Krzyż przed Pałacem Prezydenckim

Permalink Autor: camden, data postu: Tuesday, August 3, 2010 20:05
Zrobiło się zamieszanie, na dodatek nie małe..
Uważam, że obecnie zbytnio skupiamy się na "walce" o ten właśnie krzyż a nie na celu, w jakim został ustawiony.
To wszystko jest przykre. Co prawda, jestem ateistą, ale tłum wygwizdujący księży i harcerzy jest przykry. Dodam, że harcerzem jestem.
Co o tym wszystkim sądzicie?
camden Postów: 48
Konto od: 21.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: bjutiimartusx3, data postu: Tuesday, August 3, 2010 20:18
Ja tam za bardzo nie interesuję się polityką , ale uważam, iż robić spór o krzyż, to po prostu przykre i żenujące. Racja - katastrofa w Smoleńsku była katastrofą tragiczną, gdzie zginęli ludzie.. Ale trzeba iść na przód, budować tą naszą Polskę, a nie kłócić się.. Ludzie stojący dzisiaj przed Pałacem po prostu ... Brak mi słów. Krzyż przenieśli pod Pałac, by upamiętnić ofiary katastrofy.. Ale teraz pora, aby krzyż wrócił na miejsce. A oczywiście w Polsce znajdą się tacy wariaci, którzy będą robić z tego wielkie halo. Po prostu WSTYD. Przecież Ci turyści, którzy przyjechali do Polski musieli o nas nie wiadomo co myśleć.  I to właśnie moje zdanie na ten temat.
bjutiimartusx3 Postów: 19
Konto od: 2.08.2010
Miasto: Daleko :)
Permalink Autor: atwaa, data postu: Wednesday, August 4, 2010 13:26
Zgadzam się z poprzednikami. |Wcześniej też pisałam o tym na fotoblogu.| Jedyne co pozostaje to prosić Boga o rozum dla tych ludzi sprzed Pałacu. Może oglądam za dużo TVN'u, ale tak uważam.
atwaa Postów: 1
Konto od: 23.06.2010
Miasto: Bolesławiec
Permalink Autor: ali1600, data postu: Friday, August 6, 2010 17:28
Żałoba zakończona i krzyż powinien być zabrany. Jest wawel i jest gdzie oddawać cześć zmarłemu.
Jak Komorowski zostanie zastrzelony to następny krzyż postawią? Paranoja...

Przyjęło się w Polsce (choć to głupie) że w miejscu śmierci stawia się krzyż i świeczki pali. Można to zaobserwować przy drogach.
No to jak zależy im na tym zwyczaju niech krzyż jedzie do Smoleńska.

Moim zdaniem takie postępowanie odpowiednie jest tylko w miejscach nie nie znaleziono ciała (na przykład WTC) Po co palić świeczkę przy drodze, skoro osoba leży na cmentarzu?

ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: ali1600, data postu: Friday, August 6, 2010 17:29
Dwie armatki wodne i byłoby po protestujących. Zbyt delikatni byli.

Krzyż dokładnie z końcem żałoby narodowej powinien zostać usunięty.

Jak zobaczyłem tych protestujących zwolenników PISu to mi ręce opadły. Motłoch i tyle.
A Kaczyński dodał jeszcze, że teraz widać kim jest Komorowski czym wkurzył mnie konkretnie.
Powinni go szybko wysłać w jakąś podróż na wakacje. Oczywiście samolotem.

Gdzieś mają wartości chrześcijańskie bo sprzeciwiają się księżom, którzy chcieli krzyż przenieść i sami mówili by nie zwalać winy na kościół.
Utożsamiają to z obrazą nieboszczyka, to tak jak z banerem Lecha.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Saturday, August 7, 2010 19:35
Cytat mellia
Może oglądam za dużo TVN'u, ale tak uważam.

heh, tak zdecydowanie taki zarzut wysuneliby fanatycy pod krzyżem, a ja powiem inaczej - po prostu myślisz racjonalnie ;)

Widzę, że wszyscy się zgadzamy, że jest to maksymalnie "chora akcja".
Po prostu tak się kończy robienie polityki za pomocą sfery tak emocjonalnej jak wiara. jak to powiedział którys z komentatorów (oczywiście tvn-owskich) - niech politycy zobaczą jakie demony rozbudzili w ludziach swoim gadaniem.
Druga sprawa to ile mózgu mają w czaszce ludzie, którzy się na to łapią, ja myslę, że ci na pierwszej lini frontu (ta kobieta z warkoczem, ta młoda z obłędem w oczach) mają jakiś rodzaj zaburzeń psychicznych, bo naprawdę ciężko uwierzyc, że ci ludzie są w pełni zdrowi.
Jeżeli już nawet Szymon Hołownia prawie wyszedł z siebie, to znaczy, że jest źle z ludem w Polsce:)
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: maadziiq, data postu: Sunday, August 8, 2010 00:18
niech sobie dadzą spokój i tyle. (; ;d
maadziiq Postów: 3
Konto od: 16.11.2007
Miasto: Nowa Sól
Permalink Autor: camden, data postu: Monday, August 9, 2010 23:06
Proponuję zostawić ich w spokoju, apel kieruję ich zwłaszcza do mediów.. niech sobie urządzają pikniki, siedzą, marudzą ale na Boga ( :D ) niech nikt nie zwraca na nich uwagi, znudzi im się i sami odejdą. Wg mnie to oni szukają rozgłosu i zależy im na tym całym zamieszaniu.
Permalink Autor: bjutiimartusx3, data postu: Tuesday, August 10, 2010 10:43
Powinni zabrać ten krzyż i już ;d . Co nie ? ;PP
Permalink Autor: kowazis, data postu: Wednesday, August 11, 2010 01:33

No to wiecie kogo wezwać ;] x]
Bear Grylls
kowazis Postów: 181
Konto od: 28.07.2007
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Wednesday, August 11, 2010 10:52
hehe, no jedynym pozytywnym aspektem tej sprawy, że można się nieźle uśmiać i że jest trochę dobrych demotów:)

Cytat fromboress
Proponuję zostawić ich w spokoju, apel kieruję ich zwłaszcza do mediów.. niech sobie urządzają pikniki, siedzą, marudzą ale na Boga ( :D ) niech nikt nie zwraca na nich uwagi, znudzi im się i sami odejdą. Wg mnie to oni szukają rozgłosu i zależy im na tym całym zamieszaniu.

na youtube jest filmik już z 11 lipca, na którym ci ludzie urządzają modły i tańce pod krzyżem (tak zwana "Impreza pod pałacem":D), więc wątpię, żeby im się to znudziło. Oni sobie znaleźli po prostu sposób na życie w tym ciągłym umartwianiu się, sekciarskich rozmadlaniu. To jest ta część społeczństwa, która najgorzej czuje się gdy wszystko jest ok, gdy są sukcesy to oni są wtedy chorzy. Ożywiają się dopiero gdy trzeba płakać. Jednym słowem: frustraci.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: bjutiimartusx3, data postu: Wednesday, August 11, 2010 20:35
Noo... Zgadzam się z powyższym komentarzem. ; )))
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, August 15, 2010 11:50
A ja żałuję, że nie użyto armatek wodnych. Widać tutaj słabość państwa. Skoro były takie plany, to nie dajmy się zwieść garstce ekstremistów. Wolność słowa jest, ale jest także coś co nazywamy władzą... a tej władzy szukamy chyba nie tam gdzie trzeba. Zapraszamy więc do kraju bałwochwalców.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: headstands, data postu: Sunday, August 15, 2010 19:58
Cytat fromboress
Co prawda, jestem ateistą, ale tłum wygwizdujący księży i harcerzy jest przykry. Dodam, że harcerzem jestem.

jakim ty harcerzem jesteś, skoro jednocześnie mówisz o sobie "ateista"? z ciekawości pytam, bo pamiętam, że jak ja byłam w ZHP, to chodziliśmy do kościoła i tak dalej.
headstands Postów: 78
Konto od: 20.06.2009
Miasto: Polska
Permalink Autor: camden, data postu: Wednesday, August 18, 2010 12:25
Takim jakim potrafię być najlepiej.
No pewnie, nadal chodzimy do kościoła. No i co?
Permalink Autor: headstands, data postu: Wednesday, August 18, 2010 17:55
Cytat fromboress
No pewnie, nadal chodzimy do kościoła. No i co?

czy to nie jest dwulicowe? jakby na to nie spojrzeć, w harcerstwie są różne przysięgi i ślubowania odnoszące się do wiary.
headstands Postów: 78
Konto od: 20.06.2009
Miasto: Polska