"Mgła" - jakie jest wasze zdanie na temat tego filmu?

Permalink Autor: irminka, data postu: Sunday, April 6, 2008 12:41
Cytat sickfuck
nie gadaj:) mozna bylo sie spodziewac czegos w tym stylu:P:P

Ale oczywiście nie spodziewałam się tego ja, naprawdę xD

A jeśli już mówimy o zakończeniu... Rzeczywiście było nieco głupie i banalne w porównaniu do tego książkowego;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Thursday, April 10, 2008 20:46
Cytat sickfuck
nie gadaj:) mozna bylo sie spodziewac czegos w tym stylu:P:P

Nie wiem jakie było zakończenie książki, ale zakończenie tego filmu było lekko mówiąc "do bani". Gdyby nadepnął na niego ten wielki to film zostawiłby coś fajnego po sobie a tak...
Cały film był śmieszny. Nawet nie potrafiłem patrzeć na zmiany tego małego społeczeństwa sklepowego, na idealną manipulacje ludem poprzez krucyfiksy, zabobony itp. Cały film rypnął po scenie z garażem... powiedzenie "smiech na sali" się urzeczywistniło.
Pozdrawiam
Treść dodana do postu 10-04-2008 o godzinie 20:47
... zaminy w tym małym społeczeństwie....
miało być ;P
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: irminka, data postu: Thursday, April 10, 2008 23:21
Cytat tolgerias
Nie wiem jakie było zakończenie książki

Książka kończy się na tym, że czwórka bohaterów jest w hotelu, ojciec daje całusa synowi na dobranoc i zastanawia się, co dalej, na jaką odległość starczy im jeszcze paliwa, jak wyjdzie z samochodu, by zatankować i móc jechać dalej.

Cytat tolgerias
Nawet nie potrafiłem patrzeć na zmiany tego małego społeczeństwa sklepowego, na idealną manipulacje ludem poprzez krucyfiksy, zabobony itp.

A jak dla mnie jest to świetna typologia ludzkich zachowań w obliczu niebezpieczeństwa.

I dlatego udało mi się coś zaczerpnąć z książki do matury ustnej ;)
Cytat tolgerias
Cały film rypnął po scenie z garażem...

Dlaczego - jeśli mogę zapytać? ;)
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Friday, April 11, 2008 00:40
Cytat irminka
Książka kończy się na tym, że czwórka bohaterów jest w hotelu, ojciec daje całusa synowi na dobranoc i zastanawia się, co dalej, na jaką odległość starczy im jeszcze paliwa, jak wyjdzie z samochodu, by zatankować i móc jechać dalej.

imo takie zakończenie byłoby o wiele lepsze a tak wyszło coś w stylu god bless america.

Cytat irminka
A jak dla mnie jest to świetna typologia ludzkich zachowań w obliczu niebezpieczeństwa.

dla mnie również

Cytat irminka
Dlaczego - jeśli mogę zapytać? ;)

pewnie, że możesz
nie czytałem książki i do tej sceny po filmie można było spodziewac się czegoś ambitnego.
Do tego filmu można podejśc z mózgiem nastawionym wyłącznie na postrzeganie jednostki i grupy ludzi postawionej w sytuacji zagrożenia życia, na wychwycenie prostoty manipulacji, bojaźni bożej itd itp whatever. Ja niestety nie mógłbym sie nastawic tylko i wyłącznie na to w zderzeniu z tym banalnym rozwojem wydarzeń... o potworach nie wspomne. Historyjka do bani godna tylko i wyłącznie śmiechu ;).
Akcja marketingowa tylko spotęgowała wrażenia po filmie. "najstraszniejszy film ostatnich 9 lat" wtf? o0
"1408", "skazani na shawshank", "czerwona róża" - podobały się/świetne/rewelacja
"Mgła" można sobie odpuścic ;)

Pozdrawiam
Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, April 11, 2008 19:50
Cytat tolgerias
imo takie zakończenie byłoby o wiele lepsze a tak wyszło coś w stylu god bless america.

Też tak uważam.

Cytat tolgerias
Historyjka do bani godna tylko i wyłącznie śmiechu ;).

Niekoniecznie. Czytając książkę, nieco się bałam ;)
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Saturday, April 12, 2008 11:42
Cytat irminka

Niekoniecznie. Czytając książkę, nieco się bałam ;)

no dobra, ale jesteśmy w dziale "film" hehe ;)
Permalink Autor: agawa, data postu: Saturday, April 12, 2008 14:13
Jak dla mnie najstraszniejsze w tym filmie było zakończenie. To się nazywa horror.
agawa Postów: 5
Konto od: 14.02.2007
Miasto: Kuraszewo
Permalink Autor: orsonk3, data postu: Sunday, April 13, 2008 10:58
Moim zdaniem film jest genialny. W tym przypadku nie chodzi tutaj o to jakie są efekty i stwory. Potwory są tylko tłem dla sklepu. Tu właśnie chodzi o ten sklep który pokazuje nam jak powstaje np sekta jak się zachowują ludzie, jacy jesteśmy. Moim zdaniem King bardzo fajnie to wszystko sobie wyobraził umieszczając społeczeństwo w zaściankowym sklepie otoczonym przez potwory.
orsonk3 Postów: 6
Konto od: 6.02.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: irminka, data postu: Sunday, April 13, 2008 11:04
Cytat tolgerias
no dobra, ale jesteśmy w dziale "film" hehe ;)

Ale jeśli już zaczęliśmy porównania do książki, to dalej brnijmy w ten temat, a nie ucinajmy w połowie :P xD

Cytat agawa94
Jak dla mnie najstraszniejsze w tym filmie było zakończenie. To się nazywa horror.

Gdyby szufladkować film tylko ze względu na zakończenie (nie biorąc pod uwagę reszty filmu), to byłaby tragedia, a nie horror.

Cytat orsonk3
Moim zdaniem King bardzo fajnie to wszystko sobie wyobraził umieszczając społeczeństwo w zaściankowym sklepie otoczonym przez potwory.

Też tak uważam :)
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Sunday, April 13, 2008 11:58
Cytat irminka

Cytat orsonk3
Moim zdaniem King bardzo fajnie to wszystko sobie wyobraził umieszczając społeczeństwo w zaściankowym sklepie otoczonym przez potwory.

Też tak uważam :)

irminka ja nie chciałem porównywac ksiązki bo jej nie czytałem, dlatego też na jej temat nie przeszedłem.
King może i fajnie pisze, ale reżyser jego wizje może spaprac tak jak to się stało w tym filmie. Wszystko jest takie proste, zaskoczyła mnie tylko końcówka. Nie lubie jak film jest taki przejżysty ;p.
Ciekaw jestem jaka jest ta pierwsza ekranizacja z lat 80'. Chyba dla porównania sobie kiedyś zobacze bo kumpel mówił mi, ze jak na tamte czasy film był genialnie zrobiony.
POzdrawiam
Permalink Autor: agawa, data postu: Wednesday, April 23, 2008 21:04
Cytat irminka

Cytat agawa94
Gdyby szufladkować film tylko ze względu na zakończenie (nie biorąc pod uwagę reszty filmu), to byłaby tragedia, a nie horror.

Mhh, prawda.
agawa Postów: 5
Konto od: 14.02.2007
Miasto: Kuraszewo
Permalink Autor: entschuldigung, data postu: Saturday, April 26, 2008 15:29
Film bardzo mi się podobał, ale zakończenie było banalne. xD
entschuldigung Postów: 199
Konto od: 4.02.2008
Miasto: Mszczonów
Permalink Autor: , data postu: Saturday, April 26, 2008 22:29
tak jak większość poprzedników - film był nawet nawet. :D tylko to zakończenie tak jakoś mi nie przypadło do gustu. ^^

Living legend.

You can look, but don't touch!
Konto od:
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: kaskuziom, data postu: Friday, June 13, 2008 23:15
średni
kaskuziom Postów: 9
Konto od: 1.06.2008
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: natisa92, data postu: Wednesday, July 30, 2008 15:26
Byłam na Mgle w kinie, i nudziłam się niemiłosiernie.
Jak dla mnie to beznadziejny film.
"To ciekawe jak szybko i łatwo akceptujemy kurestwo i zdradę. Oczywiście, jeśli chcemy akceptować. Oczywiście, jeśli się już nauczyliśmy dawać dupy. Dziewczyny, nie wierzcie w męski honor - kończy się tam, gdzie kończy się interes ( i nie chodzi tu wyłącznie o koniec penisa)"
natisa92 Postów: 86
Konto od: 12.02.2006
Miasto: Esbjerg (DK)
Permalink Autor: atinaaa, data postu: Saturday, August 9, 2008 00:31
Film nudny a na zakonczeniu niezle sie usmialam, najlepszy watek to gdy fanatyczka dostala puszka w leb. I to tyle
Beben nadaje rytm memu sercu:)
atinaaa Postów: 21
Konto od: 21.06.2008
Miasto: Dabrowa Gornicza