SEX w wieku 16 lat czy to cos zlego?

Permalink Autor: loriz, data postu: Sunday, October 24, 2010 11:58
To przecież nie zależy od wieku, tylko od dojrzałości
(niekoniecznie dorosłości) danej osoby, więc nie widzę
za bardzo sensu pytania postawionego w pierwszym poście.

PS: Nie znoszę jak ktoś pisze "seX". Nie da rady tego
normalnie po polsku napisać?
loriz Postów: 7
Konto od: 9.03.2009
Miasto: Pszczyna
Permalink Autor: neden, data postu: Tuesday, October 26, 2010 00:30
Jeżeli musisz się pytać innych o opinię, to nie sądzę, aby seks był dla Ciebie.
Zaczęłam od piętnastki i z perspektywy czasu - to była durna decyzja i nie powinna mieć miejsca tak wcześnie. Zostaje się tylko cieszyć, że nie wpadłam, bo to by była tragedia wtedy. Dzisiaj to byłaby zwykła zagadka finansowa.
neden Postów: 44
Konto od: 7.09.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: notmi, data postu: Saturday, October 30, 2010 12:42
Według mnie nie wiek jest tu ważny, a fakt, czy się jest gotowym na taki krok. Są 15, 14-latki, które są rozsądne i dojrzałe i nie widzę przeszkód na rozpoczęcie przez nich współżycia. Można też mieć po 20 lat i być niedojrzałym, nieświadomym potencjalnych konsekwencji "dzieciakiem" i wtedy nie powinno się podchodzić do seksu.
notmi Postów: 36
Konto od: 24.04.2009
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: neden, data postu: Sunday, October 31, 2010 01:19
Wiecie co, może i faktycznie jest sporo dojrzałych 14latek, ale trzeba się zastanowić, czy dałyby radę wychować dziecko w razie czego. Nie ma żadnej pewnej metody poza "szklanką wody zamiast".
neden Postów: 44
Konto od: 7.09.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: ewella69, data postu: Sunday, October 31, 2010 12:44
Moim zdaniem, współżycie seksualne zaczyna się wraz z czasem gdy jest się gotową mieć i wychowywać dziecko, z czasem gdy bez zabezpieczeń i bez obaw będzie można zaznawać rozkoszy ze współżycia. Jeśli mając 16 lat jesteś gotowa na to wyzwanie, to owszem, seks nie jest niczym złym. Ale trzeba się zastanowić czy faktycznie jest się na to gotowym ( gotowym na wychowanie cudu, na wychowywanie swojego szczęścia, bo na seks jest się gotowym przy każdym podnieceniu )Ale to jest moje zdanie, ja osobiście jestem dziewicą, nie gotową na to, która nie toleruje zabezpieczeń -  stąd mój pogląd na tę sprawę.
ewella69 Postów: 0
Konto od: 15.09.2010
Miasto: Wiechlice
Permalink Autor: somebodywhodreamt, data postu: Friday, December 17, 2010 21:56
Moim zdaniem czy ktoś współzyje w wieku 16 lat a w wieku 18 to jest jego sprawa i jego sumienia. Oczywiście w zalezności od aspektu stosunku. Wiadomo im więcej lat tym większe przeżycia, człowiek z biegiem czasu inaczej patrzy na pewne sprawy. Ale jeśli się kogoś naprawde kocha, druga strona nie naciska , a oboje decyduja się na stosunek to co w tym złego?
somebodywhodreamt Postów: 26
Konto od: 20.06.2008
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Permalink Autor: chalapa, data postu: Sunday, January 16, 2011 21:11
Naturalnie, ze to nic zlego, majac 16 lat, musimy miec swiadomosc tego, ze mozemy sie Kochac, najlepiej z bliska nam osoba, choc roznie to bywa;) Kazdy z nas ma dni, kiedy naprawde tego chce, jednak nie mozemy swoich decyzji podejmowac pochopnie;) Mimo ze to nic zlego, trzeba uwazac, sama wiele razy sie nad tym zastanawialam, nie chce jeszcze tego, nic sie nie stanie jak troszke poczekam:) Mam nadzieje, ze pomyslicie 3 razy, zanim podejmiecie decyzje;) hmm no i gumy do ducia niech z wami beda:D Ave:D
chalapa Postów: 0
Konto od: 16.01.2011
Miasto: Orzysz
Permalink Autor: promowana, data postu: Wednesday, January 19, 2011 21:39
To zależy od Cb - czy jesteś na to gotowa, czy dojrzałaś do takiej decyzji, czy wiesz jakie mogą być konsekwencje. Musisz też zwrócić uwagę na to z kim chcesz przeżyć swój pierwszy raz, bo chyba każdy się ze mną zgodzi, że to coś niesamowitego - potem to już jest normalka ale pierwszy raz? Pierwszy raz musi być niezwykły. Pamiętaj też, że to Ty musisz tego chcieć, bo jeśli chcesz się oddać swojemu partnerowi tylko dlatego, że on nalega to najwidoczniej bardziej zależy mu na tym jak z Cb skorzystać niż na Tb.

No i oczywiście utrata dziewictwa w wieku 16 lat to nie jest aż taki powód do dumy żeby mówić o tym każdemu choć z pewnością to nie mała zmiana w naszym życiu, nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Ludzie są podli i większość uzna cię za 'dupodaje' tylko dlatego, że same nie miały okazji spróbować lub zwyczajnie w świecie Ci zazdroszczą. Ale niestety taki jest ten świat, to poprostu okaże się dla nich tematem do plotek. Osobiście trzymam kciuki za ochotnika, który zechce naprawić ten posrany świat, bo wierze, że ktoś taki istnieje. Pozdrawiam. ;)
promowana Postów: 27
Konto od: 27.01.2009
Miasto: Koniecpol
Permalink Autor: oppcja, data postu: Wednesday, January 26, 2011 21:13
lepiej poczekać, gdy jest się pewnym swojej decyzji i osoby z którą się jest, a nie robić to, by mieć z głowy, i inni juz zaliczyli
oppcja Postów: 71
Konto od: 8.12.2010
Miasto: szczecin
Permalink Autor: chicagobulls, data postu: Sunday, January 30, 2011 18:08
Nie trzeba czekać ..Ale warto się zastanowić nad złymi jak i dobrymi stronami stosunku . :)
Jeśli chcesz to zrobić z osobą która kochasz ,a przede wszystkim ona to  odwzajemnia , jeżeli wiesz że wpadka może skończyć się niechcianą ciążą , i pytanie czy jesteś gotowa na to psychicznie ;) Jeśli jesteś  świadoma tego to nie widze jakich kolwiek przeszkód ;p
chicagobulls Postów: 4
Konto od: 30.01.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: wirtual17, data postu: Sunday, January 30, 2011 20:34
16 LAT + SEX = ?

1.DZIECKO
2.PORAŻKA ŻYCIOWA
3.SAMOBÓJSTWO

TAK KOŃCZY SIĘ SEX NASTOLATKI KTÓRA TYLKO MYŚLI ZE ZNA SIĘ NA ŻYCIU A TAK NAPRAWDĘ WIE TYLE CO KTO NAPŁAKAŁ!
wirtual17 Postów: 0
Konto od: 1.08.2007
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: mati5216, data postu: Monday, September 19, 2011 20:04
zależny od dziewczyny jak będzie gotowa i on będzie gotowy to to zrobią i nieważne po ile maja lat
Treść dodana do postu 26-01-2012 o godzinie 11:19
gvsgdsdgsdgsdg
:/hkjhkj
mati5216 Postów: 3
Konto od: 18.09.2011
Miasto: Zamość
Permalink Autor: mati5216, data postu: Monday, September 19, 2011 20:05
ja tak myślę nwm jak wy
:/hkjhkj
mati5216 Postów: 3
Konto od: 18.09.2011
Miasto: Zamość
Permalink Autor: fotoblog, data postu: Tuesday, September 20, 2011 01:20
Niektórzy to mają takie problemy że to głowa mała.
fotoblog Postów: 3
Konto od: 7.08.2008
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: proszeniezostawiajmniexx, data postu: Wednesday, September 21, 2011 21:39
Nie nie sex To abosultnie nic złego ... :)
prawnie możesz. ale nie w tym rzecz..
chodzi o to czy jesteś na to gotowa.. i czy z odpowiednia osobą sie to zrobi :) bo później można żałować uwierz.
proszeniezostawiajmniexx Postów: 1
Konto od: 21.09.2011
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: superharce, data postu: Wednesday, October 5, 2011 08:15
Jedną z zasad, których się trzymam w kontaktach z dziewczynami brzmi: Jeżeli chcesz pójść ze mną do łóżka musisz mieć minimum osiemnaście lat i tego się trzymam. Oczywiście ja mam ponad trzydzieści więc chyba jest to zrozumiałe. Uważam, że ludzie nie powinny uprawiać seksu zanim nie są pełnoletni
superharce Postów: 0
Konto od: 22.04.2011
Miasto: Gdynia