jak zmienić plik RAW na jpg ?

Permalink Autor: wstronezmiany, data postu: wtorek, lipiec 13, 2010 20:31
jak wyżej .
proszę o pomoc !
wstronezmiany Postów: 117
Konto od: 7.09.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: dredzinka, data postu: środa, lipiec 14, 2010 14:59
musisz zmienić to w opcjach aparatu (nie wiem jaki masz aparat, ale w instrukcji powinno być napisane jak to zrobić)
mimo wszystko jeśli zależy Ci na bardzo dobrych zdjęciach nie zmieniałabym tego (albo robiła w jpg i w rawach), bo raw jest surowym plikiem, z którego możesz wyciągnąć bardzo dużo, a z tego samego jpg nic, jeśli zdjęcie jest przepalone, niedoświetlone etc
(rawy otwierają się m.in w photoshopie, lightroomie, a jako podgląd nawet w picasie)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: dollie, data postu: środa, lipiec 14, 2010 20:59
@up: jej chyba chodziło o to jak już ma zdjęcie w rawie i na kompie chce je zmienić na jp by dodać je np. na deviantarta :P

wiem że taką funkcję ma photoscape ale wtedy usuwa wszystkie dane exif więc do rawów lepiej używać lightrooma :)
lorem ipsum dolor
dollie Postów: 497
Konto od: 23.03.2008
Miasto: Twardogóra
Permalink Autor: dredzinka, data postu: środa, lipiec 14, 2010 21:38
myślę, że jednak nie o to chodziło, bo gdyby miała raw (nie wywołany) to by nawet nie wiedziała jak on wygląda, a jakby go wywołała to nie byłby już rawem tylko tym w czym by go zapisała ;)
lightroom jest najlepszy do wywoływania rawów, ale potrzeba dużo pamięci do niego, wywoływanie w photoshopie też daje radę, jeśli lightroom nie działa :)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław