czy czytał ktoś lśnienie stephena kinga?

Permalink Autor: , data postu: Thursday, March 13, 2008 17:50
czy czytał ktoś lśnienie stephena kinga?,bo chcę kupić tę książkę ale niewiem czy jest tak dobra jak film,proszę o recenzje
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: fryciulka, data postu: Friday, March 14, 2008 15:06
hmm... nie czytałam ;p
ale mam zamiar :)
Do każdego narkotyku dodaję kroplę krwi, odrobinę.
Minutę życia mam na to, by się uspokoić.

fryciulka Postów: 94
Konto od: 14.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 15, 2008 11:06
Zdaje się, że strony z recenzjami książek są w Sieci ogólnodostępne, prawda? I to rzetelnie napisane. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać tytuł i autora książki, znajdziesz z pewnością. A tutaj - odpowiedzą ci przeważnie: "nie czytałem", "czytałem", "fajna", "taka sobie".

Notabene zazwyczaj pierwowzory, czyli książka w tym wypadku, lepsze są od ekranizacji filmowych. Podejrzewam więc, że warto taką przeczytać.
Konto od:
Miasto: Skierniewice
Permalink Autor: enzym, data postu: Sunday, March 30, 2008 20:40
ja czytałam i gorąco polecam. ; )
Był Dom i Sad.
enzym Postów: 13
Konto od: 11.04.2007
Miasto: Tu.hola
Permalink Autor: kszamow, data postu: Wednesday, April 2, 2008 22:25
czytałam. jednak najpierw ogladalam film... i niestety ksiazka  troche mnie rozczarowala. myslalam ze skoro film jest arcydzielem, to ksiazka musi byc jeszcze lepiej - ale okazalo sie, ze momentami bardziej mi sie podoba ekranizacja niz zrodlo. ale mimo wszystko nie zaluje ze czytalam :)
pozdrawiam!
ka_cha
kszamow Postów: 10
Konto od: 26.03.2008
Miasto: gdańsk
Permalink Autor: atrament, data postu: Friday, April 4, 2008 13:29
Zależy, który film.
Zdecydowanie lepsza od filmu, którego współtwórcą był sam Pan King.
Gorsza od Kubrickowego dzieła.
W książce podany na tacy masz zwykły horror ( dosyć niezły to fak)
W filmie wymieszane jest to z dramatem psychologicznym.
Książkę mimo wszystko polecam przeczytać, chociażby po to, aby lepiej zrozumieć film ( zakładam, że mimo wszystko chodzi o ten Kubricka, z Nicholsonem.)
atrament Postów: 11
Konto od: 1.08.2006
Miasto: Poznań
Permalink Autor: kszamow, data postu: Saturday, April 5, 2008 00:30
oczywiscie ze chodzilo mi o Kubricka :) perelka...
ka_cha
kszamow Postów: 10
Konto od: 26.03.2008
Miasto: gdańsk
Permalink Autor: , data postu: Saturday, April 5, 2008 23:47
uwazam, ze w kwestii ksiazek, filmow i muzyki nie powinnas kierowac sie zdaniem innych czy recenzjami, tylko przeczytac/obejrzec/posluchac i wtedy najwyzej sprawdzic czy Twoje odczucia sa takie same jak innych, ktorzy juz sie z tym zapoznali...
Konto od:
Miasto: Łódź
Permalink Autor: polenta, data postu: Sunday, April 6, 2008 17:59
czytałam książkę i bardzo mi sie podobała, filmu nie oglądałam , zdecydowanie nie lubię ekranizacji, a ksiażkę polecam ;)

Run rabbit run, as fast as you can. Don't  look back.
polenta Postów: 12
Konto od: 30.08.2007
Miasto:
Permalink Autor: mediaxwhore, data postu: Tuesday, April 8, 2008 11:23
Zabieram się od dłuższego czasu na przeczytanie, niestety - nie mam czasu na pójście do biblioteki. Ale czytałam, że jest świetna. Małe pytanko: ma ktoś 'Lśnienie' na komputerze? Podzieliłby się ktoś?;)
Everytime you see the RAINBOW!
mediaxwhore Postów: 11
Konto od: 4.04.2008
Miasto:
Permalink Autor: flons, data postu: Wednesday, April 9, 2008 00:30
o jezu. Chyba z 10 razy :D
flons Postów: 29
Konto od: 10.09.2007
Miasto: warszawa
Permalink Autor: , data postu: Thursday, June 5, 2008 19:24
Czytałam oczywiście, film oglądałam również. Zdecydowanie do gustu bardziej przypadła mi książka, może dlatego, że lubię ten specyficzny styl pisania Kinga a może dlatego, że nie była to pierwsza jego książka jaką czytałam i zdążyłam się oswoić z  ich niepowtarzalnym klimatem. Nie mniej jednak zgadzam się, że film był arcydziełem, dobór aktorów znakomity a drobne odstępstwa od książki jestem w stanie wybaczyć panu Kubrickowi, chociażby dlatego, że zgotował prawdziwą ucztę dla kinomana i wydaje mi się, że sprostał wymaganiom czytelnika :)
Zielona ziemia, powiadasz? Jest w niej wiele tematów dla legendy, chociaż ją depczesz w pełnym blasku dnia.
Konto od:
Miasto: Kraków
Permalink Autor: , data postu: Thursday, June 5, 2008 19:24
Czytałam oczywiście, film oglądałam również. Zdecydowanie do gustu bardziej przypadła mi książka, może dlatego, że lubię ten specyficzny styl pisania Kinga a może dlatego, że nie była to pierwsza jego książka jaką czytałam i zdążyłam się oswoić z  ich niepowtarzalnym klimatem. Nie mniej jednak zgadzam się, że film był arcydziełem, dobór aktorów znakomity a drobne odstępstwa od książki jestem w stanie wybaczyć panu Kubrickowi, chociażby dlatego, że zgotował prawdziwą ucztę dla kinomana i wydaje mi się, że sprostał wymaganiom czytelnika :)
Zielona ziemia, powiadasz? Jest w niej wiele tematów dla legendy, chociaż ją depczesz w pełnym blasku dnia.
Konto od:
Miasto: Kraków
Permalink Autor: enja, data postu: Friday, June 6, 2008 12:38
Przeczytałam prawie wszystkie książki Stephena Kinga, jestem jego fanką. Lśnienie jest genialne, ale jeśli miałabym Ci polecić coś "bardziej" to chyba "worek kości"... zalezy jeszcze jakie książki lubisz. Jesli fantastykę - "oczy smoka",  i oczywiście Mroczna wieża, 7części. jeśli horrory: Lśnienie, worek kości, miasteczko Salem. Jeśli książki obyczajowe to "historia lindsey, pokochała toma gordona. Oczywiście wszystkie maja troche pieprzyku, wszystkie mają trochę dreszczyku :) Polecam!
enja Postów: 24
Konto od: 4.06.2008
Miasto: Krasnobród
Permalink Autor: abotak, data postu: Saturday, June 7, 2008 20:31
Jak dla mnie książka była zdecydowanie lepsza od ekranizacji. Może uważam tak dlatego, iż powieść przeczytałam jako pierwszą, nie wiem...

Treść książki i film w niektórych miejscach się rozmijają, ale polecam. I przeczytać i obejrzeć.
abotak Postów: 117
Konto od: 14.06.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: listydomnie, data postu: Monday, July 7, 2008 05:08
ksiazka robi wrazenie. siedzialam pod koldra i drzalam ze strachu przed... zywoplotem.
w filmie serce mi stawalo kiedy chlopczyk jechal sobie pustym dlugim korytarzem na rowerku.
i ksiazka i film warte polecenia.
listydomnie Postów: 13
Konto od: 24.07.2005
Miasto: Blaviken