzieli. Wybory prezydencki pokazały, że PiS może dużo ugrać zmianą wizerunku, ale prezes odstawił leki i zaczął bredzić.
Cytat xpl0173r
arosław Kaczyński? Przecież PiS nie rządzi już od ponad 3 lat, od pół roku PO ma pełnię władzy. Cała "kampania nienawiści" jest dziełem PO wymierzonym właśnie w PiS, podobnie wciąż to PiS jest winny wszelkiemu złu dziejącemu się w tym mlekiem i miodem płynącym kraju

No i co z tego, że nie rządzi? PiS nie robi nic innego tylko obrzuca bezpodstawnymi oskarżeniami. Czasem nie da się tego słuchać, a monologi np. Pana Brudzińskiego najczęściej oddać można tylko słowem "pierdol***e". Ubolewam tylko na nad tym, że są w tej partii ludzie, którzy mogliby stworzyć realną prawicę na scenie politycznej, ale tego nie robią.

Co do całej tej reszty którą wymieniłeś w punktach.
Porównaj sobie realia w państwach, które w podobnym czasie co Polska uwolniły się z władzy ZSRR. Jak na państwo, które dopiero co zmieniło kierunek o 180 stopni idzie nam dobrze.

Cytat xpl0173r
Kiedy więc mówisz o prowokowaniu wojny domowej, mówisz o czymś dobrym - bo tylko w ten sposób można by odsunąć od władzy przestępców.

Wojny domowe nie wychodzą zwykle na dobre, a zwłaszcza ostatnimi czasy.
thekingxofxkings Postów: 957
Konto od: 8.06.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Thursday, October 21, 2010 22:35
No i co z tego, że nie rządzi?

To, że warto skupić się na "dokonaniach" tego rządu, zamiast ciągle pier**lić jaki ten PiS jest zły. Zresztą, dla mnie ludzie(tak, ludzie, bo k**wa jest k**wą niezależnie w jakim burdelu pracuje!) z obu tych partii(oraz obecnego SLD i PSL) powinni zostać straceni.
Porównaj sobie realia w państwach, które w podobnym czasie co Polska uwolniły się z władzy ZSRR.

Mógłbym powiedzieć "choćby Czechy", ale powiem, że teraz nawet w "bloku zachodnim" jest tragedia, więc nie ma za bardzo co porównywać. Trzeba iść do przodu, nie gonić za kupą która mniej śmierdzi.
Wojny domowe nie wychodzą zwykle na dobre, a zwłaszcza ostatnimi czasy.

Pewnych zmian nie da się wprowadzić demokratycznie, szczególnie przy kadencjach 4-letnich, gdzie konkretne zmiany systemowe przy obecnych obciążeniach przyniosłyby zamierzony skutek(zostałyby odczute jako ulga, nie "próba kradzieży przywilejów" czy pozbawienie "darmowych" usług) dopiero po 8-10-ciu latach, a likwidacja całego długu publicznego mogłaby zająć dużo więcej. Żaden rząd decydując się na NIEZBĘDNE reformy nie utrzyma się drugiej kadencji przy władzy; przeciwnie, byłby politycznie spalony, a do władzy doszliby znów populiści/socjaliści.

Permalink Autor: thekingxofxkings, data postu: Thursday, October 21, 2010 23:16
Cytat xpl0173r
To, że warto skupić się na "dokonaniach" tego rządu, zamiast ciągle pier**lić jaki ten PiS jest zły. Zresztą, dla mnie ludzie(tak, ludzie, bo k**wa jest k**wą niezależnie w jakim burdelu pracuje!) z obu tych partii(oraz obecnego SLD i PSL) powinni zostać straceni.

Problem polega na tym, że PiS sam się przyczynia do tego stanu rzeczy. Gdyby zaczęli realnie oceniać pracę rządu i wywiązywanie się z zobowiązań było by inaczej, ale oni tylko "żałoba", "Smoleńsk" i "odpowiedzialność moralna". Nie bronię tego rządu, bo on nie ma jaj żeby coś zrobić, ale PiS wydaje mi się jeszcze gorszą alternatywom.

Cytat xpl0173r
Pewnych zmian nie da się wprowadzić demokratycznie, szczególnie przy kadencjach 4-letnich, gdzie konkretne zmiany systemowe przy obecnych obciążeniach przyniosłyby zamierzony skutek(zostałyby odczute jako ulga, nie "próba kradzieży przywilejów" czy pozbawienie "darmowych" usług) dopiero po 8-10-ciu latach, a likwidacja całego długu publicznego mogłaby zająć dużo więcej. Żaden rząd decydując się na NIEZBĘDNE reformy nie utrzyma się drugiej kadencji przy władzy; przeciwnie, byłby politycznie spalony, a do władzy doszliby znów populiści/socjaliści.

No i tu dochodzimy do potrzeb ogółu.
Ogółu, który jest w większości ociemniały i łatwowierny, ale jednocześnie decyduje. Czasem, żałuję, że nie ma kogoś kto chwyciłby za pysk społeczeństwo i zrobił porządek...
thekingxofxkings Postów: 957
Konto od: 8.06.2010
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: perun777, data postu: Saturday, October 23, 2010 16:37
xpl0173r  - widać mnie nie zrozumiałeś.
Czy nie widzisz, że Kaczyński i Tusk, PiS i PO to TAKIE SAME, WSPÓŁPRACUJĄCE ZE SOBĄ PARTIE I, ŻE OBIE NIE MOGĄ BEZ SIEBIE ŻYĆ??? Przecież Kaczyński swoim agresywnym zachowaniem nakręca Platformie elektorat i gdyby teraz go zabrakło na scenie politycznej, PO automatycznie straciłaby rację bytu i ludzie zagłosowaliby na zupełnie inną partię!!! A tak PO funkcjonuje jako jedyna siła, która może uzyskać w wyborach więcej głosów od PiS, uniemożliwiając dojście do władzy "moherowych beretów" i bez względu jak złe decyzje będzie podejmować, większość i tak zagłosuje na PO. Natomiast PiS nie może istnieć bez PO i "liberalnego zagrożenia", ponieważ straciłby wtedy rację bytu, jako przeciwwaga dla tego ugrupowania. Pamiętacie jak w 2005 roku obie partie chciały tworzyć jawną koalicję? OTÓŻ GDYBY POWSTAŁABY KOALICJA POPiS TO SKOŃCZYŁABY ONA TAK SAMO MARNIE JAK AWS I TAK SAMO SZYBKO. Natomiast oddzielne funkcjonowanie na przemian jako zwalczające się nawzajem obozy - rządzący i opozycyjny - zapewniło tym ugrupowaniom wyrzucenie z parlamentu dwóch konkurencyjnych partii (LPR i Samoobrona, których elektorat przejął PiS) oraz osłabienie dwóch pozostałych (SLD i PSL, których elektorat przejęło PO). Obecnie koalicja PO i PiS udając, że się nawzajem zwalczają i podgrzewając atmosferę wojny domowej, dążą do wyrugowania z parlamentu ostatnich konkurentów (czyli SLD i PSL) i zaprowadzenia systemu dwupartyjnego, który zapewniłby im niepodzielną władzę nad Polską. A TO OZNACZA, ŻE ZMIERZAMY W KIERUNKU UKRYTEJ DYKTATURY TUSKA I KACZYŃSKIEGO!!! I najgorsze jest to, że obecnie nie ma żadnej realnej siły politycznej i społecznej, która byłaby w stanie udaremnić ten powolny zamach stanu. Tylko szybkie przebudzenie się społeczeństwa (w co nie wierzę) może zapobiec temu nieszczęściu...
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, October 24, 2010 15:31
Dlatego też jedynym uzdrowieniem byłby powrót monarchii... i 15 Tupolewów, które znikają gdzieś w Trójkącie Bermudzkim... oczywiście pełne naszej klasy politycznej.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: perun777, data postu: Sunday, October 24, 2010 16:56
Cytat rzeczywistoscimasakrator

Dlatego też jedynym uzdrowieniem byłby powrót monarchii... i 15 Tupolewów, które znikają gdzieś w Trójkącie Bermudzkim... oczywiście pełne naszej klasy politycznej.

Popieram w 100%
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Saturday, October 30, 2010 10:30
Problem polega na tym, że PiS sam się przyczynia do tego stanu rzeczy. Gdyby zaczęli realnie oceniać pracę rządu i wywiązywanie się z zobowiązań było by inaczej

PiS nie wywiązywał się ze zobowiązań gdy rządził, teraz od (nie)wywiązywania się jest PO.
Chociaż zgadzam się, jako opozycja nie wywiązuje się z patrzenia władzy na ręce.
No i tu dochodzimy do potrzeb ogółu.
Ogółu, który jest w większości ociemniały i łatwowierny, ale jednocześnie decyduje. Czasem, żałuję, że nie ma kogoś kto chwyciłby za pysk społeczeństwo i zrobił porządek...

Ogół, który nie rozumie podstaw ekonomii, i któremu można wcisnąć wszystko. Kibicuję reformom w Anglii, tam chociaż społeczeństwo nie jest tak ciemne;)
Czy nie widzisz, że Kaczyński i Tusk, PiS i PO to TAKIE SAME, WSPÓŁPRACUJĄCE ZE SOBĄ PARTIE I, ŻE OBIE NIE MOGĄ BEZ SIEBIE ŻYĆ???

Myślę raczej, że to konkurujące ze sobą mafie. Nie popieram ani jednych, ani drugich, staram się natomiast oceniać to co widzę przez fakty. Dopóki decydujące słowo w PiS ma Kaczyński, to po Smoleńsku o współpracy nie może być mowy.
Przecież Kaczyński swoim agresywnym zachowaniem nakręca Platformie elektorat i gdyby teraz go zabrakło na scenie politycznej, PO automatycznie straciłaby rację bytu i ludzie zagłosowaliby na zupełnie inną partię!

Jestem pewien, że znaleźliby jeszcze wiele tematów zastępczych. Jak z dopalaczami.
dążą do wyrugowania z parlamentu ostatnich konkurentów (czyli SLD i PSL)

Tu się nie zgodzę, SLD wywodzi się z tych samych komunistycznych korzeni co PO, natomiast PSL to taka niegroźna k**wa, która zrobi koalicję z każdym byle tylko rządzić.
I najgorsze jest to, że obecnie nie ma żadnej realnej siły politycznej i społecznej, która byłaby w stanie udaremnić ten powolny zamach stanu

Dlatego trzeba namawiać ludzi, żeby głosowali na KOGOKOLWIEK, byle nie PO/PiS/PLS/SLD(+ewentualne twory polityczne przez nie utworzone). Nie wspierajmy ludzi, którzy co do jednego są już skompromitowani. A zamach stanu już miał miejsce, nawet kilka. Okrągły stół, rozmowy w Magdalence, obalenie rządu Olszewskiego, być może Smoleńsk...

Zgadzam się. Ale ostatnio takie rzeczy lepiej pisać przez TOR'a, i z innego konta;)

Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, October 31, 2010 21:40
Nie będę się krył ze swoimi poglądami... no bez przesady. Fotoblog nie jest tak poczytny.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: perun777, data postu: Monday, November 1, 2010 20:59
Nie będę się krył ze swoimi poglądami... no bez przesady. Fotoblog nie jest tak poczytny.

Echelon pewnie i tak to wychwici ;)

Myślę raczej, że to konkurujące ze sobą mafie.

Niestety nie, ja już w 2005 zaraz po wyborach rozważałem możliwość, że PiS będzie tak rządził, aby umożliwić PO dojście do władzy i moje przewidywania sprawdziły się w 100% - PO i PiS to JEDNA MAFIA, tylko udająca, że działa oddzielnie. Ale przy wsparciu wszystkich me(n)diów (od TVP i TVN zaczynając na TV TRWAM koncząć) ten teatrzyk piorący ludziom mózgi jest niezwykle skuteczny.

Cytat xpl0173r
Jestem pewien, że znaleźliby jeszcze wiele tematów zastępczych. Jak z dopalaczami.

Dopalacze itp tematy nie są tak skuteczne w tworzeniu podziałów jak wzajemne obrzucanie się błotem przez dwa rzekomo konkurencyjne obozy polityczne i przede wszystkim mają za krótki efekt oddziaływania. Zobaczysz, że wkrótce sprawa dopalaczy przycichnie, ale obrzucanie się błotem jak trwa od 2005 tak będzie trwało dalej... i zapewni to PO bycie partią rządzącą, a PiS-owi bycie partią "opozycyjną".

Cytat xpl0173r
Tu się nie zgodzę, SLD wywodzi się z tych samych komunistycznych korzeni co PO, natomiast PSL to taka niegroźna k**wa, która zrobi koalicję z każdym byle tylko rządzić.

Co do PSL to mam od dawna takie samo zdanie, ale jeśli chodzi o porównanie SLD z PO to w sumie też prawda, tylko, że PiS i Kaczyńscy mają taki sam rodowód - ojciec Kaczorów musiał być agentem NKWD i komuny. Przecież synowie akowca w PRL-u nie mieliby szans na karierę filmową i naukową.
Treść dodana do postu 01-11-2010 o godzinie 21:01
Cytat
rzeczywistoscimasakrator

Echelon pewnie i tak to wychwyci ;)

Cytat
rzeczywistoscimasakrator

Myślę raczej, że to konkurujące ze sobą mafie.
Niestety nie, ja już w 2005 zaraz po wyborach rozważałem możliwość,że PiS będzie tak rządził, aby umożliwić PO dojście do władzy i mojeprzewidywania sprawdziły się w 100% - PO i PiS to JEDNA MAFIA, tylkoudająca, że działa oddzielnie. Ale przy wsparciu wszystkich me(n)diów(od TVP i TVN zaczynając na TV TRWAM koncząć) ten teatrzyk piorącyludziom mózgi jest niezwykle skuteczny.

Cytat
xpl0173r

Dopalacze itp tematy nie są tak skuteczne w tworzeniu podziałów jakwzajemne obrzucanie się błotem przez dwa rzekomo konkurencyjne obozypolityczne i przede wszystkim mają za krótki efekt oddziaływania.Zobaczysz, że wkrótce sprawa dopalaczy przycichnie, ale obrzucanie siębłotem jak trwa od 2005 tak będzie trwało dalej... i zapewni to PObycie partią rządzącą, a PiS-owi bycie partią "opozycyjną".

Cytat
xpl0173r

Tusię nie zgodzę, SLD wywodzi się z tych samych komunistycznych korzenico PO, natomiast PSL to taka niegroźna k**wa, która zrobi koalicję zkażdym byle tylko rządzić.
Co do PSL to mam od dawna takie samo zdanie, ale jeśli chodzi oporównanie SLD z PO to w sumie też prawda, tylko, że PiS i Kaczyńscymają taki sam rodowód - ojciec Kaczorów musiał być agentem NKWD ikomuny. Przecież synowie akowca w PRL-u nie mieliby szans na karieręfilmową i naukową.
Permalink Autor: ali1600, data postu: Thursday, December 2, 2010 07:05
Byle kaczor zszedł ze sceny...
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: magiaoka, data postu: Thursday, December 2, 2010 11:28
Ja tam wole PiS niż PO. Najbardziej jednak odpowiada mi WiP i UPR ;)
magiaoka Postów: 60
Konto od: 5.11.2009
Miasto: Legnica
Permalink Autor: kowalsid, data postu: Wednesday, January 5, 2011 10:52

gwoli podsumowania :)
kowalsid Postów: 40
Konto od: 29.12.2010
Miasto: Bratkowice